Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ще ми препоръчате?


Ev1L4o_

Recommended Posts

Искам да си купя кубе в порядъка на >=220 лв.

Окото ми хвана ето това : http://www.musicworld.bg/bg/c_448/i_18161/...ger_BXL450.html

Чудех се вие какво ще ми препоръчате?

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи зависи за какво ще го използваш. Ако е за домашно ползване ще ти върши перфектна работа. Аз в момента съм с него и нямам никакви оплаквания. И все пак ако някой от колегите знае нещо повече да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари си потърси нещо на старо 50-100Вата с 12' или 15' говорител.

По-слабо няма да ти върши работа за репетиции, особено за стила, който си споменал.

За концерти ще си го носиш за монитор и ще разчиташ на централното озвучаване.

А в къщи ще си го намаляш, освен ако не искаш да отмъстиш на съседите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи баце не е само колко голямо мога си зема...

Говоря и за мобилност, щото как си представяш да разнасам из центара всеки ден 15-20 кг кубе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение- пробвал съм го и това нещо звучи като всичко друго, но не и като кубе за бас- криви и моделира звука без да го караш, не е в състояние да изкара чист тон, да не говорим за читави среди. И пак ти знаеш какво искаш от едно кубе и какъв ти е бюджета. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малки и лесно преносими с добър звук бих се доверил на GALLIEN KRUEGER и PHIL JONES, но там вече и цените са различни, въпреки че от време на време в английския и-бей на старо MB150S-112 III и BRIEFCASE COMBO-то се намират за около 200-250 паунда. Естествено ниските им никога не могат да бъдат същите като от 15ка, но и това е според индивидуалните предпочитания за търсения саунд.

Visit My Website

http://www.thomann.de/gb/phil_jones_briefcase_combo.htm

 

ето и още нещо интересно, за което не знаех

http://www.thomann.de/gb/markbass_minimark_combo.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

600 EUR ?!?!? :blink:

Не разкрахте ли, че съм още в гимназията и не сам платежоспособен та да извадя такава пара.... и диапазон сам дал

Нвм благодаря за предният пост :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

диапазона ">=220" го разбирам като "по-голямо или равно на 220", така че за да получаваш адекватни отговори и въпросът ти трябва да е такъв :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега. Този тип апаратура си има цена. Ако искаш нещо леко и евтино, хващаш някое мижаво кубе на Берингер за 100 и малко отгоре лв. и се радваш на зверската мощност от 10-15 вата. Всичко, което е леко и съответно има мощ е над 700лв. поне по мои наблюдения. Нищо лично, ама ето затова такива теми ги търкам. Хем помагаме, хем не сме прави, защото човек няма достатъчно пари и става един омагьосан кръг от питания и съвети и все има недоволни. Ибанец Прометеус е 1300лв., тежи 12кг и леко ще ти издуха капачките ако се изпуснеш да го надуеш на макс, защото под тези 12 килца има 250 вата... Всяко нещо си има цена, драги и за концерт ако искаш да използваш нещо, с което да озвучаваш баса си, трябва да се примириш, че или ще носиш и ще е скъпо, или ще е леко и ще е скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оценявам, но просто невярвах, че в този форум се изфъргате толкова високо...

Аз съм свирил апаратура/бас/ефекти за над 1000 лв. само 1 път бе хора

Аз за такива неща си мечтая, Вие ми ги предлагате.

Все пак благодаря за изчерпателните отговори, ще си взема поука.

Явно трябва да проуча повече, за да разбера, от каде идва hate-a към Беринджър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това разминаване идва оттам, че тука сме общо взето по- възрастни хора - чичковци, дето им викате. След 30-така всички сме "чичковци" за 15-годишните. :offtopic-001: Но пък с тая възраст си идват едни професии и доходи, с които можем да си позволяваме и по- скъпи неща. И аз съм си мечтал за читав бас като ученик, даже си бях доволен от Кремоната. Сега гледам едно стъпало по- отгоре, и като мога да си угодя с качествен инструмент и апаратура - що не ?

 

А хейта към берингер идва от ниското им качество (поне гледано от нашата камбанария). За теб може да е добре (като цена и като възможност), но след време ще искаш повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.