Jump to content
Българският форум за музиканти

пикгард материал се търси


Recommended Posts

Ола Комапнерос,

 

безуспешно издирвам материал за направата на пикгард на една стара китара.

бързам да кажа, нужен ми е лист с приблизителни размери 30Х40см, 3пластов ЧБЧерно.

прерових ибей, там не са много, но за сметка на това шипинга до БГ е безмислено скъп (за нещо дет струва 20$ ми поискаха 50$ за доставка)

разходих се из основните магазини в София, до академията, стагг, капъша, фактор и т.н. и само капъша предложи да ми достави, но някъде след месец и нещо,

 

някой може ли да помогне да открия подобно нещо, тук в БГ:greenangel:

 

 

поздрави и благодарности

 

 

м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се присъединя към темата да не наводняваме раздела- трябва ми tortoise материал, без значение дали е двуслоен или трислоен, red tortoise или brown tortoise. Също не ми се дават луди пари за пратка от САЩ, та ако някой има идея къде може да се намери ще е чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разходих се из основните магазини в София, до академията, стагг, капъша, фактор и т.н. и само капъша предложи да ми достави, но някъде след месец и нещо,

 

Така е, преди време имах същия проблем и в крайна сметка си поръчах при Капъша.Но иначе наистина пристигна след 3-4 седмици. :jazzband: Тогава излезнах от 35 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз търся малко за да затворя дупката за потенциометрите .... намерих плексиглас черен и бял 4 мм но ми е малко дебел за тази цел търся дебелина 2мм плочка с размер 18/9см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си зех едностранно фолиран гетинакс и дадох да ми го изрежат на лазер и ми излезна около 20лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и не стана като с хубава, трислойна пластмаса :offtopic-001: .

Сериозно - капъша доставя такъв материал, стига да го попитате.

Един съфорумник(Icarus) си беше взимал, даже мисля, че имам черна плочка с бяло в средата, която той ми остави, понеже беше малка за нашите цели.

Ако авторът е заинтересован, да ми пише едно ЛС.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори, че се бутам между шамарите, но си търся прозрачен плексиглас, около 2-3 мм. знам, че има някъде из рекламните къщи, но ще се радвам ако някой знае къде точно има таквоз и ми спести обикалянето. мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е че Къпъша има но само готови пикарди и ако не е трислоен кво ще стане китарата по зле ли ще свири? За моя случай е по различно защото аз нещата си ги слагах да ми е удобно на мен и за това сега се налага да си правя такъв капак но по принцип ако китарата ви е стандартна да си купите готов е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може човек да си поръча и квадратна плоскост при Капъша.

Ами.. просто трислойния изглежда по-добре в някои случаи.

Тази, за която говоря, че прашасва вкъщи, също е квадратна трислойна черно-бяло-черно.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори, че се бутам между шамарите, но си търся прозрачен плексиглас, около 2-3 мм. знам, че има някъде из рекламните къщи, но ще се радвам ако някой знае къде точно има таквоз и ми спести обикалянето. мерси предварително.

В Бриколаж със сигурност знам че има. Иди и поразтърси, има разфасофки от 2 на 1 метър но доста малки. Дебелини 2, 3, 4 мм (по спомен дебелините)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ола компанерос,

 

мислех да пиша по-рано, ама тогава никой не се беше заинтересувал от темата.

успях да намеря трислоен материал в Камертон до академията, не беше първия ми избор - ЧБЧ, но се примирих, пред угрозата да чакам месец и нещо, (малко съм нетърпелив);)

 

инак да споделя моя опит

двете места където може със сигурност да се открият тези плоскости са камертон и капъша, другите или нямат нищо или са готови и изрязани за страт, теле и т.н.

 

доставката на тези неща от чужбина е безмислена, предвид факта, че тези неща не са тежки, но в карго бизнеса освен теглото се гледа и вместимост и използват тези правила за да вдигат цената на пратката напълно неоправдано.

 

други интересни предложения, които получих бяха 2-3мм плексиглас с подлепено фолио в желания цвят.

както и да го изрежем от парче леген:)) добре, че не беше кофичка кисело мляко, че съвсем щях да се върна в началото.

 

използвам случая да се похваля и разкажа за какво ми е този материал. повечето от вас знаят емилиян лалев, та с него реставрираме един много стар (60-те) орфей, който купих от един циганин с каруца на улицата. остават още няколко дни до завършването на тази китара и тогава със сигурност ще постна снимки преди и след за да си кажете мнението и надявам се възхищението:)

 

 

поздрави,

 

 

м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех плексиглас черен 3мм от фирма Вексони с размер 30/60см излезе ми 6.00лв според мен става и за пикард ако не е трислоен голяма работа тва си е мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.