Jump to content
Българският форум за музиканти

Схващания и други болежки


Recommended Posts

!заглавието е "Схващания И други болежки" (малко ми се е развалила клавиатурата)

 

 

Здравейте колеги,

 

такам, та ето го и случая .. днес реших да посвиря повече, защото днес е единственият ден в седмицата, когато мога на свобода да си уважа барабаните като хората и вместо обичайния час - свирих 2 часа и половина и на секундата ми излезнаха 1-2 мазола на пръстите , а след около час ми се схванаха и китките .

 

Та въпроса ми е : Нормално ли е? Случва ли ви се често ? и ако не е нормално - къде бъркам ?

 

 

благодаря предварително !

Редактирано от Miky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен спряха да ми излизат мазоли 2 месеца след като почнах да свиря, а и аз имам проблем на китката... прещраква ми :greenball: като почна да правя упражнения на практис пада, но не съм я забелязал на сета как е...

 

Иначе на базик или на истина... артрит бати :thumbs_up:

 

П.С. и шипове! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нe знам, може и да бъркам, но може да се получават от прекалено силно стискане на палките. Пробвай с по-лек захват. Поне при мен беше така в началото като се учех. Стисках ги доста и винаги ми излизаше по някой и друг мазол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда и на мене ми се е случвало.. при мен бяха от прекалено стискане! Пробвай да отпуснеш захвата малко ии разгрявай винаги преди свирене, аз примерно отделям по 4-5 мин винаги, китки, лакти, рамене, пръсти и глава за оросяване на мозъка от вр на време разгрявам и краката и помага! След това минавам азбуката на Benny Greb .. oбщо взето може да ме сметнете за некъф луд, та това което правя преди да започна да свиря може да ви се стори за прекалено.. но се пак здравето е важно И НЕ ИСКАМ ТЕНДОВАГИНИТ!!!

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата от горния пост много добре се е ориентирал в ситуацията. Преди всяко свирене, особено ако ще е няколко часа задължително трябва да се направи подготовка на крайниците. Според мен практис пад и тогава яко бой. Поздрави. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха другите колеги отгоре правиш много хубава загрявка на цялото тяло преди да свириш , от време на време докато свириш може пак да ставаш да се раздвижиш , а иначе проблема с мазолите и болежките в китките - палките възможно наи отпуснати (даже в началото може постоянно да ти изпадат от ръцете, така тялото ще привикне по някое време и само ще започне да ги стиска колкото трябва ) :greenball: . Успех .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря ви много за отделеното време и за точните отговори :) Почти съм сигурен че е от НЕзагряване, защото направо сядам и започвам да свиря , иначе азбуката на Бени Греб я знам ии не знам защо по едно време спрях да загрявам с нея O_o :thumbs_up:

 

 

благодарско и лека вечер ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако свириш веднъж месечно винаги ще е така.ако свириш всеки ден след месец ще си ок.

нормално е да е така. :thumbs_up::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ме светне какво представлява тази азбука, че търсих в интернет, а не открих никаква информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

За мазолите няма голям проблем , защото вече свиря 6 месеца както трябва , всеки ден , редновно . И като посвиря около 4 - 5 часа като хората ми излизат мазоли и дори в момента имам мазоли и рани от мазолите :( Та както и да е , виж темата която направих вчера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.