Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за Stagg I300*?


Lord_Bad

Recommended Posts

Свиря от няколко месеца на акустика, не се справям кой знае колко добре, но ми е забавно и ми се ще да си взема и някоя електричарка да вкарам и малко резачки, пък и да свикна и с тоя инструмент. С оглед на скромните ми качества смятам че е безсмислено да набивам много пари за китара на този етап и затова си мисля за нещо около 300-400 лева. Аз лично съм хвърлил око на серията Stagg I300. Ето един модел от нея тук:

13810.jpg

 

Някой има ли впечатления за качествата на този инструмент. Чух че струвал около 300 лева тук в БГ. Ако смятате че не става, препоръчайте ми някоя подобна рок ел. китара - гледах че наскоро имаше тема за някакъв друг пич дето си вземаше електричарка в тоя ценови клас, но нищо не ми допадна в нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Свиря от няколко месеца на акустика, не се справям кой знае колко добре, но ми е забавно и ми се ще да си взема и някоя електричарка да вкарам и малко резачки, пък и да свикна и с тоя инструмент. С оглед на скромните ми качества смятам че е безсмислено да набивам много пари за китара на този етап и затова си мисля за нещо около 300-400 лева. Аз лично съм хвърлил око на серията Stagg I300. Ето един модел от нея тук:

13810.jpg

 

Някой има ли впечатления за качествата на този инструмент. Чух че струвал около 300 лева тук в БГ. Ако смятате че не става, препоръчайте ми някоя подобна рок ел. китара - гледах че наскоро имаше тема за някакъв друг пич дето си вземаше електричарка в тоя ценови клас, но нищо не ми допадна в нея...

дам веднъж свирих на такава ама не ми хареса може да е от самите адаптери ли не знам...ако звучи(което ме съмнява) и ти е удобна(което е възможно)вземи я(аз не бих я взел)мисля че китарата беше около 550 лв ако не се лъжа за тези пари можеш да си намериш нещо много по добро само че няма да е ново.да кажем някои Jackson или там каквото и да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, такива отговори малко ме обиждат най-малко защото съм прегледал тези теми(все пак седят най-отгоре в форума и трудно се пропускат...) и точно там видях че един пич си бил купил Стаг И300 за 290 лева тук някъде. Прецених, обаче, че с оглед на желанието ми разбера повече за вашето мнение за този инструмент е разумно да пусна нова тема....

Редактирано от Lord_Bad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз преди 4-5 месеца бях пуснал обява че 1 приятел продава подобна ама с 2 хъмбъкера и флойд за 300,ама тогава някой се изсмя и каза че били твърде много..нз дали тая китара още се продава ама мога да питам..:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, такива отговори малко ме обиждат най-малко защото съм прегледал тези теми(все пак седят най-отгоре в форума и трудно се пропускат...) и точно там видях че един пич си бил купил Стаг И300 за 290 лева тук някъде. Прецених, обаче, че с оглед на желанието ми разбера повече за вашето мнение за този инструмент е разумно да пусна нова тема....

евала ти праим щом си погледанал :dance: моето мнение е че тия стагг електрическите специално - не струват. поне евтините модели. няма смисъл да я вземаш. по добре некой скуаер или ямаха за тия пари ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се обиждат феновете и притежателите на китари Стагг, но според мен по-големи пръчки просто няма ! На всички Стагг-ове, който съм пипал, грифа им е бил трагедия. Като звук са може би малко по-добре...

 

Lord_Bad - Бих ти препоръчал да обърнеш внимание на тази обява: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=7611

Имал съм такава Yamaha ERG121 и въобще съм на мнение, че тази серия е просто номер едно за този ценови клас !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях я тая обява, даже един приятел се кани да си купи тая китарка, само дето пък един друг ми разправя че бил в някъф музикален магазин, било станало някфа дума за тоя модел и продавача казал че въпреки приличния брой адаптери звука който вадела не бил на ниво, те нещата са доста субективни де, ама знае ли човек... Във всеки случай бъдете сигурно в едно - отказахте ме от Стага, така че приемам предложения всякакви пък и сам ще задълбая още из фура. Чудя се за Squier за 449 лева в технополис - и той ли е боклук като тия от 300 или за тия пари се приближава прилично до истинските Фендъри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, аз съм от Варна и дрънкам на ей тоя същия "боклук", завзет от Технополис за 215 лева. Всъщност не съм сигурен дали е точно същия модел, защото моята е с 22 прагчета а на снимката преброявам 21. Както и да е, за китара, която по качество на изработката не се различава съществено от истински американски Фендер 215 денги си е направо кощунствена цена. Грифът е адски удобен, струните държат на всякакви махленски бендове а адаптерите не ги гледай, че са единични - прекарани през Guitar Rig вадят адския кривоч. Squier по принцип ги водят евтинажни учебни китари, но с инструмента, който си купих мога да изляза на сцена и да не се изложа.. много :dance:

Вероятно могат да се намерят доста по-добри оферти и инструменти, но наистина си струва да си помислиш за този Squier. И все пак имай предвид, че Strat-овете по принцип са си блусарски/рокаджийски китари и по всеобщо компетентно мнение не стават за див метъл. Там положението владеят Jackson & Gibson :inlove:

Айде, спирам дотук, че да не изръся някоя глупост (: Take care ;)

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си всичко друго само не и Стаг :cheers: а иначе Скуайера на първо време ще ти свърши работа ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си всичко друго само не и Стаг :) а иначе Скуайера на първо време ще ти свърши работа ....

човека го каза аз съм с него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам ти една Ария оригинална японска тип 'Страт' за 350лв и един Wаshburn Steve Stevens модел с флойд за 650 лв,мога да ти пратя и снимки ако искаш,а колкото до Стаг-а,си вземи някоя Ямаха или Джаксън за около 400-500 лв или Ибанез стига да намериш за тия пари някой сносен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.