Jump to content
Българският форум за музиканти

"detuning"


voodoo child

Recommended Posts

Благодаря на всички , доста полезна информация се събра!Позволих си да направя нещо като схема , надявам се да е точна. :dance:

 

 

DetuningStrings.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Крайно интересно. В този ред на мисли аз самия минах на 11ки, стандартна настройка но Пакман пипна тръс рода преди това и ми е интересно дали ще пречи много да ги отпусна едно тонче надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно интересно. В този ред на мисли аз самия минах на 11ки, стандартна настройка но Пакман пипна тръс рода преди това и ми е интересно дали ще пречи много да ги отпусна едно тонче надолу.

С 1 тон надолу не би трябвало да има проблем... проблема може да стане когато като ги отпуснеш, грифа се изпъне и струните се приближат до него и почнат да дрънчат и интонацията се промени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички , доста полезна информация се събра!Позволих си да направя нещо като схема , надявам се да е точна.  :godbless:

 

 

DetuningStrings.jpg

Цяла Менделеева таблица!!!!! :cheers: -Евала!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще си позволя да добавя че, тази менделеева таблица не е съвсем в сила за всички китари. И двете ми китари са с по 24 прага и флойд и 10ки са доста меки и дрънчащи за Ре строй, трябват си 11ки(2-3 години свиря в ре с 11ки)

сега едната ми китара е в c# с 11ки и пак звучи сравнително прилично

така че си зависи от китарата и от индивидуалните предпочитания на китариста :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се кефя на по-затегнати и малко височки струни (точно така, кефя се!) и за това на мойта тесла (22 прага грифа по дължина е като страт майче) и като свиря в 11ките са ми задължителни :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А струни 7мици има ли?! ;) Ще да е като паяжина тая първа струна

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А струни 7мици има ли?! :lol: Ще да е като паяжина тая първа струна

ми аз мога да спомогна за 7-мици мойта коса бая пада като се среша ... :) тъкмо за 1-ва струна :lol:

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А струни 7мици има ли?! :lol: Ще да е като паяжина тая първа струна

Ми май няма аз еи така ги написах колкото да зпълня таблицата ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струни седмици има, но са с ограничено ползване :lol: Примерно бате ни Стив Вай посвирва с д'адарио седмици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам пак в тази тема .

 

Искам да свиря с два полутона надолу (тоест в Ре) , обаче като се настроя в това положение , някой струни почвам да стържат яко . Кое е по-доброто решение - по-тънки струни или да вдигна самите струни от бриджа ? Аз съм със струни 11-тачки .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.