Jump to content
Българският форум за музиканти

"detuning"


voodoo child

Recommended Posts

До скоро имах една китара, която постоянно стоеше настроена в "Нашвил Тюн" - или по струни настроени така:

1-ва - МИ

2-ра - СИ

3-та - ЛА (!!)

4-та - МИ (!!)

5-та - ЛА

6-та - МИ

 

Другата интересна особеност е (крайност която си позволих и стана супер ефектно), че:

4-та струна е с дебелината на 1-ва,

5-та струна е с дебелината на 3-та,

6-та струна с дебелината на 4-та (и 1-ва)

 

Естествено акордите се свирят по по-особен начин, но затова пък звученето като цяло е магия!! доставя невероятно удовлоствие. Само който е пробвал не знае :P Звучи малко като 12 струнна китара но много по-интересно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...
Отговорено (Редактирано)

Аз пък искам да си сложа по дебели струни примерно 10-ки или 12-ки обаче да съм във строй МИ . В момента свиря с 9-ки . Китарката ми е Jackson DX10D със флойд .

Редактирано от kirk-hammett
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@kirk-hammett , братле, само да ти кажа че аз съм с 11ки и съм в Ми!Отначало ми беше супер кофти като се има предвид че бях свикнал на по-меки струни, но после си провикнах и са не ми прави впечатление :cheers:

Друг е въпроса, че с 11ки в Ре ще летят глави ама .....

 

П.С. И аз съм с флойд

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
@kirk-hammett , братле, само да ти кажа че аз съм с 11ки и съм в Ми!Отначало ми беше супер кофти като се има предвид че бях свикнал на по-меки струни, но после си провикнах и са не ми прави впечатление :cheers:

Друг е въпроса, че с 11ки в Ре ще летят глави ама .....

 

П.С. И аз съм с флойд

Ок ! Мерси много :bravo: А също едно въпросче не е по темата . Извинямвам се но като не знам . А по добре да попитам от колкото да правя нова тема . С какви струни свирят Kirk Hammett , James Hetfield , Steve Vai , Joe Satriani . Чувал съм че свирят с Ernie Ball , но точният рамер ме интересува 9-42 ; 10-46 и т.н.

Редактирано от kirk-hammett
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

пич :cheers: тия хора свирят с ръце... и според мен и ти имаш такива :D

 

Не се излагай с повече такива въпроси, свиренето не е да викаш аху и иху на тоз и оня и да си представяш какво ще е да си добър колкото тях. Свиренето е упорит труд, и ако наистина искаш да се научиш да свириш ще схванеш какво ти говоря...

 

пък ако не схванеш... все тая ;) поне се опитах ;)

:bravo:;):beer:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е ти пък то това е ясно :cheers: Стига сме дрънкали празни приказки . Просто се информирам :bravo: Нищо повече ;)

Редактирано от kirk-hammett
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.