Jump to content
Българският форум за музиканти

"detuning"


voodoo child

Recommended Posts

Здравеите!

 

Така де аз имам няколко въпроса за "Detuning"-a.Значи струните са ми 9-ки и реших да си настроя китарата в "Baritone"(A D G C E A ) и "Drop C"(C G C F A D).Както се сещате струните при тези настроики дрънчат нечовешки.Та въпроса ми е , какви струни да си взема за да мога да приложа оптималния "Detuning" върху тях и кои според вас звучи наи-тежко?Струни които са за наи добър "Detuning" ги водят 12-ките само дето аз не сам сигорен че ще мога да свиря на тях!Ще се радвам ако някои със повечко опит сподели

информация за нас невежите! :dance:

 

Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравеите!

 

Така де аз имам няколко въпроса за "Detuning"-a.Значи струните са ми 9-ки и реших да си настроя китарата в "Baritone"(A D G C E A ) и "Drop C"(C G C F A D).Както се сещате струните при тези настроики дрънчат нечовешки.Та въпроса ми е , какви струни да си взема за да мога да приложа оптималния "Detuning" върху тях и кои според вас звучи наи-тежко?Струни които са за наи добър "Detuning" ги водят 12-ките само дето аз не сам сигорен че ще мога да свиря на тях!Ще се радвам ако някои със повечко опит сподели

информация за нас невежите! :dance:

 

Благодаря ви.

бре до сега не съм срещал такава тема :D:D .Както и да е странното е че настроиката която си написал,ако съм я разбрал правилно,е много странна.Аз свиря в Е бемол и китарата не ми звучи добре та какво да говорим за А :think: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз мисля че не всяка китара става за 'Baritone'. Някои марки си имат специални модели с по-дълга мензура и разни други модификации за тази цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От нова година на сам свалихме строя от E B G D A E в D A F C G D(демек една стъпка надолу), като някои песни дропвам 6та в До и с 10ки нямах проблем, но аз обичам да са ми по-стегнати струните и турих едни 12ки, обаче те пък са малко прекалено натегнати, тъй че при теб ще е си е доста добре с 12ки. А пък китарата ми не е кои знае какво, Ямаха-Пацифика 112 или нещо такова беше има я в темата дето е за кой с какво свири. Хубавото при нея е че е с фиксирно долно магаре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От нова година на сам свалихме строя от E B G D A E в D A F C G D(демек една стъпка надолу), като някои песни дропвам 6та в До и с 10ки нямах проблем, но аз обичам да са ми по-стегнати струните и турих едни 12ки, обаче те пък са малко прекалено натегнати, тъй че при теб ще е си е доста добре с 12ки. А пък китарата ми не е кои знае какво, Ямаха-Пацифика 112 или нещо такова беше има я в темата дето е за кой с какво свири. Хубавото при нея е че е с фиксирно долно магаре.

Благодаря много полезно :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да стана добре с обикновена китара. Евентуално със стратокастър в РЕ, понеже има дълга мензура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм в ЛА и нямам проблеми нито с интонацията, нито със звука- струните трябва да са дебели, за да се държат добре- аз ползвам 14/65- мисля, че толкова бяха. Има и по-дебели- примерно 16/80, но при твоя строй, който дори е по-високо от моя, ще са прекалено опънати. Иначе съм много много доволен от този нисък строй- китарата звучи убийствено както с бичкия, така и като чиста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм в ЛА и нямам проблеми нито с интонацията, нито със звука- струните трябва да са дебели, за да се държат добре- аз ползвам 14/65- мисля, че толкова бяха. Има и по-дебели- примерно 16/80, но при твоя строй, който дори е по-високо от моя, ще са прекалено опънати. Иначе съм много много доволен от този нисък строй- китарата звучи убийствено както с бичкия, така и като чиста.

Благодаря много полезно:headbang:

 

 

пишете на кирилица - правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм...може да пробвам да си сваля китарата в До ама като гледам маи трябва и струните да са ми по дебели че да стане.По принцип свиря с 9-ки ама те не стават за голя детунинг особенно с моята китара която е направена за 9-ки. :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм...може да пробвам да си сваля китарата в До ама като гледам маи трябва и струните да са ми по дебели че да стане.По принцип свиря с 9-ки ама те не стават за голя детунинг особенно с моята китара която е направена за 9-ки. :dance:;)

няма такова нещо като 'направена за 9-ки' ;) значи ако сложиш 11-ки или 12-ки примерно ще трябва да настроиш мензурата, защото ще дава отклонение. не знам обаче дали може да се коригира на 100 % при тази стандартна дължина на грифа. ако питраш мен - 7 струнната китара е истината :D

другия вариант - баритон китара. примерно ямаха RGX 420S D6 мисля че се води....в по дълга мензура е и се настройва в СИ. може и по-надолу примерно в ЛА :)

врътки много - само трябва да разцъкаш известно време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря с .11 в CGCFAD и нямам особени проблеми

мога и да дигна до EADGBE ама става малко неудобно за свирене

ако ще падаш в Ла сложи едни 12ки или 13ки ама забрави да свириш в Ми... и пак няма да стане на 100%, защото ти трябва по-дълъг гриф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какви са тези глупости за по-дългия гриф?! Зарибихте ме тука да прекарвам китарата през тунера прагче по прагче на вятъра- при 14/65 в ЛА нямам НИКАКВО отклонение от отворена струна до 22ро прагче! Сори, ама не приказвайте наизуст! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Drop C"(C G C F A D)

От 2 години някъде свиря в тази настройка.

Струните ми са 10/46 и нямям никакви проблеми.

Все пак сваляш само с 1 тон всички без 6та, която сваляш с 2.

Само че както беше споменал някой по-горе ще е сложно с пренастрйването в стандартна настройка.Имам предвид някак неестествено ще ти се струват опънати струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм...може да пробвам да си сваля китарата в До ама като гледам маи трябва и струните да са ми по дебели че да стане.По принцип свиря с 9-ки ама те не стават за голя детунинг особенно с моята китара която е направена за 9-ки. :cheers:  :cheers:

няма такова нещо като 'направена за 9-ки' :) значи ако сложиш 11-ки или 12-ки примерно ще трябва да настроиш мензурата, защото ще дава отклонение. не знам обаче дали може да се коригира на 100 % при тази стандартна дължина на грифа. ако питраш мен - 7 струнната китара е истината :)

другия вариант - баритон китара. примерно ямаха RGX 420S D6 мисля че се води....в по дълга мензура е и се настройва в СИ. може и по-надолу примерно в ЛА :)

врътки много - само трябва да разцъкаш известно време

маи си прав ще ми трябва малко време да я *разцъкам* па да видим кво ше стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел свири с 13-ки в Си на Jackson JS1 ... и нема никакви проблеми, китарката му е вярна и звучи бая тежко :cheers: тъй че не е от китарата а от човека :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.