Jump to content
Българският форум за музиканти

Как мога да докарам приличен звук?


lukedk

Recommended Posts

Някой от експе-тата ако може да ме светне ще съм много благодарен. В момента свиря на Скуеър Страт корейски не е безобразно зле, комбото ми е Фендер Делукс Реверб, камиончета на бос DS-1, CS-1, една стара Вермона диг дилей. Обаче звука няма никва динамика, никва дълбочина, никва плътност все едно свиря в тенекия. Не е чак толко зле де но просто ми се иска да понапомпам малко звука без да надървям кривочите. При сола когато надървя дисторжъна става сравнително добре но пък много изкривява обаче ако махна малко кривоч се губи състейна. Ясно е че и аз съм идиот де ама все пак :thumbs_up: Ако някой посъветва ко да напраа за да подобра звука ще съм много благодарен. Със сигурност няма да свиря на Уембли ама мноо се дразня на скапан звук. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали ще можеш да пуснеш някой семпъл на звука ти, понеже лично аз не можах много да схвана какво представлява звука ти в момента :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче звука няма никва динамика, никва дълбочина, никва плътност все едно свиря в тенекия.

 

Пробвал ли си без компресор?Може да ти се реши проблема.

 

п.с. DS-1 има едно специфично дращене при звученето му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента свиря на Скуеър Страт
звука няма никва динамика, никва дълбочина, никва плътност все едно свиря в тенекия.

Добро описание си дал на китарата и сам си си дал отговор :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкарай Вермоната и чуй как е.

Естествено съвета да отидеш в репетициона и да избичиш на макс е много добър, за да чуеш реално как са нещата.

Ако смениш адаптерите на китарата, сигурно ще се подобрят нещата. Но малко.

Говорим за смяна с фендер, ди марзио или сеймър дънкан адаптери.

 

Много важно - от кой звук не си доволен, на клийн или когато си на драйв ( чрез бос-стомпбокса)?

А какъв звук търсиш?

Сантана, Кърк Хамет - трудно ще изкараш така, както си в момента, примерно.

Според това което имаш, може да се бориш за добър базисен рок - блус саунд.

 

ПС - Малине, не си прав съвсем, човека е казал Корейски скуяр страт, който е доста по-добре от идийско-китайските подобия на китара. Съвета ми да се сменят адаптерите, може да е доста в целта. Но си иска проба.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай през някой по-качествен амп, нещо лампово с кабинет, а и друго нещо виж си настройките на камионите, еквалайзера. Виж си и техниката на свирене - динамика, заглушавания...

Ако искаш пробвай и през компютърни симулации, ако искаш звучене като едикой си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

комбото ми е Фендер Делукс Реверб,
Щом с такъв амп няма динамика и състейн..пробвай с друга по-добра китара и пак пиши как е.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с някой друг дисторшън. аз свиря с Digitech Hot Head и не съм много доволен. Пробвах Grundge и все едно за пръв път използвах palm muting. не, че хот хед-а е зле, просто в случая различния дистер се оказа това което търся. иначе съм съгасен с повечето мнения досега и каквото и да промениш в положителна насока по китарата и чейна (адаптри, амп, китара ако щеш) звука само ще се подобрява

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.