Jump to content
Българският форум за музиканти

Моето Diy проектче - Voice Of Rock


Recommended Posts

Здравейте на всички приятели и съфорумци.

 

От известно време точех лиги за Z-Vex Box Of Rock педалчето, но баснословната му цена уби всякакви надежди у мен. ;)

Тъй като имам приятел, който се занимава с производството на печатни платки и би ми спестил кофти процедурата и цапотенето около ецването, реших да си направя ефектчето.Правя темичката да се похваля от резултата, както и да благодаря на някои приятели и съфорумци за съветите и помощта.

 

Речено сторено - поръчах платката на моя човек и резултата беше това:

 

017689221-big.jpg

 

Хм..изглежда доста по-добре отколкото предполагам бих се справил аз ;)

 

После, след насищането на компонентите се получи сърчицето на бъдещото ефектче:

 

017689223-big.jpg

 

След това последва дълга процедура по намирането на кутийка, боядисването и поставянето на надписи.Тук искам да благодаря на liqud_death и Fender_str за информацията, тъй като в нашата мила татковина все още няма откъде да си купиш дори елементарни неща ( ако няма голямо търсене за тях)

 

В крайна сметка съм много доволен от крайния резултат особено от звученето.Ето нямолко снимки на готовото ефектче:

 

017689219-big.jpg

 

017689213-big.jpg

 

017689216-big.jpg

 

Хахаха, както се вижда дори светодиодите светят ;):wallbash:

Тук искам да изкажа специални благодарности на Ники ( Никифена) за съветите, търпението и за това, че на няколко пъти обърна внимание на един (и)диод. :hysterical:

 

Ето в крайна сметка звука който постигнах с цялата тази галимация:

 

http://www.4shared.com/file/235408366/c5fe...ce_Of_Rock.html

 

Ампа е лампово Пийви със Селешън Винтидж 30 ( на чист канал), китарата е Ямаха, H-S-H конфигурация адаптери.

Искам да благодаря и на Илиян, китариста на Мистър Хард, който направи записа и ви спаси от това да свиря аз :hysterical::hysterical:

Мерси Илиянски!

 

Надявам се да ви хареса.

Тъй като имам още платки ( тоя моя човек не прави по една) мога да направя такова ефектче на евентуални желаещи.А ако има супер наплив защо не и малка серия :hysterical:

Пуснал съм коментар във темата за "Ефекти произвеждани от съфорумци"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектчето на външен вид изглежда много яко, добре си се справил. Имам само една малка забележка - защо не поръча платката със солдер маска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, радвам се, че ти харесва.

 

За солдер маската - просто нямах представа как ще се получи крайният резултат и казах на моя познат просто да я направи някак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй браво, не знаех че се занимаваш с такива неща ;)

Изглежда добре, а и не звучи зле, предполагам на живо звучи още по добре :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ Хахахахах...и аз не знаех до сега....

 

Специално пък за теб от чуването на живо те дели едно телефонно обаждане и един свободен съботен (неделен) следобед ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^^ Хихи...можеше да питаш Гугльо де...има я навсякъде. :)

Примерно тук: http://img155.imageshack.us/img155/551/boxofrockdh5.png

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! На външен вид си се справил супер!

 

Може би надписите под потенциометрите трябваше да са свалени малко надолу.

Интересно ми е с какво си боядисал кутийката и как си направил надписите.

 

Можеш да дадеш и една снимка отвътре. Да вкараме още малко критики :thumbup::secret:

 

 

Поздравления за добре свършената работа! Вече си горд собственик на твой ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^Мерси много Ники!

Излишно е да казвам че комплиментите от теб са 2 пъти по-ценни.:thumbs_up:

Умишлено не дадох снимка отвътре защото специално това ефектче си е за собствена консумация и не изглежда добре, но сега ще правя едно за приятел и там ще се постарая повечко.Обещавам! :thumbup: Но тъй като и колегата gost ме помоли, а и за "критичния" Ники, ето го отвътре:

 

017689226-big.jpg

 

Горе-долу като чиния със спагети :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Интересно ми е с какво си боядисал кутийката и как си направил надписите.

 

Ники, кутийката е прахово боядисана. Отначало мислех за ситопечат, но ме обзе желание целия ефект да е черно-бял.(даже светодиодите като не светят са прозрачно-бели, за да не развалят черно-белия имидж).Затова надписите са правени с лазер.Всъщност това което се вижда е алуминият отдолу.Лазера изрязва боята.Получава се ефектно и позволява супер тънки линии и екзотични шрифтове без нещо да се размаже както при ситопечата понякога.

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът е верно мн. благ , но не затихва ли бързо ?

Повече компресия и удължаване няма ли да е по- добре ?

Евент. още един транзистор - отпред ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се рових в GOOGLE за схемата се натъкнах на линк,в който този ефект се оприличава на BSIAB.Затова и те помолих да постнеш схемата,понеже вторият съм го правил,но е твърде критичен към използваните транзистори.Най-добре се получи първия път,когато си беше чист сбирщайн,с каквито транзистори имах под ръка-руски някакви.Свирна страхотно,направих платка и купих някакви Хамерикански транзистори,по-добри.Да,ама вече изобщо не беше тоя звук.Започхах да си играя,сложих цокли и започна една смяхна на транзистори-2-3 дни.Докарах го донейде,но това,което беше първия път,не се получи повече.Затова добре гледай и записвай де какво слагаш,за да можеш да имаш повторяемост.Тук иде ред на следващият ми въпрос:А какви точно транзистори си ползвал?Някъде из сайтовете има една схемичка за измерване напрежението на отсечка на полеви транзистори.Ако ти попадне,възползвай се от услугите и.Много е важно първите транзистори да са с малко напрежение на отсечка,за да ти работи схената добре.Не само тази-по-слаб сигнал-по-малко напрежение.А,и повече според мен не ползвай тези червените керамични кондензатори-голям боклук са.Особено ако няма с какво да им проверяваш капацитета.Кондензатори по магазините-колкото искаш,и то за жълти стотинки.Много добре се получава също,ако набараш нейде някое много старо видео-от тия дето са без интегрални схеми.Вътре е пълно с първокласни кондензатори и транзистори,все истински. А електролитите-гарантирано аудиофилски,добре е все пак ако можеш да ги поизмериш-капацитет и ESR.Знам,че някои от колегите тук ще се изсмеят на последното,дето съм го написал,но това не ме тревожи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Че защо?! Аз лично мисля, че има резон в това, което казваш.

 

ЧЕСТИТО Клоянски! Много шик изработка - кефи на мах.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички още веднъж!

 

ditronix - съгласен съм с всичко което казваш.Но ако ми се наложи да правя следващи бройки не ми се струва удачно да ровя в стари апаратури за компоненти.То ще трябва всеки път да разглобявам по едно видео :)

Иначе , разбира се че си водя списък точно какво слагам и точно от къде купувам.Транзисторите са BS170 Mosfet.

Kато цяло съм се придържал към схемата с леки промени основно в TONE конфигурацията.

 

П.П. Гадните керамични червени кондензатори бяха само за тази първата (моя) бройка.Сега, за следващата, са други, както се вижда от снимката на наситената платка в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.