Jump to content
Българският форум за музиканти

Продуценти


Recommended Posts

искам да попитам има ли в бг някаде училище , или уроци за музикални продуценти??? трябва ми такава диплома! ако има някои мнение да пише :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че в НБУ (Нов Български Университет) имаше нещо като "Компютърно музициране" но много детайли не мога да ти дам освен това -> http://www.nbu.bg/index.php?l=1415 ...! На времето Симо Лазаров я водеше тая програма!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази програма в НБУ няма да научиш този занаят. Дипломата няма да те направи продуцент. Всъщност продуцент или тонрежисьор искаш да ставаш? Ако имаш възможност иди някъде навън да учиш тези професии, където има традиции в тази област. В българия школа няма и само ще си изгубиш времето и парите за да изучиш едно голямо нищо.

 

П.С. Пътя съм го извървял преди 12 години, така че може да се приеме че говоря от собствен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за това че имам предложение от едни хора които се занимават с продуциране на поп музика,да започна работа при тях , и се чудех ако има някаде да се учи за да си взема диплома. ама ти си прав не дипломата ме прави продуцент ;)МЕРСИ :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че в НБУ (Нов Български Университет) имаше нещо като "Компютърно музициране" ...

 

Разликата между "музициране" и "продуциране" е като между стол и електрически стол... Аз лично не виждам нищо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По цял свят продуцентът е човекът, който вижда възможност и намира парите за реализирането и и за извличането на печалба от това. Може и грам понятие да си няма от компютри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм... не съм съгласна

пример: Salaam Remi, продуцент на албуми на кого ли не

(трима от многото: Nas, Lauryn Hill, Amy Winehouse) нито търси пари, нито е компютърно неграмотен.

той създава музикален продукт от това, което инструменталистите изсвирват и певците изпяват в студиото му ... по изискванията и препоръките на съответната музикална компания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не се бъркат понятията, и ролите...

Музикалния продуцент работи по МУЗИКАЛНИЯ продукт, т.е обща визия за аранжимента, звука и стила

Продуцента на продукцията ПЛАЩА за продукта и се опитва да го продаде, заедно със всички разходи по реклама,и представяне и налагане.

Тук няма роля за спонсора,който дава пари за забавление с гърлата...(в БГ обикновено е така)

изобщо варианта 3 в 1 (както се практикува у нас ) води до неясен по стойност (парична) продукт, и невъзможност да се формулира точно потребител, това пък води до невъзможност да се върне инвестицията, и в крайна сметка липса на музикален пазар у нас...

...абе дълга тема....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив - що се отнася до България, темата е много кратка и се изчерпва с това, че тук никога няма да има развит музикален пазар поради три основни фактора - икономически, демографски и географски. Хората нямат достатъчно пари, дори и да имаха - населението ни е малко, а дори и това население да купува музика, то купува основно чалга, защото това е музиката на Балканския полуостров. Мисля, че с това темата се изчерпва.

 

 

P.S. - VSTi, благодаря за книгите. :thumbs_up:

Редактирано от bmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) признавам си не изчетох цялата тема, предположих, че в музикантски форум се говори именно за музикални продуценти.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По цял свят продуцентът е човекът, който вижда възможност и намира парите за реализирането и и за извличането на печалба от това. Може и грам понятие да си няма от компютри.

 

пич, момчето пита за музикален продуцент. много му е ясен въпроса. и да ти кажа, така съвсем професионално, определението и разбирането на вяра е най-точното за музикален продуцент.

 

думата продуцент попринцип в беге в закона за авторско право е преведена неправилно и се тълкува неправилно. и от там всезнайковци си я интерпретират погрешно. включително и журналисти. за музиканти да не говорим.

 

продуцент е човекът, който прави дадена продукция възможна. дали ще е финансира сам или ще използва инвеститори а финансирането и е въпрос на концепция възможности и концепция, вкл. и стратегия за постигане на краен резултат.

 

да обобщим. всеки може да стане продуцент на каквото си пожелае, стига да има възможност да напраи даден продукт продваем и после да капитализира от него.

Редактирано от bassiscotta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) признавам си не изчетох цялата тема, предположих, че в музикантски форум се говори именно за музикални продуценти.

 

ок си, пича пита за музикален продуцент. не пита как да стане инвеститор.

съвсем точно знаеш и си разбрала функцията на длъжността продуцент.

съветвам те по тази тема да не се влияеш повече от мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И аз исках да уча същото,но в Бг няма къде.

Обмислям идеята да кандидатсвам в чужбина,но и там не е лесно..

 

в България масово народът не купува музика а я тегли

и за това е трудно един даден "Музикален Продуцент" да реализира нещо в тука,което е много гадно и отблъсква младите таланти към чужбина,но за това сами сме си виновни (и малките заплати)

 

Моя съвет е ако искаш да учиш се насочи към Англия или Сащ

Но в крайна сметка не дипломата прави таланта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в България масово народът не купува музика а я тегли

...

 

Глупости. Това, че все още има Арена и Замунда, не значи че не се продават повече дискове. Специално двата големи рок-шопа (Wizard и SMF) продават доста, и със сигурност повече, отколкото отпреди години. Общо взето, стандарта ни се вдигна, цените останаха същите и 20-30лв за диск не са толкова голяма сума, колкото ни се струваше преди 2-3 години. Другото позитивно е, че на доста хора (особено около мен) взе да им харесва качествения звук, и взеха да правят неща, немеслими преди години - да си купуват оригинални дискове, а не да си пекът мрз-та. В тая връзка - вече и плочи се продават (че и се купуват) доста, и то има доста качествени 180-гр. винил ! :thumbs_up:

 

Така че, онова горното твърдение се направи че не си го казал (ние също ще се престорим, че не сме го чули) и почни да си купуваш дискове - кога както можеш, колкото можеш. Аз на заплата си купувам по 4-5 диска, и за няколко години така, вече си търся мебелировка да ги подреждам. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.