Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си издам албум...или поне песен?


ditss_style

Recommended Posts

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Опааа я да видим сега кой се оправдава с това, че е Овен.

Аз също съм, даже ми се струва,че маааалко повече от теб.

Защо ли? Ами защото да си Овен е привилегия, но и голяма отговорност.

Няма по-своенравни хора и по-способни да пробият и стена, но да стане точно това, което искат.

Обаче за целта този инат трябва да се научиш да го контролираш и да го спрегнеш в правене на план и следване на стратегия.

Иначе ще си като всички други лапета, дето тропат с крак и се мазнят на татко си да им купи сладолед.

Пусни няколко линка с песните, които пееш и твои записи и ще ти обясня много бързо как се издава албум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:1a3e2c72 да но гласа ми е по детски на клиповете...

 

http://vbox7.com/play:fd4732ac пак е детско но е малко по добре изказан текста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ditss_style, здравей,

 

Прочетох ти темата, видях и клиповете. Имам дъщеря точно на твоята възраст, не си представям как бих реагирала, ако видя нейни клипове в някой такъв форум - особено ако съм против да се занимава с музика.

ПЪРВИЯТ МИ СЪВЕТ е, ако наистина си запалена да се занимаваш в тази област, поговори сериозно с родителите си и имай предвид, че те вземат решенията. Нека те заведат при някого, да те чуе и да те ориентира.

 

1. Кой те е слушал да пееш и казал ли ти е някой, че пеенето ти се удава или ти така реши?

2. Пяла ли си някога - в детски вокални групи, детски песни, на български език, под ръководството на преподавател?

3. Пеенето на клиповете е неразбираемо - не само от гледна точка на езика. Фалшивичко и дезориентирано звучиш, и то доста. Слушалки ли си имала в ушите, докато пееше? Коя е тази песен?

4. Вероятно не можеш да направиш разлика между това ДА ЗАПИШЕШ песен и ДА Я ИЗДАДЕШ - истина ли е? Човек издава свои собствени песни (такива, които ти си композирала и на които си автор). А на клипа ти се опитваш да пееш с някакво друго парче, само дето ние не знаем кое е.

 

Моля те, не ми отговаряй припряно. Това не е скайп! :thumbs_up:

Отговори ми на всички въпроси и се старай да пишеш грамотно и прегледно на български език.

 

И гледай да не закъснееш за училище.

(Аз пък съм Телец, което значи търпелив, упорит и земен човек.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ditss_style.Аз също съм на 11 и също се питах как да издам албум,но съм момче.Значи аз си имам китарист,пианист бек-вокали и т.н.Писах на няколко фирми за това да ни стната спонсор.Една фирма се съгласи и ни покани на прослушване.Няма да казвам името на фирмата,за да не правя реклама.Обаче трябва да имаш търпение.Не става за миг,ще имаш и неуспешни опити,въпроса е да си сигурна,че наистина искаш да станеш певица и ако наистина ама 100 процента го искаш то ще стане рано или късно ще стане.

 

Послепис:Аз пея RnB и пея и на български и на английски.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: Бравос, хлапета, само така ви искам! Стига да не е чалга и подобни бози, по-добре да пеете, :singer: свирите и танцувате, :dance: а не да... да не казвам какво... :) А, вижте ги и ваште връстници, които пуснах по-горе! Ето и още други такива теми "Така трябва да свири всеки на 11 години" :excl:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това , което искаш, не е толкова сложно само по себе си. Друг е въпроса , че за да запишеш песен , трябва да имаш песен . На тази възраст за да издадеш нещо, което си заслужава да се слуша,или по-точно нещо , което има кой да го слуша, трябва да работиш в екип от много хора, като едни от най-важните в този екип са родителите ти. Сега се сещам за "mbop "..забравих името на групата..или Jackson Five .

Ако мислиш, че ще запишеш албум , ще станеш известна и един ден майка ти ще ти каже :

-"Леля ти Невена ми каза , че те е гледала по MTV ! Вярно ли е това ".,..просто няма как да стане ..това е много работа и изцяло отдаване на едно нещо. А за тази възраст както казах без одобрението на родителите ти ...няма шанс.

И все пак най важното , което исках да кажа и казах..."За да запишеш песен трябва да имаш песен"

И както каза Лими " Браво хлапета" . По-добре да се интересуваш как да запишеш албум , от колкото как се минава 48 ниво на To-doom-bang

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не,по добре да се интересуваш дали можеш ли да изкараш добре звучащ тон от музикален инструмент,било то гласа ти,останалото са напъни "как да ме дадат по телевизора в шоуто на.."

Като дете гледах дядо ми кви ги върти на кавал (народен духов инструмент),е не просвирих на такъв,но точно той ми взе първата електрическа КИТАРА..

Сметам знаеш?Мислим-да :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте!Баща ми мечтае да поема тъпя му бизнес с коли-ако го слушам ще живея без мечти-тъжна...НЯМА ДА СТАНЕ!Той не ме разбира и дори не се опитава...брат ми го слушаше и ето-сега получава само двойки работи повече на салона и не се справя с нищо...АЗ НЯМА ДА НАПРАВЯ ТАЗИ ГРЕШКА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми мечтае да поема тъпя му бизнес с коли-ако го слушам ще живея без мечти-тъжна...НЯМА ДА СТАНЕ

Бизнеса му може да е тъп, но чрез него ви осигурява доста желани неща. Ако го няма този тъп бизнес, ще си останеш хем, с неосъществени мечти, хем още по-тъжна! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така поне няма да си мечтае за невъзможното...бизеса му е хубав...но не е за момиче...за него трябва ЗДРАВ,СИЛЕН,ОТГОВОРЕН МЪЖ!!!Няма да ти дигам части я :thumbs_up: Аз си имам свой мечти...и ще изпълнявам тях,а не неговите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слушай, ако си сериозна, без мислене няма как да стане работата (някои хора тука с години я мислим и пак не става!). докато чакаш да ти налеем акъла в главата, почети малко из форума, ние тука не сме (съвсем) събрани от кол и въже и, ако подходиш с търпение и добри намерения, ще откриеш отговори на много въпроси, които тепърва ще си задаваш. чети малко повече, отколкото ти е интересно, от всеки раздел, на вкус. пеенето и мечтите няма да избягат, пък и да избягат - здраве! честита баба марта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диди,

тук не сме се събрали, за да вземаме страна между теб и татко ти.

Едва ли сред нас има някой, който като малък да не се е ядосвал на родителите си.

На всички ни се е струвало нечестно,че други вземат решения, свързани с нас.

Сигурна съм, че си виждала деца-просяци и джебчийчета по улицата. Мислиш ли, че те нямат мечти?

Представяш ли си как се чувстват те? Никой не ги търси да ги пита гладни ли са, студено ли им е, щастливи ли са, дали искат да стават певци или филмови актьори. На никой не му пука за тях.

 

Ти имаш майка и татко, имаш дом, имаш много неща, които те нямат. Родителите ти са хората, на които най-много им пука за теб, които носят отговорност за теб и се грижат за това да си нахранена, да имаш дом.

Нормално е те да вземат решения за теб според собствените си разбирания за това, кое ще е най-добре за теб.

Повярвай ми, мечтите ти са си само твои и никой не може да ти ги вземе.

Ще дойде време когато ще можеш да вземаш решения сама. Обаче за да можеш тогава да си превърнеш мечтите в реалност трябва междувременно да си се подготвила.

Това, което ти трябва да направиш е с действията си да покажеш на мама и татко, че порастваш, че си отговорна, че си сериозна в училище и в задълженията си вкъщи, и че ако те запишат на хор ти няма да се откажеш след месец, защото ти е скучно.

С тропане на крак и сърдене просто ще ги убедиш, че още си детенце.

 

Аз примерно не съм израстнала в музикантско семейство. За моите родители музиката беше хоби, а пеенето ми нещо, което пречи на спокойния следобеден сън на баща ми.

И на мен ми е било криво, че не искаха да ме запишат уроци по пиано, на хор, на балет, или на художествена гимнастика, като другите деца.

Но най- ми беше криво, че искам да пея хубаво, а записите ми звучаха точно като твоите, не като "истинските" песни по МТВ примерно.

Аз пеех песни на Ace of Base и Whitney Houston и си мечтаех как след време ще съм на голяма сцена и родителите ми като ме видят ще оценят каква грешка са направили,че не са ме подкрепяли като малка.

 

Проблемът с пеенето на песни за възрастни обаче е, че докато не порастнеш, няма да ти "порастне" и гласа.

А за бизнеса на татко ти не бой се: на теб ти е още много рано да го поемеш.

Може би това, което той има предвид е че е хубаво да получиш добро образование, за да можеш да бъдеш добър мениджър след време. Дай да помислим.

Ти какво искаш?

Да станеш певица, която всеки да краде и да мами, на която всеки се смее зад гърба, че нищо не разбира от бизнес ?

Или певица, която знае точно какво иска, точно какво е необходимо и колко струва, за да направи един албум

и по какъв начин да си търси правата, когато някой я ощети?

Мисля, че второто.

 

Доброто образование нищо не може да го замени, затова се възползвай от това, че родителите ти могат да си го позволят. Ще научиш много неща, които ще ти помогнат и като певица след време.

 

За да издадеш песен или албум, с които да се гордееш е необходимо първо да можеш да пееш красиво. Да имаш песен/песни, които да запишеш, музиканти, с които да ги запишеш.

От там нататък, много по-лесно ще привлечеш интереса на лейбъл или музикална компания, която да издаде албума ти.

 

Ти в момента не пееш красиво. Можеш ли да си представиш тези записи да ги пуснеш по ММ примерно?

Затова първото нещо, в списъка с неща, които трябва да направиш, за да издадеш песен или албум е да се научиш да пееш красиво.

 

Аз ти предлагам нещо.

Можеш ли да намериш подходящо време да говориш с родителите си, да направите сделка :)

Ти да завършиш годината с отличен успех, и лятото да помагаш на татко ти в магазина, а те да те запишат на хор през новата учебна година.

А ти междувременно, като те гледам какво си отракано хлапе, разтърси се в нета къде около вас има детски хор.

Повярвай ми трябва ти добра подготовка, за да можеш да се научиш да пееш като певиците, които харесваш.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.