Jump to content
Българският форум за музиканти

въпросчета за адаптерите


Лелдорин

Recommended Posts

здрасти.защо на китарата ми някой от адаптерите и са по-потънали от другите.в смисъл нек адаптера е почти до върха потънал,мидъл е средно а бридж адаптера почти не е потънал?а и колко ще ми струва да сменя бридж адаптера с двоен?няква резачка за метъл ми трябва ;) цени нещо и тн. ще са от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става само с опити. Ако можеш да вземеш няколко адаптера и да ги прибваш е най-добре. По принцип двоен адаптер не значи як звук. Това е много погрешно разбиране. Двойните адаптери са просто по - безшумни, за сметка на малко - по неестествен и груб тон. По принцип единичния адаптер звучи по - приятно, особено чисто. Двойният адаптер е компромисен вариант когато използваш тежък дистер, за по - малко шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Височината на адапторите се променя в зависимост от предпочитанията - колкото по-близо до струните е адаптора, толкова по-силно ще се чува. Настройването става по системата проба-грешка - вдигаш и сваляш с болтчетата дето са отстрани и така контролилаш силата на всеки.

 

Важното е да има някакъв баланс, да няма твърде голяма разлика като превключиш от бридж на нек и обратното

 

А относно смяната...ако искаш да сменяш единичен адаптор с двоен, ще трябва да се реже нова дупка, за да влезе /което не е много препоръчително да го правиш/...Другия вариант е да си купиш humbucker с размер на единичен адаптор. Такива само от марковите съм виждал, така че поне 100лв ще трябва да отделиш...иначе от стандартните humbucker-и има много прилични за 40-50лв

 

Потърси в други теми също има писано доста по въпроса

 

:headbang:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...иначе от стандартните humbucker-и има много прилични за 40-50 лв.

Например? Гледах в xxxx по 150-190 лева разни вълшебни... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...иначе от стандартните humbucker-и има много прилични за 40-50 лв.

Например? Гледах в xxxx по 150-190 лева разни вълшебни... :D

Именно в xxxx...освен DiMarzio, Fender и какви ли не още , има една витринка с евтини адаптори

humbecker-a който в момента ползвам за neck, си го купих преди година оттам /JHS ако не се лъжа е марката/ и качеството е изненадващо прилично. ползвал съм го и за bridge преди да сложа DiMarzio и си свиреше чудесно! Струва 40лв и е с Alnico 5

 

Има и едни други, английско производство (уж!) ги водят, но им забравих името...продават ги в Малкия цум и в Jazz-a за 50лв., с кутийка даже...та и за тях съм чувал добри отзиви

 

Така че има нелоши евтини адаптори, още повече че на евтина китара няма нужда да си слагаш за 150лв адаптор, който да струва почти колкото китарата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

squier strat трябва ли да го разширявам?защото под пик гарда май е издълбано.а иначе мен ми е все едно къде ще е двойния.искам просто да вадя хубав звук за "резачки" и да не шуми.клийн по рядко ще свиря.от хеви нагоре...предложения до 70-80 лева?

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скуаерите са издълбани. преди имах скуаер и му хакнах 2 JHS хъмбекъри и заспа :headbang: издълбани са щото са некво масово производство и да не си играят :(само трябва да се изреже внимателно пикгарда. най одбре я дай на някой който се занимава с таквиз далаверщини :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой може да свърши тая работа?естествено да не е некъв обирджия,че парите не растат по дърветата :green: и какво имаш предвид под заспа?кви пари са тия адаптери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой може да свърши тая работа?естествено да не е некъв обирджия,че парите не растат по дърветата :green: и какво имаш предвид под заспа?кви пари са тия адаптери?

абе едно не мога да разбера - отиди и виж бе човек! толкова ли е сложно. отиваш в магазина - питаш еди къв си адаптер - има за по 50 лв хубави

намираш някой който да го сложи и готово

 

макар че едва ли има смисъл да слагаш двоен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойния звучи ПО ГРОЗНО от единичния, но има по -малко шум. От там идва името му HUMBUCKER (HUM - брум). Изобретателят му е инженер от GIBSON, който се казва Seth Lovers. Идеята му е дошла през 50-те години(за китарите Les Paul). Сега GIBSON мно-о-ого ги е яд, че не са ги патентовали тези адаптери :wall:. Те се използват, когато се свири с повечко GAIN предимно.

Така, че ако ще си слагаш двоен, сложи си само един на долната позиция до тремолото/мостчето/флойда. Горните няма смисъл да ги сменяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че един двоен за бридж ти оправя работата...но по-важно е не дали ще сложиш нов адаптор, а какво ще си купиш като техника - усилвател,процесор и т.н. Те правят звука много повече, отколкото смяната на адаптора, особено за ценовия клас за който говорим...

С приличен процесор или усилвател можеш да изкараш чудесен звук и от squire-a както си е сега...само гол адаптор нищо няма да промени особено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, аз също имах намерение да си пазарувам едно Димарцио, но ми бяха дали едно процесорче по едно време да си праскам в нас и изкарах доста мощен звук, който в крайна сметка реших, че е незадоволителен :P Както и да е, идеята е че вместо да даваш 200 камъка за адаптор, вземи да си вземеш няколко камиончета. Аз ще взема едно по поръчка скоро, щото не съм много добре с парите и не ми се иска да си купя нещо и след месец да го продам щото да се окаже, че не ме кефи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойния звучи ПО ГРОЗНО от единичния, но има по -малко шум. От там идва името му HUMBUCKER (HUM - брум). Изобретателят му е инженер от GIBSON, който се казва Seth Lovers. Идеята му е дошла през 50-те години(за китарите Les Paul). Сега GIBSON мно-о-ого ги е яд, че не са ги патентовали тези адаптери :wall:. Те се използват, когато се свири с повечко GAIN предимно.

Така, че ако ще си слагаш двоен, сложи си само един на долната позиция до тремолото/мостчето/флойда. Горните няма смисъл да ги сменяш.

според мен са изпуснали възможността да патентоват само наименованието и евентуално металното капаче, щото не ми е ясно как може да патентоваш поставянето на 2 бобини една до друга :-))) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.