Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със струни


Betrayer

Recommended Posts

Въпрос и от мен...след като сложих струни от електричка на акустична,получих някакви страхотни отклонения на прагчетата - 15% +.От струните ли е или ми се е изметнал грифа?

Цитат на моя милост...преди да ме убиете с камъни,в темата по-долу за същия уж проблем няма нужната ми информация :icon_shithappens: .Благодаря за всякаква помощ,ако може ми кажете как да се справя с проблема сам (ако не е нужно професионалист да я пипне китарата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и по двете причини едновременно, но ако предположим, че грифа си е в ред и струните са ти нови и качествени следва, че не си подбрал подходящата им дебелина, според: 1. Мензура, 2. Настройка(дроп)

Принципа е: При къса мензура и нисък(дроп) строй - да се ползват дебели струни от 11-ки на горе и обратното.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип акустичните китари са добре интонирани главно със струни от даден пип, и то най-често китарата свири най-вярно с точно определена дебелина.

Вземи такива струни, каквито си ползвал, когато всичко е било ОК.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като стана дума за drop tunnings да питам:

аз като съм с SG,ако сложа да речем 10-60 и настроя китарата в D standart (1 тон надолу) добре ли ще е ,или ще създаде проблеми за грифа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече седмица съм със струни за електрическа и честно казано, наистина отстъпват на струните за акустична.Отклонение ми дават 3,4,5, и 6 струна и доста трябва да си играя докато я настроя.Така че грифът ти е ОК. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е въобще да се оправи,така че на 12-то прагче (и на другите) да няма отклонение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често изисква интервенции по инструмента, след които пък няма да свири вярно със струни за акустична китара.

Казах ти вече - върни нормалните струни - като тип и дебелина.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.