Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си акомпанираме любими песни с ак. китара


Recommended Posts

Започвам една поредица за акомпанимент на песни с ак. китара на купон и не само там.

Ще представям не само цели парчета, а и отделни фрагменти от други. Надявам се, че се чуват и виждат добре акордите. Задавайте въпроси, ще отговарям. Старал съм се да бъдат обединени в една китара едновременно 2,3 инструмента, акомп, бас, пиано или др.

;)Не коментирайте качеството на изпълнението и грешките ми, защото целта не е техническа демонстрация, а само моя аранжимент по парчетата и то максимално близо до оригинала. Почертавам, че не правя кавъри, а макс. близо до оригинала.

 

Първото парче е на

. Капо на първа позиция. Едновременно свиря акомп, бас линия и пиано, три в едно. Потърсих из ТЮБАТА за други аранжименти с китара на това парче и не намерих като моя, иначе няма смисъл да се трепам залудо да записвам. :blush:

 

П.П. Може да предлагате и ваши варианти или да ми коригирате неверен акорд или бас партия. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А, сега малко танци за отмора, а следващия път още песни. :dance: Днес ще танцуваме(свириме) ръченица 7/8. :ok::)

Първо в темпо 110 (метроном 7/16). :yahoo:

Следва бавно темпо 80. :dance:

Акомпанимент върху солото, което едва се чува, поради примитивната ми апаратура и софтуер. :yahoo:http://www.youtube.com/watch?v=ZB8TWXakv6Q...feature=channel

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ee нищо не се вижда тука, айде на първото видео (горе) са акорди и лесно се разбира, но тук нотите ще трябва да се мъча да ги изкарам, нямаш ли таб :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам поредицата с една от най-хубавите български песни от М. Щерев с "Диана Експрес" -

Акордите съм ги вадил по слух, защото никъде(дори и в ACORDITE.COM) не намерих правилните. Надявам се, да съм ги нацелил. Ако, бъркам някой, ме поправете! С Капото може да си я свирите в друга, подходяща за гласа ви тоналност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:)Табове няма да има, защото докато хабя времето си за писането им, ще мога да направя и филмирам още други парчета. За ръченицата ще подскажа, че може да ползвате свободни струни - първа и втора. Варианта в бавното темпо е достатъчно удобен за изваждане по слух. Успех! :rocker: Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Видео-клип показващ пръстовката на дясната ръка

Фрагмент от интрото и част на куплета в Red Hot -

Едновременно изсвирване на китарната и бас партии, когато го свирите само на една китара. Така звучи по-пълно. Не съм показал цялото парче, защото има достатъчно добри примери в Тюбата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Следва парче на Foo Fighters -

лесно за свирене и за пеене.

Използвам каподастер на III позиция за удобство, което спестява дългите скокове по грифа и намалява умората на ръката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.