Jump to content
Българският форум за музиканти

Custom Guitars


florian

Recommended Posts

мисля че подобен инструмент може да дойде като крайна цена 0,9-1,5

в зависимост от това дали ще има адаптери Фендер кастъм или нещо друго :)

Искаш да кажеш, че разликата 0,6 в цената ще е само от адаптерите? ;)

 

...както казах, на пръсти се броят. :D

 

 

Мне ,разликата в цената няма да е само от адаптерите ,а от много други неща,като гриф ,дали има метални пластини,които ще се режат на лазер ,инкрустации по тях и куп още работи.

Цената 0.9 ориентировъчно е за изработката тяло,гриф,Ф-хол ,Обикновен сет Алнико,маслени ключове,електроника,бриджове,екраниране и т.н.Всичко което е необходимо за да имаме звук без шумотевици и брумове. вече който иска по-добър саунд ,знаете цените на Адаптерите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все пак си мисля, в случая апетитът идва след яденето, с смисъл - като се види и чуе резултат, тогава ще можеш да добиеш представа за търсенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че подобен инструмент може да дойде като крайна цена 0,9-1,5

в зависимост от това дали ще има адаптери Фендер кастъм или нещо друго :)

Искаш да кажеш, че разликата 0,6 в цената ще е само от адаптерите? ;)

 

...както казах, на пръсти се броят. :D

 

 

Мне ,разликата в цената няма да е само от адаптерите ,а от много други неща,като гриф ,дали има метални пластини,които ще се режат на лазер ,инкрустации по тях и куп още работи.

Цената 0.9 ориентировъчно е за изработката тяло,гриф,Ф-хол ,Обикновен сет Алнико,маслени ключове,електроника,бриджове,екраниране и т.н.Всичко което е необходимо за да имаме звук без шумотевици и брумове. вече който иска по-добър саунд ,знаете цените на Адаптерите :)

 

 

Извинявай, не искам да се заяждам, но ако искаме хубав звук, мисля, че адаптерите далеч не са най важното нещо, което е от значение. Също така се хващам на бас, че не можеш да изработиш свястна китара за 900 лева, освен ако не смяташ да работиш за хоби ( в смисъл не искаш да печелиш нищо ). Хубавите материали ( дървета ) и добрият хардуер и адаптери и в България струват доста. Ако пък от друга страна ,китара ще е компромисна, няма смисъл въобще от къстъм инструмент, поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като басист, бих искал доста неща в един бас, а фабрично предлаганите или ги нямат, или изобщо ги нямат, или струват безумни пари (а пак не са всичко, което искам), като изобщо още не става въпрос за електрониката.

Електрониката вече е друго нещо - там е доста по-"сложно".

 

В момента творя проект за поръчкова китара, който обсъждам с лютиер (Аурелиано) и общо взето, живот и здраве, и други работи и може и да се сдобия с желаното.

 

Иначе, свиря на всичко - дори на последния си концерт бях с Кремона-жаз-бас и разни фенове идваха пред мен, до сцената и се взираха в китарата, невярвайки на очите и особено на ушите си ;)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,нека да стане и ще слушаме всички какъв звук съм докарал и дали става нещо от китарата :rockon:

А иначе от БГ нищо не купувам аз от доста време,просто няма смисъл да им пълня гушите на лакомите ни търговци :)

 

А ако ви е прекалено евтино ,нямам против да получа 3000$ за нещо което ми струва 1000 :Д

Но да не говорим празни приказки ,ще я видим как става стъпка по стъпка :)

Хубав ден на всички !

 

http://www.vbox7.com/play:e190af5e

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.