Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Superchamp Xd


kolio_k

Recommended Posts

Понеже ми беше под ръка, а и знам , че доста хора се интересуват от точно този амп, му врътнах кратко демо за ориентиране на евентуалните мераклии.

Чейна е Гибсън ЛП Стандард, кабел, амп, саунд карта. Никакви корекции или редакции. Нивата не са съвсем изравнени. Не се и опитвам да извадя най добрия въможен звук, затова и не настройвам EQто по време на свирене, идеята ми е да си проличи саунда възможно най натурално

 

 

П.С.

 

Оригиналният говорител е доста ляв и беше сменен със Eminence Ragin Cajun 75 Watts. Това доста отваря и без това готиния (според мен ) амп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампчето е много яко, и аз си взех такова преди 2 месеца. Ползвам почти само чистия канал, пресет 6 за крънч / лек овърдрайв и 8 за хард рок, но и другите не са лоши.

 

Аз пък сложих говорител Eminence The Legend 1058, но ще го сменям, защото звучи малко глухо - супер готин мек тон за джаз, но за други стилове, изискващи по-отворен звук с повече "bite" в средите, не е подходящ. Свързах се с Eminence и те препоръчват моделите Copperhead (за максимално класически Фендър тон) и Ragin Cajun, какъвто ползва Кольо, като по-добре пасващи модели за този тип ампче.

 

Иначе задължителен и напълно безплатен ъпгрейд :wallbash: е да си ре-биаснете крайните 6V6 лампи. На това усилвателче става супер лесно, в един сайт намерих подробна инструкция и сам я свърших работата. Фендър ги биасват студени - около 30-32mv, идеята е да се настрои на 40mv и звука става чувствително по-гот

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравей,

 

Какъв е микрофона който използваш. Свирил съм с такъв амп, знам как звучи и ми прави впечатлени, че микрофона доста успешно успява да "улови" гласчето му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.