Jump to content
Българският форум за музиканти

Кремона P650


Icarus

Recommended Posts

Врътнах ей сега едно семпълче, че ми беше интересно да си чуя старата китарка отстрани. Произведена е преди 7-8 години някъде, най-евтината тогава серия. Свиря с пръсти само, при това доста некадърно :thumbs_up:

 

Ползвах два микрофона - AKG C3000 и Shure SM57, пълна панорама, и много малко ривърб добавих.

 

http://www.esnips.com/doc/ec6c973b-e0f1-41...e265078/kremona

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не е зле . Не съм бил роден ,когато тези китари са правени , но съм чувал че са били боклуци и такива работи . Лично аз мисля , че точно тази звучи добре и не е за подценяване . Знам , че ще кажете, че съм още малък и не разбирам , но мисля че ние българите вече трябва да почнем да ценим нашето.

Извинявам се за офтопика , но сега съм вдъхновен от час по литература. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се тачи нещо, което не става, само защото е родно, не е особено умно ;)

Иначе тази китара е от периода, когато Кремона се стягат и започват да правят нелоши класически инструменти. Преди време бях свирил на китара пак от този период, но с масивен капак от махагон (мисля), и ми беше доста комфортна и приятна като звучене, още повече че беше сетъпната и доста добре. Преди време някой колега беше пуснал семпли от хасъл новото производство, и звучи доста добре, като се има предвид цена от около 200-250 лева. Висок клас за жалост не съм пипал, ще ми е много интересно да чуя как обажда. Недостатък е само, че трябва човек да се разкара до Казанлък, за да се сдобие с такава, но... поне е в центъра на България, ако не друго :cheers2:

 

Ако се навия да си вземам нова класическа, ще е оттам може би, или поне ще видя за какво става дума. А и все пак е на 40 км от Стара Загора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.