Jump to content
Българският форум за музиканти

Easy Listening Приложна и филмова музика


Лими

Recommended Posts

Стига съм пасувал, клатику..вал и танцувал, престраших се!

Ще представя цикъл от миниатюри правени преди 22-23 год. с групата ни "Диллема" и записани в същото студио.

И да критикувате и да хвалите, вече е непоправимо късно. Стореното - сторено! Тези записи едва ги спасих(дигитализирах) от мухлясала 20г касетка. Ще пускам "на час по лъжичка" и ако има интерес, ще пусна още поне 10-на бр.

 

Първото е от78г, но е записано едва през 88г -кл. китара, флейта, металофонче и птички

Флейтиста е и наш добър барабанист

"Есенна импресия"

 

Второто е от 87г, флейтиста и перкус. е същия, кл. китара, синти и флексатон

"Без начало и без край"

 

:(

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино и красиво :( .Отдавна не бях чувал флейтичка и ме зарадва понеже това ми е основния инструмент.За преди толкова години си звучи добре записа.Много хубаво наистина пусни още записи не ги скатавай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете са хубави и интересни, но "Есенна импресия" е много нежна и приятна и много много ми харесва.

И си я свалих да си преслушвам, и по натам може да се пробвам да направя "кавърче" на пианото.

 

"Без начало и без край" - има интересни ориентаслко извънземни мотиви и носи едно настроение на напрежение (като преди атака или обсада).

 

Общо взето наистина и двете могат на 100% да влезнат в саундрака на някой филм.

 

п.п.

Limi мерси иначе, че ми намери жанра поне да знам пред хората какво да казвам, че ме влече :m

И едно въпросче дали съм добре със слуха гамта на Есенна импресия Си мажор ли е?

Редактирано от Mike_MnD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубаво.Разкажи повече история около тези записи...за какво са правени. Наистина звучи като филмова музика.. Ти къде си в схемата :)

И ..нещо като забележка.. - малко кофти са обработени записите . На по-тихите моменти се получавт едни вълни от изрязването на шума :) .При положение ,че имаш записа още, мисля , че ако е 1:1 ще носи повече атмосфера и павдоподобност ако си ги оставиш със шумовете..

 

:P 78' :( Тъкмо съм навършил 1 година...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! :) Как не съм ви знаел? Тези години ми бяха първите опити и се кефех точно на такива неща с етно и ранни Кримсън влияния! За първото е трябвало да поканиш Майкъл Джайлс. :) Като казвам това - не обвинявам в подражание! Второто парче - 7/8 с първо удължено е съвсем нетрадиционно за онези години в бг. Защото използвайки ритмиката на обичайната македонска ръченица отгоре свирите съвсем друго, пак етно. Изобщо фолклорните влияния в бг музиката трябваше да вземат подобна посока. Имаше още шепа хора, които се опитваха да работят в тази насока, но уви всичко вече е добре забравено. Искам да чуя как сега правиш по-добри неща в подобен стил вече като зрял музикант! Свири!

Качвай още неща ще слушам с удоволствие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:pray::bravo::cheers2:

 

Много готини работи! За каква цел са записвани - били ли са саундтрак на нещо или просто 'си правехте' музика? Издадохте ли я (на какъвто и да е носител)?

Давай още!

 

:thumbs_up:

 

P.s. Добре, че още имаш на какво да пуснеш касета, аз отдавна и това нямам :wacko:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете неща са су-пер! :cheers2:

"Без начало и без край" е прекрасно попадение.

А с тая флейтичка - мед ми капе на сърцето!

Толкова ми липсва такъв инструмент из джема (Heartrman се скатава...)

Страхотно е, че на ония години сте могли да правите такива неща, когато дори аналоговата техника си беше лукс!

 

Лимиии, успокоих се за теб (че подписът за "кича" и "хича" не ми даваше покой на душичката...) :wacko:

Много браво! Пускай още каквото изкопаеш. :thumbs_up:

 

А може ли пояснение на термина: Маньол за Хфистежи (g)? :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):bravo: :bravo: Много ми харесаха и двете парчета, особено Есенна импресия. За филм може да се използва в много сублюмен момент за да пресъздаде някакъв ключов момент в който да се показват глваните лица във филма, а музиката да заема главно място в този фрейм, което много ми напомня на действия във филми които съм гледал като малък
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Много рядко пиша в авторска музика, ама тук просто не се сдържам. 2то парче мачка отсекъде! Евала, напомня ми на един албум на Джон Зорн, много приятен. Освен това вероятно вашето парче го предшества.

Искам освен това да те посъветвам, ако ти се занимава разбира се, да изпратиш парчетата на директоритe на 2 от радиата на:

http://somafm.com/

Мисля, че идеално ще паснат в плейлиста на Secret Agent (което горещо препоръчвам) или Illinois Street Lounge.

П.П. Дай да чуем и останалите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Без начало и без край" - мноооого добро !!! Което още веднъж доказва тезата, че най-добрата музика е тази, правена за собствен кеф!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ви за милите отзиви! Радвам се, че харесвате „забравената” ни музика! Някои от следващите миниатюрки са използвани за документални филми(89-91г.), а други за фон на изложби, дори и за Пловдиският панаир през 85г. Горните две пиески са лично мои композиции без партията на флейтата във „Без начало и без край”. Ак. китара е композирана и изсвирена от мен, а барабаниста/перкусиониста ни свири и флейтата. Музиката, която ме/ни е вдъхновявала е класиката, джаза(Пат Метени, Алън Холдсуърт, Лайла Мейс, Гарбарек, Шанкар и др.), фюжън, ню ейдж, Кинг Кримсън, Йес, Джетро, Джентъл Джайънт, Стив Хакет и мн. мн. др.

:D Продължавам с „Вятър” и „Вода” от 87г. на гр. „Диллема”. Приятно слушане! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Още две лъжички от "ДИЛЕМА" - 1987-89 ел.китара и ак. китара, перкусии

"Човек" и

"Огън" плюс флейта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.