Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся си тежки барабанни семпли за рок


Gee Tee Age

Recommended Posts

не някакви леки и заглъхнали ами такива за правене на музика с характер(като барбаните на металика и скорпиънс-тежки и плътни)

не много,примерно 10 - 20 мб

някъде по бг пространаство защото нямам възможност да тегля от чужбина

 

ако ме насочите към туинс има два проблема-не знам кои семпъл cd са тия дето търся и второ нета ми е адски бавен и не могада тегля по някоплко стотин мб,трябват ми 10-20 мб основни неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не някакви леки и заглъхнали ами такива за правене на музика с характер(като барбаните на металика и скорпиънс-тежки и плътни)

не много,примерно 10 - 20 мб

някъде по бг пространаство защото нямам възможност да тегля от чужбина

 

ако ме насочите към туинс има два проблема-не знам кои семпъл cd са тия дето търся и второ нета ми е адски бавен и не могада тегля по някоплко стотин мб,трябват ми 10-20 мб основни неща

ако питаш мен с 10 20мб семпли няма да стане ;) Потърси Drumkits From Hell. Туй са барабаните за сега http://www.alternatemode.com/samples_dfhsuperior.shtml Тук можеш да видиш за какво става на въпрос.Има МП3 дема. Аз ползвам друга версия, по-стара за тези на линка съм чувал че бнили адски огромни нещо като 30-40 ГБ :cheers: Аз ползвам тези http://www.soundsonline.com/sophtml/details.phtml?sku=TT100 те са към 1.5 гб архив.Пробвал съм и други като AKAI-ските или Hallion-ските сега мипопаднаха едни мулти сампли за Battery kum 2-3GB ама по реални от Drumkits From Hell не съм чувал. Пък и DFH имат собствен семплер който м/у другото е на NI("kompakt" да не се обърка някой с "kontakt")но могат да се отворят и с KONTAKT.Ако се ползва Cubase ili Nuendo(както аз например)излизат на миксера на отделни канали и става още по интерсно ;) Айде че нещо се отплеснах, но са за препоръчване. Кажете си мнението ако сте ги ползвали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не някакви леки и заглъхнали ами такива за правене на музика с характер(като барбаните на металика и скорпиънс-тежки и плътни)

не много,примерно 10 - 20 мб

някъде по бг пространаство защото нямам възможност да тегля от чужбина

 

ако ме насочите към туинс има два проблема-не знам кои семпъл cd са тия дето търся и второ нета ми е адски бавен и не могада тегля по някоплко стотин мб,трябват ми 10-20 мб основни неща

ако питаш мен с 10 20мб семпли няма да стане :cheers: Потърси Drumkits From Hell. Туй са барабаните за сега http://www.alternatemode.com/samples_dfhsuperior.shtml Тук можеш да видиш за какво става на въпрос.Има МП3 дема. Аз ползвам друга версия, по-стара за тези на линка съм чувал че бнили адски огромни нещо като 30-40 ГБ :cheers: Аз ползвам тези http://www.soundsonline.com/sophtml/details.phtml?sku=TT100 те са към 1.5 гб архив.Пробвал съм и други като AKAI-ските или Hallion-ските сега мипопаднаха едни мулти сампли за Battery kum 2-3GB ама по реални от Drumkits From Hell не съм чувал. Пък и DFH имат собствен семплер който м/у другото е на NI("kompakt" да не се обърка някой с "kontakt")но могат да се отворят и с KONTAKT.Ако се ползва Cubase ili Nuendo(както аз например)излизат на миксера на отделни канали и става още по интерсно ;) Айде че нещо се отплеснах, но са за препоръчване. Кажете си мнението ако сте ги ползвали.

аааааа сетих се още нещо за DFH-то което е уникално според мен и го няма никъде, а именно че имаш удар с лява и дясна ръка които звучат различно.Правят се страшни брейкове тъй като самите томове имат добър саунд.DFH-то ти дава възможност да избираш м/у няколко вида каси(bass drums)чинели,соло барабанчета. томове и т.н. Разбира се всеки един компонент мойе да се настройва още и още, от най лек удър, до здраво блъскане по первазчето на солото.За тези дръмове не трябва ревърб-ец.Що??? Щото имат амбианс семпли които се смесват с "сухия" сигнал, ако искаш,ако не ги пускаш"сухи" и пак дънят яко.Айде стига толкоз ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колко рам имаш

аз съм с 1 гб и дхф 2 ми накъсва понякога...саундите прекъсват..

особено при експорт ми изчезваха саунди...

 

сега позлвам бфд няма проблеми- пак е голям по големина 8 гб семпли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега позлвам бфд няма проблеми- пак е голям по големина 8 гб семпли

а какви са тия "бфд" семпли? щото и аз съм с 1гб рам и сигурно и на мен ще ми насича дфх

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръм китс фром хел 2 за да върви спокойно

иска поне 2 GB рам аз съм с 1GB DDR2/533MHZ при това и пак

имам понякога проблеми пробвай с Дръм китс фром хел 1

но мога и да ти пратя саунд фонт с на Портной барабаните

горе долу саунд фонта го бива ама иска доста играчка да го

натъкмиш като добре звучащи барабани :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да питам само ко е туй БФД :headbang: не съм чувал

аз съм с 512 рам и нямам проблем

който иска да вярва ползвам ДФХ2 вярно че се мъчи малко при отварянвто на самплите.А за експорта някой каза че му се губят звуци.Аз прая Real time Export инямам проблеми пък и най лесно е да си дигнеш малко закъснението на звука например от 4 мсек. на 21.00 мсек. Има си начини да ги ползваш, а оше повече семплера който варви с ДФХ нещо не е като хората.Аз ползвам НИ Контакт 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Мулето, аз оттам ги тегля. Остават ми още 4 ДВД-та. :green: (после ще ги пусна в Туинс).

 

Иначе имам и БФД, и Баттери 2, но най-се надявам на ДФХ. Дано вървят добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GeeTeeAge знам, че външния ти нет е много зле, ама ето ти два линка (вярвам, че не съм в нарушение на правилата на форума. ЛИНКОВЕТЕ СА АБСОЛЮТНО FREE). Нещата са на SF2 (SoundFont), по 5MB архиви, а като се разархивират стават около 10-13MB. Но са много качествени и са на няколко LAYER-а, т.е. на различна сила на звука отговаря различен звук на барабана.

Ще си ги ползваш във FL-а без проблем, а като прибавиш и някой друг ефект - просто са чудесни:

 

http://www.hammersound.net/cgi-bin/soundli...s/GoldDrums.zip

 

http://www.hammersound.net/cgi-bin/soundli...andro_drm_2.rar

 

Ето ти и линк от където да си изтеглиш SFPack, защото единия е архивиран с него:

 

http://www.personalcopy.com/sfpack.htm

 

И кажи после вършат ли работа :(:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с какво се отварят sfpack файловете?
Ето ти и линк от където да си изтеглиш SFPack, защото единия е архивиран с него:

 

Не четеш някой път ей :(:headbang: , с това се отварят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Но са много качествени и са на няколко LAYER-а...

Те гореспоменатите софтс са на по много (16 например) лейъра и пак искат 100 часа пипане докато излезе нещо читаво...

Но дано ти свършат работа! Има нелоши .СФ2 дръмс. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.