Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте струни за Скуайър


Aleksandur_peven

Recommended Posts

Препоръчайте едни добри струни за скуайър страт свиря рок и балади :) и ми писна да вземам стагове по 6 лева на който пише "Handmade"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш евтини и ако си от София - Cobra от Капъша за 6.50 мисля, че са сред най-евтините, а са доста прилични.

Иначе, трябва да пробваш. Зависи от много неща. Дали ти се потят ръцете и т.н.

D'Addario, Earnie Ball, GHS и др.. са добър избор.

Ако искаш много издържливи на ръжда - Elixir.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има цяла тема за струни ... Но аз лично бих ти препоръчал ДаДарио.Те са струните, които остават най-дълго време с онзи звънтящ тон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има цяла тема за струни ... Но аз лично бих ти препоръчал ДаДарио.Те са струните, които остават най-дълго време с онзи звънтящ тон

 

 

Твърде невярно. В смисъл - при теб може и да е така. При мен са на второ място по бързина на скапване, след Фендер.

Зависи и от човека, колко се поти и т.н. При едни е така, при други - не. Трябва всеки да си намери струните.

 

Дебелина на струните - каквато ти е удобна. Ако искаш да правиш повече бендове, а си с по-дълги и тънки пръсти - може би 9-ки.

Ако искаш по-стабилен тон и имаш здрави пръсти - 10ки, на Гибсън мензура, може би дори 11-ки.

Естествено, зависи и в какъв строй свириш.

9-ки може за стандартен строй или полутон надолу. 10-ки също.

За ниските строеве се ползват по-дебели струни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз в момента съм сложил яко дебели струни (11-52) в стандартен строй на Squier за да си потренирам пръстите. после когато сложа 10-ки или 9-ки мисля че ще ми бъде къде по-лесно. имай на предвид обаче че това което съм направил не е никак добре за китарата и особено за грифа в дългосрочен план.

иначе D`addario не пипам след като веднъж пробвах Earny Ball и Dunlop. просто връщане назад няма :D. ако не вярваш пробвай един месец с D`addario и после сложи за 3 месеца Earny Ball и мисля че сам ще видиш разликата.

И още нещо - струните са към 10 лева. има по-евтини естествено, както и по-скъпи, но се настройвай ментално всеки път като сменяш струни че това е минимума, за да не се мъчиш. най-малкото ще ги сменяш къде по-рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ти кажа честно виждам полза. в началото беше страшна мъка да свиря дори с десетки, а сега си хващам баре с тези струни без никакво затруднение. от друга страна обаче сега съм си свалил най-накрая екшъна много ниско и не се налага да натискам толкова. също така смея да твърдя че десетки дадарио са къде по-болезнени за свирня от единадесетки ърни бол. дадариото по принцип ми се виждат много твърди и дървени и това че са по-тънки не ги прави по-лесни за натискане. дънлоп и бол ги харесвам точно заради обратното - напук на диаметъра са меки и удобни. да не говорим че си запазват звънливия тон много по-дълго.

ама и аз е``ти рекламата направих :D

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама чакайте сега не разбрах! С едни струни цяла година ли се свири или две. Не трябва ли струните да се сменят по честичко :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте телове (12-13) ги сменям веднъж годишно - но бендвам веднъж на две години - :yahoo::surprise:

А чичо ви Скофийлд например свири с 14 и си бендва като пич.

Ползвам Ди Дарио.

Капъша ис дъ мен!

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нинам вече ... аз с к'ви ли въжета не пробвах на мойто Squier Strat за 9 години, най-'убави се оказаха Fender-ските. Навремето из каталога, който ми дадоха с китарата, четох някъде извътре, че най-добре пасвали Fender Bullets за стабилност на строя при китарите им с vintage tremolo. Виках "Аре, ве! Вие ше ми кажете! Я, к'ви готини D'Orazio има, D'Addario, YAMAHA, Ernie Ball, GHS и т.н." ... ами, пак се върнах на Fender 3250R и вече няма да мърдам от тях! :) Наистина съм най-доволен от Super Bullets / Stainless Bullets 10-46.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На която и да е струна, като я калайдисаш откъм главата, проблемите с отпускането изчезват.

Относно фендер... ако не се потиш много стават. В моя случай е невъзможно - в моите ръце се скапват за часове.

Според мен Squier в общия случай едва ли ще се държи стабилно с каквито и да е струни, особено ако човек не знае как да си ги слага.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Squier в общия случай едва ли ще се държи стабилно с каквито и да е струни

Да не генерализираме по този начин, 'щото не си прав изобщо. :) Иначе да бях си хвърлил Squier-a в печката преди години още.

 

особено ако човек не знае как да си ги слага.

Тогава на каквато и китара да сложиш каквито и да е струни, ефектът ще е еднакво "поразителен" при какъвто и да е китарист. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.