Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter Diamond C7 Fr Dead


Recommended Posts

Снощи Шектера ми по незнайни причини за мен си загина...

 

Част от спецификацията

 

Активни адаптри Дънкан Дизайн

2 Volume controls Bridge/Neck

1 Tone Contrоl

3 way switch, Bridge/Neck/Both Pickups

 

БАТЕРИЯТА Е ЧИСТО НОВА!!! пробвах 4 батерии

Единствено мога да изкарам сигнал от нея когато съм на Средна позиция суич (двата адаптера)

 

Интересното е че когато двата потенциометъра са на 10 изкарвам страшно пърдящ звук, но когато ги смъкна на 5 сигнала се избистря малко.

Гейна не е достатъчно и за това когато е я пусна със силен дистър звучи като крънч.

 

Също така въртейки Волум контролите се чува hum и pop.

 

Записах sample през Line6 X3 Live чрез ASIO на dry tone.

 

Първоначално всичко е на макс после намалям волум на 5, следващото усилване и намаляне се чува hum-а и поп-ването.

http://www.4shared.com/file/214460154/adff...ead_guitar.html

 

 

Всеки един съвет и идея са добре дошли, както и препоръка или идея кой може да ми я оправи.

Благодаря предварително на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което описваш, звучи като липса на батерия. Тъй като си сигурен, че батериите са добре - може би е нещо по връзките на захранването.

Другият вариант е суича да се е разхлабил и да не прави добър контакт.

 

Но пък нито едното от двете не обяснява хъркането на потенциометрите.

 

Какво прави последно с китарата, преди да загине така безславно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм правил свирих цяла вечер правих разни идеи, отидох на работа на следващият се прибрам се ръгам жака и греда.

 

А днес ходих специално купих нова батерия барабар със всичките вкъщи дето ги има и тя има същият ефект.

Тошиба, Дюрасел, Панасоник и още една куча марка същото. :thumbs_up:

 

ЕДИТ: А шума и попа в потенциометрите възможно ли е от там да се случи нещо, държа да отбележа, че това стана изведнъж, никакви признаци и симптоми не съм забелязал преди това

Редактирано от euphoriaburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми прилича на лоша спойка по електрониката - на ключа или някъде по захранването на адаптерите. Отвори я и огледай. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че няма да помогна, но тези неща се мерят, не се гледат... Потърси някой да ти измери навсякъде дали има контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гледане няма да стане - трябва ти уред. Като начало измери напрежението на самия адаптер, после и другите връзки.

 

ПС Опс, изпревариха ме :thumbs_up:

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от електроника, а да работя с Мултицет два пъти по-з;е.

 

 

Та вместо да мучим да гадаем, можем да ли да намерим някой в София, който разбира от тези неща?

 

Благодаря подкрепата.

Редактирано от euphoriaburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея 1 - гнездото където закачаш батерията, вътвре в него може да се е прекъснало кабелчето. А може и да окъсява батерията. Пробвай да го размърдаш, а най-сигурно с мултицета

 

Идея 2 - Суича на адаптерите, вътре пластините може да са се разхлабили - пробвай с отверка да окъсиш и ще се ослушваш

 

 

 

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жертвай 20-30 кинта и я дай на някой софийски майстор да ти я оправи. В нашия форум мога да ти препоръчам 3-ма - Evtim Djerekarov, Parni_Valjak и metalhammer. И тримата ще се справят с китарката с лекота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея 1 - гнездото където закачаш батерията, вътвре в него може да се е прекъснало кабелчето. А може и да окъсява батерията. Пробвай да го размърдаш, а най-сигурно с мултицета

 

Идея 2 - Суича на адаптерите, вътре пластините може да са се разхлабили - пробвай с отверка да окъсиш и ще се ослушваш

 

 

 

Успех :hysterical:

 

Идея 3 - Предполагам, че жака затваря масата на захранването, т.е. когато жака е изваден захранване няма. Провери женската част дали затваря добре.

Иначе, Nikifena +1 и на майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря на всички за указаната помощ и на форума за предоставената възможност да се оплача и да се отзове някой.

 

Та оказа се проблем в Жака на китарата, сменен е и всичко е наред.

 

Благодаря на Емил Кирилов за отзивчивостта и неговата помощ.

 

Весел Уикенд!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.