Jump to content
Българският форум за музиканти

Ap Guitar Tuner ?


Shadowfreak_

Recommended Posts

Здр от скоро свиря на китара и напревам ... както си му е реда :);):greenangel: Вече започвам да схващам как да си настроя китарата и без АП тунера но имам няколко въпроса ... към вас в Edit tunner settings има 1 select temperament and key to use :.....

In the key of C C# Eb E F F# G G# A Bb B ! Знам че това са и ноти ... но закакво точно става въпрос съм пас и не ми е ясно каква роля играят в настроиването на китарата а малко по доло ги има на select transpose (0)C (1)C# (2)D (3)Eb (4)E (5)F (6)F# (7)G (8)G# (9)A (10)Bb(11) B

МОЛЯ ОБЯСНЕТЕ МИ И ТИЯ ЦИФРИ КАВО ПОКАЗВАТ И ЗА КАКВО СЛУЖАТ ... КАТО ЦЯЛО МЪГЛА МИ Е ТАЯ ТЕМА НАСТРОЙВАНЕ ПОМАГАИТЕ ПЛС (МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ С КАКВИ "НАСТРОЙКИ ПОЛЗВАТЕ ВАШИТЕ ТИНЕРИ ) :girl_cray2: :girl_cray2: :girl_cray2::thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седни си малко на гъза! Има хора дето разбират ама няма да отговорят щото хич няма да им се чете твоите писменни словоизлияния. И помисли защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах кой знае колко какво питаш, но ще се опитам да ти помогна.

 

Стандартната настройка на китарата ти е ЕАDGBe, като Е ти е най-дебелата струна, а "е" ти е най тънката.

 

Ако искаш да свириш някоя песен в настройка Drop D или Ре, трябва да си настроиш китарата в DGCFAD, например.

За да го направиш, отпукскай съответната струна докато ти се изпише в горния десен ъгъл желаната нота, после нагласи стрелкичката да е по средата и готово.

Готовите пресети са за онази скала от страни, но не е нужно да се ориентираш по нея.

 

Различните настройки можеш да видиш ето тук : http://en.wikipedia.org/wiki/Guitar_tunings

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.