Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко дебели струни слагате на D и на Drop D Tuning-и?


Kris_ESP_M2

Recommended Posts

Здравейте! Извинявам се за малко глупавата тема, но погледнах всичките теми, които съдржат "струни" в търсачката и никъде не намерих отговор :) Искам да попитам за D (pe на български, демек 1 тон надолу) tuning, какъв размер струни е най-добре според вас? Аз принципно от половин година на едната китара съм се заключил в РЕ със струни 11-48 . Удобно е, готино звучи, но като отключа 5 и 6та струна (китарата е с оригинален Флойд) за да си дропна 6та още един тон надолу (за drop D tuning) и тя става супер хлабава :/ Та според вас, ще стане ли ако сложа комлект 12-56 струни (вскичките 6), седя си в D (ре) и когато ми трябва да дропвам 6та струна или долните струни ще са супер твърди и ше си счупа пръстите на сола и по леки рифчета, а бендовете ще са трудни и болезнени? :thumbs_up: Или пък да сменя само 6та струна с комлекта от 12ките (56) ...? И казвайте, който само смята така за менението си и който го е пробвал :) Мерси предварително! Супер много ще ми помогнете ако споделите ! :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам, пираш за Drop-C (китарата е настроена в Ре стандартно, 6-та струна е спусната в До)

 

Ще предположа, че китарата ти е с 25.5" мензура.

 

Дебелината на струните си е до вкус, но .048 си е доста тънко за ниско До.

 

12-56, както сам си се ориентирал, би било доста по-добре. Соловите струни ще увеличат опъна си с между 1 и 2 килограма. Не е болка за умиране, но ще има нужда от известно свикване. Ако много те е страх - намери си комплект .11-.54(или .56). Daddario и Ernie Ball имат такива комплекти. Или може да пробваш GHS Zakk Wylde, който е 011-14-18-036w-052w-070w за още по стегнати ниски струни.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам, пираш за Drop-C (китарата е настроена в Ре стандартно, 6-та струна е спусната в До)

 

Ще предположа, че китарата ти е с 25.5" мензура.

 

Дебелината на струните си е до вкус, но .048 си е доста тънко за ниско До.

 

12-56, както сам си се ориентирал, би било доста по-добре. Соловите струни ще увеличат опъна си с между 1 и 2 килограма. Не е болка за умиране, но ще има нужда от известно свикване. Ако много те е страх - намери си комплект .11-.54(или .56). Daddario и Ernie Ball имат такива комплекти. Или може да пробваш GHS Zakk Wylde, който е 011-14-18-036w-052w-070w за още по стегнати ниски струни.

 

GHS Wylde не е ли 10-60?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Moже. Аз изкопах размерите от Thomann, но нищо чудно да са объркали. .60 - още по-добре. Няма да е дебела като простирна тел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък свиря в ре с 10-ки.И за дроп са добре.По-хлабавички, но пък се свиква и сега ми е супер неудобно когато ги натегна до нормата им.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zakk Wylde ползва и двата вида 10-60 и 10-70 щото свири в различни дроп строеве,но за мен толкова дебели струни не са за китара с флойд.Аз лично съм пробвал и е ужасно.Иначе според мен трябва да ползваш някакъв хибрид,защото първите три струни стават прекалено дебели на 12-56.Може би 11-52 или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да разясня,бях сложил точно тези 10-60 Зак Уайлд на китарата ми с флойдроуз.Направо щяха да го откъснат.След 100 настройки и натягане на пружините струните бяха невъзможно твърди и в ми бемол и в ре цялата китара и с 6-та в до.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се разтърсих, мисля, че това са твоите струни:

 

Ernie Ball 11-54

 

a6.jpg

 

Поне в добре заредените музикални магазини трябва да ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее, извинявам се, идея си нямам защо съм го писал drop D, а не drop C :Piano: Нещо съм се заблеял :) Мисля да пробвам 11-54, не знаех, че има такива, май с тях ще стане най-добре (но ще пробвам и 12-56 първо, че ми ги дадоха без пари :thumbs_up: ) и ще кажа после резултатите :band2: Мерси супер много за помощта! :rocker::rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 9-ки в E и с 10-ки в D. Чиста работа, мекичко се пипа :greenangel:

D'Addario или Yamaha, сега едните са на Ibanez с които идва, идея нямам какви са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък наскоро сложих 11-49 и като я качих китарата в Е имах чувството, че флойдът ще се откърти :) Струните са D'Addario nickel wound za blues/jazz rock (Bright). Не знам дали е от китарата или от струните, но сега китарата е в D и хич не са хлабави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.