Jump to content
Българският форум за музиканти

Изгубеният Запис на Данчо Караджов


Pro stack

Recommended Posts

^ Добре е да се гледа със изключен звук. А и тоя коч дето нещо се обяснява за какво е там? :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

ХАХААХАХАХА! Колеги, това е абсолютно гениално! Не наистина, освен че е изключително добра имитация, е направено изключително музикантски. Моите поздравления!

 

ОСВЕН ТОВА Е ЗАПИСАНО НАВЕДНЪЖ НА НЯКАКВО МАЛУМНО КАРАОКЕ, БОГ ЗНАЕ ВЕРОЯТНО С МИКРОФОНА НА ЛАПТОП ИЛИ НЕЩО ТАКОВА!

 

Трябват ми твои контакти или на човека, който го е изпял. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахах

яко видео!!!

колеги, тайничко съм се надявала в този форум да намеря сродни души, но не съм си и мислила, че ще има хора споделящи моята "ЛЮБОВ" към Чичо Данчо и "его команда" хихихих

мен лично много ме кефи как се вживява като секс символ и рок звезда и за целта когато веднъж ги гледах на мегдана в Свищов демонстративно си свалих сутиена и Данчо бе уцелен по плешивата секси глава.

Той прие замерването прекалено буквално и не само закичи сутиена ми на баса, ами дори го показа в

"Ах тези муцуни" :):)

Да живее егото, което превръща посредствените музиканти в звезди и секс символи!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, колко критици се извъдиха на Данчо и Сигнал.

Освободена басистка с кариера в един-бъроу. И нт дето си се знаем кой, как и докъде.

 

Та Данчо бил посредствен, брех да се не види.

Колко хора събрахте на концертите си и колко запяха авторските Ви песни?

Иначе кудоша се получава. Така, че за мен няма проблем с това, просто го чух и ще го забравя за семица - две.

 

 

Нямаше ли да е по-адекватно да обсъждате шегата, а не оригинала?

Ако някой бе направил подобна шега в английски форум например с Ози,

така ли щяха нонейм музикантите да оплюят Ози, или просто да споделят, колко им е харесала

пародията? Там са други измеренията, паралел между двамата няма, но съм убеден, че пародия на Ози е също толкова

лесно да се направи.

 

Кирил Маричков да се избъзика със Сигнал е ок. И той пълни зала 1 на НДК, ама хора дето не мога да си представя,

че ще направят самостоятелен концерт и ще продадат повече от 100 билета ( пускам фандък щедро)

и така да го дават тежко. ОК. :punk_guitar::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ама хора дето не мога да си представя,

че ще направят самостоятелен концерт и ще продадат повече от 100 билета ( пускам фандък щедро)

и така да го дават тежко. ОК. :punk_guitar::cheers2:

Да ама могат не само сутиена да си свалят, а и гащите дори. Дааа, чудя се само защо спират по средата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, за нищо на света не бих ти попречила да харесваш посредствени музиканти като Данчо и да се възмущаваш на пародията по-горе. Аз казвам моето мнение и не те задължавам с него.Слушала съм записи на чичо Данчо със Сигнал и Златни струни, какво да ти кажа...

човекът си е естрададжия, не е виновен, че е расъл в "Друго време, в друг свят"

Но времето на естрадното музициране приключи отдавна.

Никой не може да го оправдае затова, че няма никакво развитие нито в техниката му на пеене, нито в сценичното присъствие.Още по-малко в писането на авторска музика.

Съжалявам ама чупене на стойки тип "ей сега!! ей го на !!!идва сърдечният удар...ето...при---стига.....ааа...а" не са моята идея за шоумен.

Лафове от сорта : "Свищооооооов, много са ти секси студенткитееее" от един чичко-дядко с потно плешиво чело....ааааайде моля ти се!как да не го замериш поне със сутиен!!!

:hysterical::hysterical:

 

За Ози-определено не избра подходящ пример за сравнение. За форумите незнам, ама по телевизията така яко го бъзикат... но има един друг момент при него; отдавна не се споменава,че е бил музикант :greenball: . Просто се коментира начинът, по който говори, фактът,че кучето и котката му се чифтосват, коментарите му за разни събития и хора, липсата му на ориентация. В този смисъл Ози отдавна е карикатура на себе си и ноунейм (брех да му се не види, всеки ден нови думи в българския, изоставам) музикантите не биха се занимавали да го коментират, защото няма КАКВО да коментират в музикално отношение.

 

По отношение на моята "кариера в един-бъроу",абсолютно си прав!!!Аз съм съвсем начинаеща басистка, абсолютно непрокопсала певица при това, абе хваната от гората дето се казва... С шотландската ми банда като свирихме в България едва се събраха 800 души и даже не беше соло концерт, а някакъв си фестивал, за който никой във въпросното населено място не знаеше. Продадохме едни нищожни 50 диска бекстейдж след концерта...(само толкова ли???че в България ВСЕКИ купува оригинална музика след концерт, ако знаеш Сигнал колко продават само за един!!!)В Португалия до момента имаме само 2 турнета с едва 2ТВ шоута, с мизерните 27 дати.От некадърност и неопитност сами си бяхме продуценти и промоутъри, гиговете ни бяха пълни с хора, които през живота си не бяха чували за нас, е имаше и две семейства, които ни бяха запомнили от едно ТВ шоу 6 месеца по-рано. Така е като живеем някъде си в "един-бъроу".За наше голямо разочарование продадохме едва 600 диска и 50 тениски на последното турне, пак на хора, които чуваха музиката ни за пръв път. Усещам какво си мислиш и си напълно прав!!Та в Португалия всичко е толкова скъпо, далавера си е да си купиш тениска за €15.

 

Наистина имам много скромна кариера в сравнение с чичо Данчо.Това обаче не ме спира да коментирам "звездите" без покритие като него.

Ти, Тони, като отидеш на ресторант и ти поднесат гадно ядене не се ли оплакваш от некадърния готвач или си го изяждаш, щото, виждаш ли, бил издал готварска книга и не е културно да го обиждаш, сигурно и ще си платиш сметката, да не става патардия...

Е, аз съм "освободена басистка", парите си изкарвам с много труд, поради което бих му навряла гагата в чинийката да си изяде помията дето ми е сервирал.

За мен Сигнал са една шлагерна банда, не им оспорвам успеха в България за адски дългото време, в което съществуват(откакто се помня :icon_shithappens: ). Обаче комерсиалният успех поради липса на алтернатива(в определен период от време и за определено поколение) не е мерило за професионализъм на музикантите. Вярно е, Сигнал имат фенове не само сред старото поколение, но това е главно защото навяват носталгия, не защото музиката е нещо особено или бандата е нещо невероятно наживо.

Смея да твърдя, че доста от хората, които ги слушат са фенове "по заместителство" (майка ми примерно и нейните колежки, да са живи и здрави, даже си имат караоке ДВД с песни на "наборите" на работа) т.е. на тях им е все едно дали ще идат на концерт на Сигнал, Тоника или Панайот Панайотов примерно, тематиката на песните е все тая, все е на български, все не е чалга, не е много шумно и е пълно с хора на средна възраст, а не "да ми скачат някакви гащници насам-натам", както казва баща ми :hysterical::hysterical:

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Поне ми възбуди любопитсвото да чуя творчетвото ти..

И разбрах някои неща - бандата Ви звучи като такава (got your shps toghether - така ли казвате).

Имаш добър английски. Ако не знаех, че си българка сигурно нямаше да позная.

Оттук натам, според мен, университетското Ви образование пречи, парчетата добри, са с нищо незапомнящи се като музика.

В същност само с едно, че има смесица на стилове и са професионално изсвирени и изпяти, но дотам.

Да, разбирам те като творец, който прави "некомерсиална" музика, че не гледаш с възхищение към тези, чиито песни се запяват. Колкото до виждането ти за естрададжия, мисля, че не си права и се дължи, на това че си млада, от друго покление.

 

Данчо и Панайот нямат нищо общо. Данчо е рокаджия, а Панайот естрададия.

"Това обаче не ме спира да коментирам "звездите" без покритие като него." - пак бомбастично се изкаваш.

Ми, много повече окритие от теб специално има, нищо , че е без музикална тапия. Просто музиката му говори нещо на хората.

Ти си композитор, когато твоята музика стигне до хората, тогава оценявай така, тези преди теб.

Според мен, въпреки, че си стойностен и професионален музикант, ти липсва един по-общ поглед върху нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата се промени, но не мога да не споделя и аз мисли...

 

...първо, по темата: готина интепретация, зарадва ме, но явно не всички можем да я чуем както трябва, а и не сме "пораснали" за нея, но накратко - поздрави на автора!

 

По темата за Сигнал:

Всеки има право да мисли и говори каквото си иска (по принцип), според мен, но е хубаво първо да се запознае по-добре с това, което критикува.

За мен, Сигнал винаги са били (и остават) едно голямо вдъхновение. Разбира се, последните 10-ина години сякаш и самите те забравиха какви са били, но предвид много неща, мисля, че ги разбирам.

Често си пускам записите от старите им плочи (първите албуми - дигитализирах ги, че да работят и на слушалките на мерезето) и до днес не съм открил родна банда, която дори да се доближава до музиката, отношението, идеите и каквото още се сетите, което те още тогава са вложили!

Изобщо не говоря да взимаме предвид кога и при какви условия, и начини са творили - коментирам само творчеството.

За който не знае, Сигнал са били и забранявани (по БНТ, радио... - тук вече има значение времето) именно заради концерт и проблеми с милицията, тъй като групата застава на страната на публиката - това ако не е рокенрол и мъжество! Кой днешен дришльо е способен на такова нещо. Ако се случи, значи, ще е режисирано!.

Още - първата рок-опера в България, много, много преди това да стане световно-модерно и т.н., и т.н. е тяхна.

В много неща Сигнал нямат аналог в България - на когото му трябват или ги знае или намира начин и ги научава.

 

Посочете ми по-мъжка българска банда или изпълнител от Сигнал?

(или да обяснявам какво значи "мъжество"? А може би, именно тук е проблемът - че това вече не е ценност, нито пък модерно, че да е известно какво означава думата...)

 

 

За рано сутрин - толкова.

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посочете ми по-мъжка българска банда или изпълнител от Сигнал?

(или да обяснявам какво значи "мъжество"? А може би, именно тук е проблемът - че това вече не е ценност, нито пък модерно, че да е известно какво означава думата...)

 

Е, мъжеството им ли е поставено под съмнение по-горе или музикалните им способности ? :D

Или то едното върви с другото хаха :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което исках да кажа е, че няма нищо по-нормално от това един посредствен човек да е известен (с което не искам да кажа, че Данчо Караджов е посредствен или каквото и да било)... Та мисълта ми беше, че този вид доводи не са (достатъчно) състоятелни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ихаа, колеги това се превърна в много интересна дискусия. Много авторитети се изказаха, браво хвала на такива колоси. Любопитно ми е кога ще успеем да надскочим поривът си за самодоказване и просто да се забавляваме на нещо, без да пишем купчина експертни мнения, да си го мерим (познанието,талантът или каквото и да е било). Тъжна работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.