Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукова карта Line 6 Ux2 -мога ли да говоря по скайп?


canev

Recommended Posts

Здравейте имам звукова карта Line 6 ux2 ,която си работи супер само дето не мога да си говоря по Скайпа с микрофон.Чувам като ме търсят но моя микрофон не се чува.Изръчках всички настройки в контрол панела-audio devices ,слагах махах отметки,не и не.След това в настройките за Скайпа пак не.

 

Къде греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позиция 1, трябва ти микрофон с кабел и го инсталираш в единия от мик входовете.

Позиция 2 , ако си с обикновенно микче за скайп с преходник и към единия от лайн иновете на UX-2 -то, което задаваш като звуково устройство итн. За друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами задай на рекординг дивайс дефолт да ти е микрофонския вход на звуковата карта на компютъра.

Другия вариант е дефолт да ти е УХ2-то и да го изключваш когато не го използваш, така по подразбиране другия микрофон ще ти става основен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, извинявай, че така пиша в темата излишни неща, но мога ли да те попитам откъде си я взе тази карта, защото аз съм си харесал от 2 месеца същата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, извинявай, че така пиша в темата излишни неща, но мога ли да те попитам откъде си я взе тази карта, защото аз съм си харесал от 2 месеца същата?

 

 

Aми поръчах си я от ибей преди коледа.Сега Бай Ганьо вдигна ддс-то и незнам дали е толкова изгодна от там ,но на мен ми излезе с около 100 лв по евтино.Но картата си струва определено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позиция 1, трябва ти микрофон с кабел и го инсталираш в единия от мик входовете.

Позиция 2 , ако си с обикновенно микче за скайп с преходник и към единия от лайн иновете на UX-2 -то, което задаваш като звуково устройство итн. За друго не се сещам.

 

Да ,с обикновени слушалки и микче съм, розоата букса я вкарвам във входа за инструмента/там където си вкл. китарата/ ,а зеления............?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,с обикновени слушалки и микче съм, розоата букса я вкарвам във входа за инструмента/там където си вкл. китарата/ ,а зеления............?

 

ето тук ти е грешката

розовият е микрофона, а зеленият са слушалките

на зеленият можеш да сложиш преходник малък към голям жак

но микрофона трябва да е в микрофонния вход, не в този за китарата

трябва ти микрофон с CANON, или да си намериш такъв преходник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,с обикновени слушалки и микче съм, розоата букса я вкарвам във входа за инструмента/там където си вкл. китарата/ ,а зеления............?

 

ето тук ти е грешката

розовият е микрофона, а зеленият са слушалките

на зеленият можеш да сложиш преходник малък към голям жак

но микрофона трябва да е в микрофонния вход, не в този за китарата

трябва ти микрофон с CANON, или да си намериш такъв преходник

 

Благодаря братле,ще черпя ако стане,незнаех че има преходник от слушалки към CANON !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не от слушалки, а от жак към XLR!!!!!

 

Точно така :punk_guitar:

Има преходник голям жак към Canon

но в случая, аки ти си с малък жак ще ти трябва преходник малък към голям жак и после голям жак към канон

ще стане дълга твърда връзка и ще имаш проблеми, можеш да си повредиш даже гнездото на картата

потърси си преходник с кабел, за да избегнеш този проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си прост динамичен микрофон с CANON колкото да мога да говоря по Скайп.

 

Данните му са: HQ MIC 15

Честота: 80 hz-12 000KHz

Чувствителност: 72 DB+3 DB

Импеданс: 600ohm +-30%

 

За съжаление отсрещната страна ме чува много тъпо и глухо,а на моя усилвател и колони въобще не го чувам.

Къде греша? Не вярвам да е от микрофона.

 

Благодаря ви !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.