Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся учител по пиано за София


wiseman

Recommended Posts

Здравейте,

 

Това е сигурно 100000000-ната тема, но какво да правя.

Та значи на въпроса - думата е не просто начинаещ, ....

 

На 31 съм и си търся някой учител/ка, който търпеливо да се занимава с мен и да ме

научи да свиря на пиано.Значи работя до 17:30 - 18:00 ( нищо общо с музиката) и след това съм свободен.

Не знам колко струват уроците и колко често трябва да се взимат.

Ако може да ме ориентирате.Става въпрос за София.

Имам намерение да си взема някой синтезатор(100% втора ръка) ама да е с пълните гами, защото няма да ми се налага да го изнасям от вкъщи.

В солфежа никакъв ме няма.Не мога да чета нотите, ама имам добър слух.

 

Абе пълен музикален инвалид, но съм голям ентусиаст.

Моля да препоръчате човек.А аз през това време ще търся клавир и се надявам да ми помогнете с избора.

А за жанра(какво искам да науча) - нещо от класиката(косе босе -туй онуй) и като задобрея да мога да чета нотите и да свиря по тях.

Задължително и някакви модерни музики, от тия дето ги свири човека оркестър - дето пуска синтезатора а вътре кънти цял оркестър.

Поздрави и предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей приятел и добре дошъл във форума.

 

Попаднал си на точното място, тук не всеки си вади хляба с музика, но всички я обичаме. За някого е хоби, за други занаят.

 

Молбата ти е на място, но си личи, че си много неориентиран.

 

Без да искам да секвам ентусиазмът ти искам да ти кажа, че музика се учи цял живот. За да започнеш да четеш и свириш по ноти ти трябват минимум 2 години подготовка, което означава поне един урок седмично в продължение на 2 години. Солфеж също, няма да минеш без него. Цените на уроците варират, но мисля, че може да се каже, че започват от 10 лева на астрономически час ако ти ходиш някъде, където има пиано и може би по 15, ако учителят идва при теб (все пак транспортът е с пари :-).

Друго неприятно нещо е, че уви не се започва с готините парчета, а с досадни гами, арпежи и супер елементарни мелодии, които нямат никаква художествена стойност - в смисъл - няма да заинтригуваш компанията, ако тях им свириш. Описаното до тук е необходимото "зло", за да минеш на втори етап, когато си усвоил нещата, познаваш нотите, имаш правилна постановка на ръцете, пръстите са ти сръчи, сами намират клавишите, имаш и теоретична подготовка, познаваш и акордите (необходими ти пък, ако искаш да свириш на свирка - цял оркестър).

 

Относно инструмента, още не си купил, но ако ще се занимаваш сериозно, трябва да помислиш за нещо 88 клавиша, защото въпреки битуващи мнения, че може да се научиш и на 61 клавишни леки клавиатури, аз не смятам, че ще се получи. Виж от 88 на 61 клавиша - никакъв проблем. Има учители по пиано, които не искат и да чуят да обучават някого, който свири на 61 клавиша.

 

61 клавишни инструменти (5 октави) от друга страна са по-достъпни като цена!

88 клавишните (8 октави) са си баш си като пиано, но са 2 пъти по скъпи.

 

Не купувай свирка с по-малко от 5 октави!!!

Не ти препоръчвам да си купуваш истинско пиано, особено, ако живееш в блок, да не говорим, че освен трудно местене, му е трудна и поддръжката - акордиране, специални условия и прочее. Ограничено е и от към звуци. Един синт има стотици звуци и ритми, може да се свири на слушалки, може да си го носиш на вилата, може да си го местиш от стаята в хола, да развеселиш компанията и е по-евтин от пианото.

 

Съветвам те също така, на първо време докато си тестваш силата на характера (ще те бъде ли музикант или не) да си купиш нещо 2 ръка, за да не се набуташ много, ако поради някаква причина се откажеш без време.

Вариант също така е да не купуваш нищо, а да ходиш при учител с пиано - просто да видиш ще ти тръгне ли, но тогава ще трябва да купиш нещо след няколко месеца, защото не може да се учиш да свириш без да имаш инструмент вкъщи.

 

Обмисли тези неща, пък тогава ще ти намерим и учител.

 

Насреща съм ако имаш допълнителни въпроси.

 

Поздрави,

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за топлите думи.

Вчера попрегледах обявите за 8 октавовите, но нямаше добри оферти.

 

Ако на някой му е излишен 88 клавишен на нормална цена(евтина най-добре) а съм човека.

 

Също така попрегледах сайтове със самоучители и честно казано съм объркан.

Значи в училище едно време учехме- до ре ми фа сол ла си до - нали.

А в сайтовете почваме от a b c d e f g , на всичкото отгоре пък и гамата почва от "C". ;)

Много ми е трудно да разбера кое как е щото на английски е едно а при нас е друго.

Как е най-добре да се учи, на български или на английски.Звездите ми го говорят, че на английски е по добре, щото като си общувам с някоя американска звезда да се разберем какво ще свирим :whistle:

А и тия мейджър и майнър съвсем се оплетох, но продължавам.И как разбирате от коя октава почва баса

и от коя средните съвсем шах. Пък и тия диези и бемоли дето като ги напишат в началото, пък и некви сметки на всеки тон колко диеза и бемола има...Поне в математиката съм добър(ИТ мениджър съм)

Иначе в началото е весело :cheers: .

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш , свържи се с мен,майка ми е учител по пиано с 30тина годишен стаж,аз самия свиря от преди да се помня......

Може да измислим нещо ;)

Gsm :0886589143

във FAcebook - Momchil Atanasoff

Поздрави :whistle:

П.П.Държа да отбележа , че съм много съгласен с нещата които ти каза колегата :cheers:;) ;)

ето ти линк с дигитални пиана,виж дали няма да си харесаш нещо ;)http://gemamusic.net/index.php?option=com_...&Itemid=138

Аз лично само от там си пачарувам нещата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за топлите думи.

Вчера попрегледах обявите за 8 октавовите, но нямаше добри оферти.

 

Ако на някой му е излишен 88 клавишен на нормална цена(евтина най-добре) а съм човека.

 

Също така попрегледах сайтове със самоучители и честно казано съм объркан.

Значи в училище едно време учехме- до ре ми фа сол ла си до - нали.

А в сайтовете почваме от a b c d e f g , на всичкото отгоре пък и гамата почва от "C". :yes:

Много ми е трудно да разбера кое как е щото на английски е едно а при нас е друго.

Как е най-добре да се учи, на български или на английски.Звездите ми го говорят, че на английски е по добре, щото като си общувам с някоя американска звезда да се разберем какво ще свирим :whistle:

А и тия мейджър и майнър съвсем се оплетох, но продължавам.И как разбирате от коя октава почва баса

и от коя средните съвсем шах. Пък и тия диези и бемоли дето като ги напишат в началото, пък и некви сметки на всеки тон колко диеза и бемола има...Поне в математиката съм добър(ИТ мениджър съм)

Иначе в началото е весело :cheers: .

Поздрави

 

C = до

D = ре

E = ми

F = фа

G = сол

A = ла

B = си (да не се бърка с немската система където B = си бемол, а H = си)

 

flat = бемол

sharp = диез

natural = бекар

 

scale = гама

Major = мажор

Minor = минор

 

Всашност, спокойно моежеш да си учиш на английски, с техните имена. Това ще ти помогне да си намираш и използваш лесно материали в интернет, каквито има доста.

 

http://musictheory.net/ - това е най-добрия сайт за елементарна теория на музиката. Полгедни там за основните неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Надявам се, че не съм ви отегчил вече с моите стремежи в музикалната сфера.

От два дена се ровя в нета за клавир 88 (евтин) но оферти няма.

Спрях се на няколко модела и бих искал да ги разгледате и да дадете по едно мнение.

Значи тъй като съм семеен и Жената е шокирана от моя мерак за пианист, съм принуден

да правя компромис с качеството за сметка на финансите.С други думи няма да мога да извадя 2-3 хилки за инструмент.

Вариантите са 3

1.Нещо секънд хенд- до 600 лева

2.Ново, хубаво, ама на изплащане (тука мога до около 1300-1500)

3.Ново орязано и евтино

 

Така по точка 1 : съм стенд бай

Точка 2 : Korg SP 250 - 88 Key Portable Digital Piano inkl.Lautsprecher, каквото и да значи това

ето линк http://www.visiarts.net/catalog/product_in...products_id=664

 

Точка 3 (която най ме блазни) http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=5161

http://www.m-audio.com/products/en_us/Keystation88es.html

 

Това последното си е оферта, защото професията ми е свързана с компютри и ще се оправя без проблем.

Само ме притесняват 2 неща.Едното е, че може би няма да мога да свиря, без да съм го включил в компа.

И второто - това дали някой ще го купи по нататък за да си взема нещо по-добро или си остава вечно мое.

 

Моля коментирайте и давайте съвети.

Приемам и предложения :hysterical:

 

На тези които откликнаха на моята обява за учител се извинявам, че не съм се обадил още.

Ще се свържем днес живот и здраве.

Почвам да звъня

 

 

Благодаря и лек ден

 

пс открих и още една оферта YAMAHA MM 8 http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=4324

Редактирано от wiseman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

След доста четене накрая ми писна и реших да обиколя магазините.

 

Всеки се опитва да си пробута стоката :)

Обаче момчетата от Динакорд така ме омаяха, че накрая си тръгнах

с една Yamaha MM8.

 

Та на темата

Почвам с уроците, обаче не намерих в нета някой от школата на *.pdf

Та значи моля да препоръчате учебници, които биха ми свършили работа.

Обичам да уча :)

 

И само малко фукня: Вчера като взех синта (малее голямо мъкнене падна) го вързах

с компа.Те Yamaha имат една програма Cubase AI4 и вече имам първия си запис на ..........котешкия марш :punk_guitar:

 

пс : ама голяма циганийка с тия звуци.С Жената се напикахме от смях. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,2 курс студентка съм,завършила съм музикално училище и сега уча Управление и продуценство в музикалните изкуства,свиря на пиано от 16 години.Ако имате желание да Ви давам уроци пишете ми на email: nania2001@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Благодаря за предложението.

Вече имам учителка, макар че нищо не е сигурно в тоя живот .....

Ако нещо стане ще пратя мейл. :unsure:

 

офф:

За колегите, които дават и вземат уроци:

Предполагам, че всички се интересувате кой колко взема.

Надявам се, че не издавам някаква публична тайна като публикувам малко цени от 1-ва ръка

 

Така: На мен моята учителка ми взема 15 лева за астрономически час, аз отивам до тях, но ми е близо и с колата съм за 10 мин.

Помолих една приятелка на която майка И преподава в музикалното ("Л.Пипков" мисля че беше) да провери за цени - казаха 20-25 на час.

Не знам дали ми е скъпо, щом съм на хорото (опа на клавира) значи ми е поносимо - това за 2 пъти седмично.

 

Единственото което ме дразни са учебниците.

Отидох до музикалната книжарница до Народния театър "Иван Вазов" и за "Начална школа по пиано" - Българската, взеха ми 20 кинта.

Вътре - кошмар, нито мелодиите са както трябва нито постановките на ръцете. Поне на мен пезните ми звучаха, че все едно аз съм ги писал,

ама пиЯн, мнооого пиЯн

За ръцете ми каза учителката.

Ще се радвам да споделите вие от какви учебници сте почнали.

 

Поздрави и лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти взимат, от мен да го знаеш.

Още в началото на поста ти бях казал какви са цените, но който не слуша и не се пазари си е сам виновен и си плаща като поп. В тези гладни години 25 лева не взима и доцент от Консервата!!!

За 15 лева идват до вас, учат те, на всичкото отгоре ти дават 3-4 упражнения, свириш, докато не ги изсвириш не си стават и не си тръгват - може и 80 минути да трае - търпят хората, защото пари лесно не се изкарват. За 10 лева ти ходиш на място и историята е същата - на парче (материал) се мери, а не на час. За тази цена, която ти говоря сам се наемам да ти намеря учител, но щом си си намерил - ОК - дано си доволен.

Освен това трябва и малко теория да ти преподават.

 

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Благодаря за топлите думи.

Вчера попрегледах обявите за 8 октавовите, но нямаше добри оферти.

 

Ако на някой му е излишен 88 клавишен на нормална цена(евтина най-добре) а съм човека.

 

Също така попрегледах сайтове със самоучители и честно казано съм объркан.

Значи в училище едно време учехме- до ре ми фа сол ла си до - нали.

А в сайтовете почваме от a b c d e f g , на всичкото отгоре пък и гамата почва от "C". :girl_witch:

Много ми е трудно да разбера кое как е щото на английски е едно а при нас е друго.

Как е най-добре да се учи, на български или на английски.Звездите ми го говорят, че на английски е по добре, щото като си общувам с някоя американска звезда да се разберем какво ще свирим :D

А и тия мейджър и майнър съвсем се оплетох, но продължавам.И как разбирате от коя октава почва баса

и от коя средните съвсем шах. Пък и тия диези и бемоли дето като ги напишат в началото, пък и некви сметки на всеки тон колко диеза и бемола има...Поне в математиката съм добър(ИТ мениджър съм)

Иначе в началото е весело :cheers: .

Поздрави

 

 

Здравейте на всички в този форум!!! Та искам да кажа, че тези "мейджър" и "майнър" са мажор и минор, извинявай за въпроса, но ти не си ли чувал за мажор и минор? Ако не си чувал аз ще ти кажа, съжалявам,че губя времето ти и може и някой друг да е написал същото, но да ти обясня тези мажор и минор са мажор - високи и бързи тонове, а минор - ниски и бавни тонове!!! Мерси за отделеното време!!! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой дали може да ми препоръча учител по пиано в Бургас, че досега карах самостоятелно ама вече стигнах до ниво където ми трябва професионалист. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.