Jump to content
Българският форум за музиканти

Имитация на бас с ел. китара?


alexthegreat

Recommended Posts

Колеги,

 

опитвам се да си сложа бас на една моя "творба", но не притежавам бас китара...

 

Та ми хрумна да се опитам да настроя китарата си като бас и да ползвам някои от блендите на Gitar Rig за бас.

 

Знам, че идеята не е блестяща, но още не отбирам много от клавири и ноти та за ползвам разни виртуални бас семпли през миди клавиатурата.

 

Та питанката е:

 

Как да настроя ел китарата та да звучи като бас?

 

Четох, че стандартния строй на бас е E-A-D-G, но не разбрах много от това...т.е. то E има в много октави. (ако не бъркам термините, че по солфеж и ноти хич ме няма)..колко трябва да смъкна та да звучи хармонично със стандартен строй на ел китарата?

 

Мерси за помощта :ph34r:

 

BTW китарата ми е с доста високо вдигнати струни, така че не се притеснявам че ще трака по адаптерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баса ти е настроен като долните 4 струни на китарата, една октава по-ниско. Няма да стане читав бас от китарата, ама ако ти трябва само ориентировъчно - ше свърши някаква работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш SoundForge, Audition (ex-Cool Edit Pro), Wavelab и подобните звукови редактори, можеш да го направиш с вградената им функция за Pitch Shifting.

Записваш си бас партията с китарата без ефекти. После ползвайки Pitch Shift ефект от програмата смъкваш с една октава надолу.

Хубаво е и да сложиш некфа симулация на бас кубе.

Става прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

да бе само сменяш електрониката и ключовете и нъта абе целия гриф, новия бридж и си ол сет... естествено пак няма да е читаво и ще е много скъпо :(

иначе и аз се сетих за октавер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш SoundForge, Audition (ex-Cool Edit Pro), Wavelab и подобните звукови редактори, можеш да го направиш с вградената им функция за Pitch Shifting.

Записваш си бас партията с китарата без ефекти. После ползвайки Pitch Shift ефект от програмата смъкваш с една октава надолу.

Хубаво е и да сложиш некфа симулация на бас кубе.

Става прилично.

Това съм го пробвал и излезе доста прилична баскитара. Мисля че това е най-евтиния и сигурен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.