Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez: Rga42 или Rg321


Ex74

Recommended Posts

Просто от любопитство да ти пусна мухата , за С сериите не си ли мислил - да речем S320 - в икономов е 900 лв а май в рок шок е малко по евтина а и доставката от анлия ще е мн по тънка

има ЗР тремоло а и финиша е мн як като я гледах - само дето сха тряа да я пазиш много че мн лесно доколкото разбрах може да и вкараш много демидж .

а и мен мн ме радва че има 22 прага понеже съм фен на нек адаптера по принцип .

 

Общо взето тва е моето мнение ,

 

GL HF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S-а действително си е научна фантастика, между другото :) Специално на gloss (лъскавия) финиш не съм изобщо фен заради пръстовите отпечатъци, ама туй е бял кахър. И в ник'ъв случай не е по-чуплива китара от кой да е Ibanez масово производство. Това изтънено, фино тяло подвежда!!! :) Махагонът си е махагон, няма поводи за съмнение.

На моя S - седем струнния модел, да уточня, не ме удоволетворява само достъпа до най-горните прагчета - RG формата е по-добра в това отношение. Има и леко изместване на центъра на тежестта към грифа при свирене прав, което на мен лично не ми пречи по никакъв начин. ZR тремолото изглежда жестоко и е много послушна машина. На практика намазваш тремоло с вграден hipshot tremsetter. И аз ти препоръчвам горещо да я изпробваш!

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите не ме притесняват, тъй като ако китарата се окаже сносна ще ми сложа нещо марково за адаптери. :yes:

В такъв случай ще е по-добре да вземеш 42-то от гледна точка на това дали си падаш по Активни адаптри.Просто няма да ти се налага да копаеш китарата.321-то пък е с пасивни и ще е минус ако искаш да сложиш примерно SD Blackouts.

Другия недостатък на 321-то е че покритието на хардуера се изтърква мн кофти там където ги бараш и мисля, че пръстовите отпечатъци не звучат зле.На снимките на моята се вижда там където контактува дланта ми с бриджа как е изтрито и е с цвета на хардуера на 42-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez са прословути с копането за активни, да. Колегата добре отбеляза за 321, при нея гнездата за адаптери са доста плитки и тесни. Аз ударих кьоравото със S-а и ще ми се размине само със смяна на ключето, когато дойде SDенят, но при комай всички останали серии пада стъргане. Разчети се из sevenstring.org, има много материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копае се заради батерията (батериите, ако ще се mod-ват), по-скоро за кутийката, в която ще седи батерията. Активните адаптри се нуждаят от собствено си захранване. Иначе адаптерите като такива са си все еднакъв размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че адаптерите стърчат отгоре и отиват прекалено близо до струните. За батерията няма нужда от копане, общо-взето винаги се побира в отделението с pot-овете.

 

http://www.sevenstring.org/forum/pickups-e...l-thread-7.html

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копае се заради батерията (батериите, ако ще се mod-ват), по-скоро за кутийката, в която ще седи батерията. Активните адаптри се нуждаят от собствено си захранване. Иначе адаптерите като такива са си все еднакъв размер.

 

Зная ги тия неща, имам 2 сета :yes: Питам, защото човека казва, че имало проблем с гнездата за адаптерите.

 

Проблемът е, че адаптерите стърчат отгоре и отиват прекалено близо до струните. За батерията няма нужда от копане, общо-взето винаги се побира в отделението с pot-овете.

 

http://www.sevenstring.org/forum/pickups-e...l-thread-7.html

 

Нещо пак не мога да разбера защо с едните няма проблем, а с другите има, но както и да е :cheers:

 

Извинявам се за забележката в такъв случай :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия недостатък на 321-то е че покритието на хардуера се изтърква мн кофти там където ги бараш и мисля, че пръстовите отпечатъци не звучат зле.На снимките на моята се вижда там където контактува дланта ми с бриджа как е изтрито и е с цвета на хардуера на 42-то.

На 321 хардуера е еднакъв като покритие с 32-ката, за 42 не съм сигурен. Но и на двете ми потъмня еднакво бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе имам предвид, че тези металните около адаптрите, бриджа и нобчетата се изтриха и сега са светли а не тъмни както бяха в началото.В момента стой шарено и много ме дразни.А да не говоря за матирания цвят на тялото, че и там е на петна дето се е притрила боята.Отдолено от това отзад дето китарата се е трила в колана ми и по ръбовете отзад има надраскано, а е само на 2 години тая китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя ,че грифа на 321 е от три парчета ,незнам как е при другата ? И общо взето се оплю тази рг321,и понеже има подобна тема тук във форума по въпроса за това ,че другата е със активни адаптори и едва ли не това е мотива другият модел да е по добра от рг321,много хора тук във форума не са на това мнение че активните адаптори са по добри от пасивните ,имайки в предвид че някой велики китаристи също свирят с пасивни.....Със сигурност и двете китари си имат предимства и недостатъци.Пробването на место как звучът двете китари ще е от значение за колегата

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тука не става въпрос за тва кои са по-добри, а се набляга на това че ако момчето реши да ги сменя после може да иска да сложи активни или пасивни, но за да сложи активни на 321 тря да си играе повече а на 42-то няма и праста да му мрадне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ пак седи въпроса с кутийката за батериите. 42 фабрично работи с AA батерии, вместо с 9 волтови. Предполагам не е проблем за жичкаджия да оправи нещата, но, предполагам. :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.