Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez: Rga42 или Rg321


Ex74

Recommended Posts

Харесал съм си тия две талпи. И двете са махагонови. Едната е с някакъв стандартен бридж и INF адаптери, а другата с гибралтар и някакви LZ3 (неизвестни за мен) адаптери. Клоня към rga42-ката, но реших да питам за тия пари коя ще е по-добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесал съм си тия две талпи. И двете са махагонови. Едната е с някакъв стандартен бридж и INF адаптери, а другата с гибралтар и някакви LZ3 (неизвестни за мен) адаптери. Клоня към rga42-ката, но реших да питам за тия пари коя ще е по-добре?

разгледай и rgr321 с EMG designed адаптери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сток адаптерите винаги са зле :girl_witch: Ако мога да съм в помощ - свирил съм на махагонова RG321 - има изключително "bright" звук, не знам на кое го дължи. И е много удобна и лека.

 

Доколкото знам, активните Ibanez-ки адаптери на RGA-то бачкат с AA батерии. Това трябва да го провериш. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за RG321 - INF3 и 4 адаптерите звучат доста сносно - пробвал съм няколко модела с такива, вкл. GIGER-2. Иначе като конструкция изглеждат сходни - фиксиран бридж, махагон, кленов гриф. Интересно как звучат LZ3-ките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не говори за Prestige-a, там има гъзарски finish-и, уж по-фина изработка, гъзарски флойдове и т.н... И аз имам RG, но не престиж и бих го заменил за RGA.

 

Иначе добре, изфука се. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще отвърдя RGA42-то. Кой ли ще е най-близкия магазин до Хасково който ще я има тая китара... хм. Искам да я пробвам преди да я поръчам от томан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RGR321, което предложи по-горе колегата е с липово тяло.

Имал съм RG321 и RGA32, който на практика си е 42-ка без някакъв еквилайзер и мога да кажа твърдо "ЗА" за RG321.

И със сток адаптерите пак звучи по-добре от активните адаптери на 32-ката.

На мойто РГ му сложих EMG HZH4 и звукна страшно. Преди време един пич продаваше 321-ца за 450 лв

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=61573&hl=

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не знам защо ама RGA42 ме кефи повече от RG321. Защо си твърдо за 321? Само адаптерите ли са причината? Също така мисля, че бриджа на гибралтар би бил по-добър от колкото стандартния на ибанез. Още повече ме объркахте. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще отвърдя RGA42-то. Кой ли ще е най-близкия магазин до Хасково който ще я има тая китара... хм. Искам да я пробвам преди да я поръчам от томан.

 

О не не, недей от томан :cheers2: Много режат за доставка ;)

Аз поръчвам от http://www.dv247.com.

Точни са и всичко ми е идвало до сега. Китарата ми дойде за 5 дена. Английски е магазина, много голяма верига.

 

SomeoneElse: хах ами ти нареди всичките RG-та, че са банални, нищо не каза за престижа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе човека каза че щял да сменя адаптрите тъй че не зависи от това коя звучи по-добре, а е въпрос на вкус относно външния вид и бриджа....

ето това са мойте "талпи" http://forum.muzikant.org/index.php?showto...rt=#entry509334

ако имах вариант да сменя моята за 42-то и после да сменя и адаптрите бих го направил :metalist:

мн добър избор иначе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RGA и без това виждам ,че повече си му се надъхал , ама пробвай и двете ако можеш , и тогава взимай

INF - адаптрите ги знам добри са ,но нищо особенно , RGA е с някакви нови който нямам ни най-малка представа що за чудо са но , аз винаги бих предпочел новото , абе пробвай пак ти казвам и тогава !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.