Jump to content
Българският форум за музиканти

Five Equals Seven


Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много ...харно.Супер!

И много чисто извирено всичко...Много хубаво

Само тази китара не си намери мястото - в джаза ли е или по тракийско...

...много добра импровизация..

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: Мноого, мноого приятно! ;) Но си разбих мозъка ;) да изчислявам какви размери има вътре :wallbash:5-6 пъти го преслушах и няма да спя тази нощ, докато не разкриеш тайната им :secret:

:music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проста селска ръченица в 7/8= 2+2+3.

Само дето мелодията е 5/8=3+2 върху 7/8=2+2+3 и солото започва в 7/4 върху 7/8.

В солото има и свободно групиране в 7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любопитен съм за схемата, т.е. полиритмичните линии, начертани една върху друга, като схема и как е измислено? Предварително ли си решил, че ще го "усложниш" с тези размери или са ти дошли "спонтанно", т.е. логиката на мисълта ти, каква е? Но предполагам, че те затруднявам с обяснения!

Според теб трудно ли е да се изсвири на живо :music336: от добри музиканти? Според мен ще падне здраво репетиране и лудване, ;) докато стане! Но пък си заслужава труда ;)

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Tozi е Иво Папазов под прикритие и нарочно свири на китара,за да не го разпознаем.Или поне не веднага.

Иво,кажи си!Те ще те разберат..... :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципа на мелодията е прост. 5 се съдържа в 7. Основната пулсация на ръченицата е: четвъртина - четвъртина - четвъртина с точка (2 осмини + 2 осмини + 3 осмини) затова като ни учат да я танцуваме най-често броим - раз два триии. Ако на мястото на двете четвъртини изсвирим четвъртини триола , а на мястото на трите осминки в края изсвирим дуола получаваме 3 ноти + 2 ноти = 5

А за 7/4 е просто. Два такта 7/8 са общо 14/8 което е 7/4.

Колкото до "усложняването", вече дълги години се занимавам с български неравноделни размери. 7/8 или ръченица ми звучи по-просто и натурално от 4/4, както и всичките видове полиритмии. Няма нищо ттолкова трудно - въпрос на свикване и упражняване.

В това парче всичко е изсвирено от първия път. Ред на създаване: Първо програмирах барабаните - груувът е от оригинален патерн на първия барабанист на Ибрям - Пайчо. След това изсвирих фънки баса. След това двата гласа на мелодията и накрая солото. Не е толкова сложно за добре подготвени музиканти.

 

arebegai мерси за комплимента. За съжаление още доста трябва да поработя за да се доближа до това което прави Ибрям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:girl_witch::metalist::) Много яко! Куфея си. Номера с квинтоли в/у 7/8 кеф дава! И ми се досвири, а как бях изморен и мислех да спя...

И го слушам втори път, което рядко ми се случва в този раздел. ;)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер яко!

Първоначално смесването на тракийското с джаза ( по думите на Бусурендер) и на мен ми дойде като лек удар с боксова ръкавица, но след кратък шок, мозъкът се адаптира и всичко е шест.

 

Ще си го кача на компа. :metalist:

 

 

И го слушам втори път, което рядко ми се случва в този раздел. :)

 

И аз :girl_witch: !

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.