Jump to content
Българският форум за музиканти

Парче на Анди Тимонс


kiusha82

Recommended Posts

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^^ Пат Матини и Ибряма, а има и някакъв китарист дето не се сещам как се казва. Ти ще си признаеш. :punk_guitar:

Във всеки случай е станало много по-яко от Анди Тимонс. :godbless::thumbs_up:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше и един октавер да сложиш :thumbs_up:

Може ама като нямам...?.... иначе щях да го докарам като мазен кларинет на циганска сватба + един делей щях да му извъртя дето брои до сто....+ един отровен фленджър.... и съвсем щеше да замирише на кебапчета... с уиски...

 

yotzzo а сега де.... кой беше тоя китарист с многото арпежи дето суипва?????

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Де да го знам. :punk_guitar: Някой, дето обича арпежи.Като чуя прекалено много арпежи и "сменям станцията". :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Многото натрупани арпежи в комбинация с гамовидни пасажи + бързо свирене+ ликове+ликове ми навяват скука. Не говоря за твоето свирене, нито за китариста, който те вдъхновява да свириш арпежи. Не се заслушвам по принцип в свирене с мнооого арпежи и показна виртуозност. Иначе няма нищо лошо нито в арпежите, нито в бързото свирене. Важното е да се използват, за да се прави музика. :punk_guitar: От друга страна, ако всички харесвахме едно и също и свирехме едно и също нямаше да сме хора а роботчета. Нали свирим, за да се изразяваме? Всеки има различни изразни средства. Някои читатели и писатели не обичат дълги изречения, да речем. Някои музиканти пък не обичат много арпежи един след друг. Туйто . :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де добре , спокойно - мир да има. :thumbs_up:

Няма лошо. Кой както му е кеф. Трябва да има емоция.

А това за музиката - виждал съм доста музиканто които "правят" музика - всичко им е наред - перфектно просто - но не се кефят и съответно аз като ги слушам не им се кефя - няма емоция , иначе правилните нотички на правилното място са си там.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дългото бързо свирене натоварва - бавното писва, без значение дали са гами, арпежи, интервалово свирене и т.н.

Истината е по средата...преценено разнообразие, развирие, контраст и дори симетрия - важното е да е интересно, но...

Какво правиш като имаш соло 4 такста в едно единствено парче в целия албум???

МНОГО АРПЕЖИ В БЪРЗО ТЕМПО!!! :thumbs_up:

Иначе чувството, че хората няма да разберат колко всъщност си добър, ще те погуби..........хахаха

Ех, това его!

 

Свириш бързо - егото те кара да го покажеш на всички, колко по-бърз си от бавно-свирещите. Самеца!

Свириш бавно - егото те кара да плюеш всички дето свирят бързо, щото всъщност те е яд, че не можеш да свириш И бързо. Конкурента!

 

Ама жените обичат и бавно и бързо...в леглото!

 

:girl_witch: Припаднах от собствените си разсъждения!!! :girl_witch:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо - бързото и бавното свирене определяме по пулса си (който също така се и мени). Използваме темпата за да се изразяваме по-добре. Все едно някой да каже - аз не свиря минорни акорди, защото съм позитивна личност...

По-трудно е да се свири бързо - по обясними причини, заради което често се случва бързото свирене да е "етюдно".

Бързото свирене (при все, че е по-трудно) е нужно за да можеш да изсвириш дадена музикална творба. И тъй като е трудно има много музиканти, които могат да си движат пръстите бързо, но не и ритмично...

Пак се разфилософствах...сори!

 

Браво на Този - за джема!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да е трудно? Не е!

Трудно е ако не работиш над него. Аз винаги съм харесвал бързо свирене. Когато за първи път чух концертно парче на Франк Гамбали не спрях да го слушам цяла седмица. Същото и с Малмстиин години преди това и тогава не можех да свиря въобще - обаче ми беше голям кеф да ги слушам - майстори. И сега така - слушам Ибряма и Петър Ралчев и умирам от кеф - майстори. Закхир Хюсеин и всичките индийски майстори на табла - густо майна!Паганини - прелест. Рахманинов, Равел - скорост и чудо - радост!

И в същото време едни от най-любимите ми китаристи са БиБи Кинг и Ерик Клептън. Бавничко, с по няколко нотички.

И Мимолетности на Прокофиев!

 

Понеже си мисля че за всяко нещо си има причина затова попитах за "бързите арпежи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооого гот! И арпежите, макар и доста - не са прекалени. Всъщност им обърнах внимание само защото бях вече прочел 'дебата' за тях; иначе са добре наместени и не се натрапват - нито като конструктивен похват в импровизацията, нито като бързина (където я има). Мелодичната импровизация повече се набива в очи с отклоенията си (особено ладовите) от очаквания стил (и от оригинала - който го знае). И въпреки това мелодиите са отлично вписани в трака, все едно за тях е правен - много успешна работа! (Трябва да те чуе Анди - да видим ще си познае ли парчето :metalist: ).

 

За перфектен продукт само бих пипнал лекичко тона на китарата в две посоки: честотно (мъничко повече високи среди - може би просто ти е твърде затворен тон-пота на грифовия адаптер) и като дилей - времеконстантата е добре, само с една идея дозировката бих мръднал в полза на 'сухия' сигнал. Това не е само личен вкус (което също е вярно), но обективно така по-добре ще застане в общия спектър на съпровода.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, нищо не може да ти убегне. Абсолютно обективен и адекватен коментар както винаги! Ревербеца е в повече заради плейбека (там имаше вече доста). А за тон контрола - вярно - не съм обърнал внимание. Айде за другия път ще го направя по сухичко и с повече високи среди - тъкмо орнаментите ще ми излизат по добре.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моменти ми идва да почна нанананананааАААаааААЙЙЙЙЙйййй АААаааААААААа нанаааннааа нааййй (съжелявам за оффа )

но инче е яко , много яко, не ги слушай , на единия арпежите му били криви , на другия бързо бавно ааааа

защо вианги в този вофум се хука , пича е направил нещо много добро !!!

който разбира разбира който не разбора - индианци :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.