Jump to content
Българският форум за музиканти

Монитори Yamaha Vs Alesis


Nikul

Recommended Posts

Здравейте,

Спрял съм се на 2 вида мониторни колони които ми изглеждат ОК за нуждите ми /смесване на демотата ми в домашна среда/, а и са ми и по жоба.

Става въпрос за:

YAMAHA HS50M Ямахата

Alesis M1 Active (Pair) Алезиса

 

при Ямахата няма да се бъркам за стъпало, но алезиса са по тънки ... моля за мнението Ви ... отворен съм и за други предложения...

БЛАГОДАРЯ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при алезиса няма да се бъркаш за стъпало - активни са. И зашо алезиса да са по тънки според линковете които си дал алезиса са 607лв. а ямахата 2 х 288 = 576лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алезиса ги дават че са с повечко ниски около 45hz,доката ямахата е на 55hz.ако ти трябват ниските регистри и правиш музика,в която те преобладават,то няма какво да се чудиш.за този ценови клас монитори,не мисля,че има кой знае какви разлики измежду предлаганите на пазара.

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честотната характеристика е последното нещо което трябва да гледаш, някой път тези херци си ги пишат ей така. Чувал съм монитори които пише от 45херца, а такива на които пише 55 слизат чуваемо по-ниско от другите. Най-добре иди в Динакорд на Искърско шосе в дружба - чуй ги и предцени сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С наличната информация и картинки нищо не може да се определи. Най- добре отиди и ги чуй. Имай предвид, че ако Алезисът няма задно разположен басрефлекс като Ямахата, тогава няма да се влияе толкова от разстоянието от стената. Това може и да е добро и лошо, но в случая на nearfield монитори е по- скоро на зле, защото при тях искаш да чуваш главно директния звук, а не отраженията. Най- добре отиди в магазниа, чуй и двата чифта монитори и сам прецени.

 

Характеристиките не говорят нищо без да има повече информация за това как са замерени. Особено честотната характеристика е пълна глупост без да се споменават на колко dB спрямо 1KHz са тези честоти. Като нищо може да се окаже, че 55Hz на Ямахата са при -3, ама замерено с колона в ъгъла на стаята, а Алезисът е на -10, но във free field.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при алезиса няма да се бъркаш за стъпало - активни са. И зашо алезиса да са по тънки според линковете които си дал алезиса са 607лв. а ямахата 2 х 288 = 576лв.

ФЖ

Вярно ... Объркал съм се ... днеска 100 линка 100 теми изчетох и съвсем съм се объркал ... Един агент ми предложи ALESIS MK II (пасивни) + стъпало за 400 BGN на старо

ALESIS MK II

 

Офертата ми изглежда примамлива ще видим ... по точно ще чуем ...

 

Забравих да ви благодаря... Patzo , Mr.t и PKaloyan ... Мерси!!! надявям се накрая да направя добър избор според нуждите ми а пък като му дойде времето ще търся мнение и за нещо което подхожда и на истинско студио с обработена акустична среда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вярвай на ушите си и ще го направиш,найстина е най-добре да се слуша и да прецениш,според помещението с което разполагаш,какво да вземеш <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам тези пасивните алесиси и много ми харесват.Доволен съм от тях.

Ямахата не съм е чул,но алесиса е перфектен.

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

Малко в страни от темата, но каквито и монитори да си вземеш, помисли и за едни прилични слушалки - винаги има нужда да се сравни на различна система, а слушалките са много подходящи за домашна работа, като допълнение към мониторите, особено ако мониторите са нисък клас. Доста по-лено може да имаш качествени слушалки, а мониторите зависят в голяма степен от помещението. Не че няма нужда от монитори, но помисли и за този вариант. Имам предвид, ако нямаш вече слушалки, може да предвидиш в бюджета и едни прилични такива. За домашна работа това ще ти помогне със сигурност и при запис и при обработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.