Jump to content
Българският форум за музиканти

Халтернативни техники


pacman

Recommended Posts

аз съм с Fingerstyle , с перо още не съм свикнал, но мисля да свиквам скоро

а и един въпрос - кво представлява topping-а , щото не мога да се сетя нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

с перо още не съм свикнал, но мисля да свиквам скоро

Защо?

 

Повечето хора преминават обратния път. За какво ти е?

 

Тап - от английски - бързо докосване, тупване, леко удряне, чаткане... споделен е принципа на слап-техниката, но с вътрешната част на пръстите, а не с палец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с Fingerstyle , с перо още не съм свикнал, но мисля да свиквам скоро

а и един въпрос - кво представлява topping-а , щото не мога да се сетя нещо...

... то само Fingurstyle-а колко пиници има... не ти трябват други. Пробвай се на нещо на Tower of Power :-)

А тапинга си го представяй все едно свириш на пиано (или пияно) с двете ръце по грифа. Просто трябва да удряш по- силно, за да се чуе хубав тон. И да ти е хубав баса де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно за тапинга

а за перото най-вече заради в групата в която свиря, правим някои кавъри,които просто не звучат без перо иначе всички на всички авторски сам си с пръсти =]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основно со пръстетата, + слап чат-пат, ама рядко... (сега ако кажа пак "фънкарийка", от някъде ще изскочи някой да ме изяде с парцалите, затва няма да го кажа :) )

 

Между другото, само на мене ли ми се струва, или с пръсти се свири доста по-бързо, отколкото с перо?... :) Понеже свиря малко повечко на китара, бих се заклел, че обратното би трябвало да е вярно, ама практиката нещо ме оборва... хм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз лично съм толкова зле с перо, че направо не ми се обяснява...

Така че за мен лично с пръсти е в пъти по-бързо. Но по принцип има хора, които с перо развиват брутални скорости, така че знам ли... Абе фингърстайл винаги е по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз лично съм толкова зле с перо, че направо не ми се обяснява...

Така че за мен лично с пръсти е в пъти по-бързо. Но по принцип има хора, които с перо развиват брутални скорости, така че знам ли... Абе фингърстайл винаги е по-добре...

Емм зависи какъв звук искаш да изкараш...аз предимно в групата ми свиря с перо..и не защото ме кефи много да речем, а защотото пшо този начин докарвам зука и бързината, които подхождат на музиката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, само на мене ли ми се струва, или с пръсти се свири доста по-бързо, отколкото с перо?... :D Понеже свиря малко повечко на китара, бих се заклел, че обратното би трябвало да е вярно, ама практиката нещо ме оборва... хм.

:think: :wow: При мене точно това е проблема тоест не това ами обратното че с пръсти не мога да изкарам бързината ..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам, аз поне доста по-бързичко успявам да свиря с пръсти, отколкото с перо... Особено като опре до разходки от струна на струна през струна до струна и обратно, перото остава много назад.

Та ми беше интересно само аз ли съм така... Покрай свиренето на китара техниката с перо не ми е създавала никакъв проблем на бас, но все пак съм по-бавен.

Хубаво е, че звукът на бас с пръсти ме радва повече - по-дълбок и плътен става... Иначе щеше да е кофти дилема :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз съм така. Абе мене ако питаш Fingersyle си е правата вяра ^_^

По принцип обаче е въпрос на навици, независимо дали преди това си свирил на соло-китара или не. Това, мисля си (понеже аз пък не съм свирил никога - не ме влече) не е някакъв критерий, защото самите партии са различни и предполагат различен подход. Ако свириш някакъв дет на 4-та струна и чат-пат на 3-та, тогава перото е за предпочитане. Едно, че вади по-метален звук, второ, че няма нужда да си мориш пръстите.

Но класически рок, например - ми то отвътре си ти идва да го откараш с пръсти. Партии като тези на Yes, King Crimson, Pink Floyd и т. н. (а аз, изключае партиите на моята група, си свиря почти само такива работи) просто си им отива някак си. Въпреки, че често самите музиканти са си ги свирели с перо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи почваш да свириш повече с пръсти. То друга рецепта няма 

 

Има, има!!Спомням си едно интервю с Били Шийн, в което коментират как използва 4 пръста на дясната ръка и той отговаря (не цитирам дословно) "Е, има някои хора, които са по-бързи от мен и свирят с 2 пръста, например Jeff Berlin" ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал, колега ^_^

 

Не съм казал да свири с повече пръсти.

 

Казах да свири повече (демек по-често, отначало само) с пръсти.

 

Ако става на въпрос, и аз свиря с 2 пръста. Мога с три, но ми е по-удобно и съм по-точен с 2. Иначе скоростта ми с 3 и 2 е почти еднаква, но пак съм маааалко по-бърз с 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, има!!Спомням си едно интервю с Били Шийн, в което коментират как използва 4 пръста на дясната ръка и той отговаря (не цитирам дословно) "Е, има някои хора, които са по-бързи от мен и свирят с 2 пръста, например Jeff Berlin" :happy:

Бтв. Били Шиън в същото видео показваше как си мести "подпиращия" палец от адаптера на 4-та, 3-та или 2-ра струна в зависимост от това на кои струни свири в момента. (т.е. ако свири само на първа и втора- палецът му е на трета). Казваше, че това много помага за скоростта (между другото човекът явно има интересни способности- можеше да си сгъва пръстите по някакъв много странен начин ^_^ )

Но явно наистина си зависи от човека- той развива безумни скорости с пръсти, Марк Кинг пък с палеца :happy: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като свиря с пръсти за бързина се натрупва някакво напрежение дори понякога болка което ме навежда на мисълта че постановната на ръката ми е тотално грешна ^_^:dance: Аз и никога не сам ходил на уроци де само за кухарката едно време и туй то :happy::happy: Иначе най-готината техника е мега-слапване докъто не скъсаш струна или не разбиеш некои адаптер :green: :dance::happy::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.