Jump to content
Българският форум за музиканти

Ключове


Борис

Recommended Posts

Здравейте съфорумци получих една не толкова нова китара (на около 20 години) за коледа но няма ключове и не намерих в интернет такива продукти та въпроса ми е мога ли да ги закупя от музикален магазин например? :)

Редактирано от puhen6vagener
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни нови ключове (за акустична конкретно, не знам твоята китарка каква е) са около 25-30лв., аз търсих преди няколко месеца, но не купих. Кажи каква е китарата, ако те устройва мога да ти пратя ключове, но няколко от тях са без врътки (хамалско решение: да завариш нещо на болтовете), ако искаш - пиши.

 

Но да - мисля, че в повечето музикални магазини ще откриеш.

Редактирано от krisku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта е Орфей и е на около 30 години :cheers2: и директно и премахнах ключовете щото или бяха ръждясали или липсваха...но да ще си намеря

Редактирано от puhen6vagener
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже размерите и разстоянието между дупките при акустичните китари варират доста, по-добре носи китарата със себе си или

пък вземи точните размери от продавача.

За ключове за акустични китари се сещам за Малък ЦУМ и при Капъша.

За ключовете има значение и дали китарата е с метални или с найлонови струни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата я има изтипосана във "Фукня" и да в

Малкият ЦУМ и при Капъша има ключове, обаче има и на други места,

например като, ЕЛИЗА-ЕК.ФИЛИПОВА ЕТ -> София, ул. Екзаех Йосиф 71, тел: 02 983 19 38,

както и при Русинов-София, ул. Русалка, магазинчето до Камертон.

Там има ключове за по 10/15 лв. комплекта, ама ако човекът не е от София, какво ще го сгрее това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ебати коледния подарък--аз имам три акустични китари без ключове от които 2 намерих на кофите--без базик хахах

един път минаха пред блока една каруца с двама цигани и те носеха такава за подпалки явно

вместо да си зимаш ключове пусни една обява че търсиш китара за 30 лева и ше си намериш по добро решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм от Пловдив и се надявам да намеря ключове щото класическата мие найстина голям шит :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант едно:

Някой колега от Пловдив да помогне с информация.

Вариант две:

Да се хвана, да намеря, да споделя цена, евентуално да ги зкупя при положение, че ти хареса цената

и да ти ги изпратя в Пловдив.

Поздрави и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заставаш с гръб към Централна Поща (градината е отдясно, Тримонциум отляво) и тръгваш напред. След стотина метра стигаш до ниска сграда, в лявата страна на която има витрина с китари. Влизаш там и им казваш, че искаш ключове за класическа китара.

 

Аз преди половин готина си купувах от там, продават се по тройки и струваха 6лв парчето :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.