Jump to content
Българският форум за музиканти

Бръмчене на "ла" струна


nasco

Recommended Posts

първо здравейте и весела коледа.

 

вчера като подарък за коледа ми се появи странен проблем на баса - ла струна започна да бръмчи. шумът, който още не мога да локализирам със сигурност /но предполагам, че е от нъта/ е нещо средно между шумолене на торбичка и чупене на пластмаса, примесен с тона на струната и флажолет/някакъв, от нъта/. гледах и оглеждах - струната не хлопа в прореза.

 

вдъгнах нъта, натъпквайки няколко лентички странен плат под нея. резултат - 0. играх си с шестограма и отвертката долу на струнника. пак 0. натисна ли струната точно над леглото на нъта - шумът намялява, а ако натисна по-силно - изчезва.

 

ъгълът м/у струната преди нъта и след него е нищожно малък /я има 2 градуса, я не/, като натисна струната м/у нъта и ключа се получава същото, като при последното изречение. шум има и при удър по ми, но то е отново от ла - с натискането над нъта шумът изчезва.

 

преди това да се получи си бях играл със сетъпа преди 2-3 дни, така че шансът аз да съм осрал нещата не е особено висок.

 

надявам се, че съм обяснил добре; ще се радвам, ако има начин да ми се помогне и благодаря предварително.

 

поздрави :hysterical:

Редактирано от nasco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с натискането над нъта шумът изчезва.
Освен да му сложиш държач като при Фендър,как се казваха..,да не е ключа нещо прецакан?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхлаби я от ключа и навий намотките така че да вървят надолу, към дървото на главата - по този начин ъгълът ще се увеличи.

Пробвай и да затегнеш разхлабени винтчета при ключовете (тези на зъбните колелца).

 

За сега не се сещам друго, но не ми е и ясен проблема от описанието?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Разхлаби я от ключа и навий намотките така че да вървят надолу, към дървото на главата - по този начин ъгълът ще се увеличи.

Пробвай и да затегнеш разхлабени винтчета при ключовете (тези на зъбните колелца).

 

За сега не се сещам друго, но не ми е и ясен проблема от описанието?

Малко късно се включвам, но....имах подобен проблем някога. Смених ключа и всичко си дойде на мястото. Когато втулките на ключа се поизносят, дава този "ефект". Дано съм бил полезен. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.