Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно две кубета


Звезделин

Recommended Posts

Здравейте. Искам да задам един въпрос за две кубета. Налага ми се да избирам между Фендер 15г и Стагг 40 та не мога да преценя кое е по-доброто (нямам физическа възможност да се убедя собствено ръчно :) )

 

Честити празници. Желая на всички ви много здраве и щастие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Човече зимай Фендера!Стаг важат само за дребни неща като пера и други дребни аксесоари.Лично аз не бих се колебал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ подкрепям с две ръце съфорумника :) Имам Фендер усилвател и мога да кажа , че съм доста доволен.Така,че не се колебай между стаг и Фендер - взимай Фендера и следващия ти пост дано да е в ФУКНЯ.

 

Късмет с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, дайте семпли и на двете ампчета. Леко се оляхте... Аз не виждам нищо, което може да бъде похвалено, нито в Стаг кубенцето, нито във Фендерчето. Това са две съвсем прости транзисторни ампчета с малки говорителчета.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg - http://www.youtube.com/watch?v=OS0NIWHxqXQ

Fender -

 

Единственото, което фендера има в повече като опции е Reverb-а.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от кубетата Стагг съм останал с едно впечатление-много лош драйв канал.Далеч не твърдя че съм някакъв разбирач даже напротив но според мен Фендера е с идея по-добре изработен което намалява шанса да се скапе.А и при Стагг вероятността да попаднеш на читава бройка е по-малка в сравнение с Фендер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде ги вадите тия статистики, на мен ми е много интересно... семпли да чуете, не ви ли стига.

Сега... за Behringer съм съгласен, че се повреждат по-често, но за Stagg...нямам такива впечатления.

Пък и честно казано, нито едно от двете няма хубав драйв канал :).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg - http://www.youtube.com/watch?v=OS0NIWHxqXQ

Fender -

 

Единственото, което фендера има в повече като опции е Reverb-а.

Авторът пита за Фендър 15 Г, който няма ривърб.

Аз също предпочитам Фендърчето, имал съм ( все още имам ) такова, разбира се не е нищо особено, но върши работа.Има нелош чист канал и кофти драйв (не по-лош от Маршалите от МГ сериите, по мое мнение), но от ампове от този тип едва ли може да се постигне нещо по-добро.Взимай, пък като събереш пари за нещо свястно най-лесно ще го смениш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че фендърът има по-малка вероятност да се претакова...

доколкото на жълтите китайски братя,които ги правят им е през таковата.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стага е по-силен като звук, но овърдрайв канала е пълен ташак, та ако ще го взимаш задължтелно трябва да му купиш дисторшън.

Но за тия пари ще си намериш и 15 ватов маршал - http://www.veselinkoychev.com/MG15cd.html така че ако бях на твое място щях да взема него.

 

Обаче стага като си купих дисторшън педал ( 10х to Valserp ) и просто стана чук, защото иначе чистия му канал си е екстра.Адски силен е, дори когато волумето е на 2 :)

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз точно за тфа се колебая, защото стага е 40 вата, а фендера 15... Фендера е нов, докато стага е втора ръка... И аз говоря за този без ривърб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз точно за тфа се колебая, защото стага е 40 вата, а фендера 15... Фендера е нов, докато стага е втора ръка... И аз говоря за този без ривърб

 

Стага има ривърб.

 

Не знам, аз ако бях на твое място пак бих си избрал стага - щото така или иначе няма да вадя адския звук, което и да избера, поне да тормозя съседите :)

 

Но ако нямаш пари за дисторшън си вземи фендъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.