Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче за процесор Boss Me-20


Pepi01

Recommended Posts

Исках да кажа, че името "процесор" не гарантира амп симулация и добър звук чрез директна връзка в пулта. :hysterical:

МЕ-70 има амп симулация, 50 и 20 нямат.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на поляритета, няма никакъв риск. Защитата е елементарна и надеждна.

Не при всички ефекти е така. Отварял ли си го?

Стабилизация има, но тя работи в опрделени граници - под 15 волта на входа.

Повечето китайски адаптери 9V така или иначе отдават по-малко от 15 волта, когато са натоварени. А това може да се измери лесно.

От там нагоре има риск, особено над 20 волта.

По отношение на филтрация, има филтър, който е с ограничени възможности.

Аз предполагам, че процесора има достатъчно добра стабилизация вътре в себе си. Ти вади схемата ли, та имаш толкова категорично мнение по въпроса. Ако да - дай схемата, да я погледна. Предполагам, че има 78XX стабилизатор вътре.

Оргиналният адаптер е стабилизиран точно на 9 волта и е с реални възможности да понесе 200 мА, има филтрация.

Схема на адаптера?

Поляритет: минуса е вътрешната част на жака, плюса е на външната.

Оригиналният адаптер също е китайски, но няма нищо общо с тия по магазините за 10 - 15 лева.

При тях риска е от подаване на високо напрежение на входа на уреда, липсва всякаква надеждност и не са стабилизирани.

Препоръката ми е за оригинален или правен от някой технически грамотен човек.

А не може ли стабилизиран от магазина? :greenball:

Аз ползвам и двата варианта, правените, си ги правя сам ( не се наемам за други хора).

Имам Босс МЕ 20 с оригинален адаптер и съм инженер по електроника, ако това все още значи нещо.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, до сега на някого да му се е съсипвал ефект в следствие на употребата на китайски адаптер?

Защото много ме съмнява след като фирми като Бос, Диджитек и прочее си правят ефектите от супер здрава въглеродна стомана да забравят да сложат елементарна защита срещу смяна на поляритета.

Защото подобна смяна може да стане и при марковите адаптери, защото и те се правят в Китай и винаги може да има някакъв дефект или нещо от сорта.

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото много ме съмнява след като фирми като Бос, Диджитек и прочее си правят ефектите от супер здрава въглеродна стомана да забравят да сложат елементарна защита срещу смяна на поляритета

 

Тебе може да те съмнява, обаче е факт, че има изгорели ефекти, заради обръщане на захранването.

Това, между другото, няма общо с това къде е произведен адаптера, а по-скоро в свързано със съобразителността на потребителя.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако не объркаш поляритета, дори и с китайски адаптер, няма начин да ти изгори процесора(просто не виждам от какво)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Говоря за конкретен ефект.

2) А преходните ток и напрежение?

3) Стабилизатор 78ХХ, какво значи това? ХХ в случая има конкретна стойност.

4) Схема на адаптера, не е ли малко пресилено. Вътре им пет чарка.

5) Никой няма да ми даде да го отворя в магазина, за да проверя за стабилизация, а този който е гарантирано стабилизиран няма да е толкова евтин.

В крайна сметка тази полемика е излишна. Човека има нужда от компетентен съвет и го получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^всъщност дори най-евтините ефекти на Бос са стабилизирани.Поне тези които съм виждал.А и не им е на изгода на продавачите да те лъжат защото ефекта си има гаранция и те не печелят в случай че на 2-рия ден ти изгърми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка тази полемика е излишна. Човека има нужда от компетентен съвет и го получи.

 

Щом е излишна, защо я продължаваш?

3) XX най-вероятно значи 09? А и не видях някой досега да е отговорил наистина цялостно.

Това, което не разбрах е, защо мислиш че немарков(от магазина) стабилизиран адаптер няма да свърши работа. И защо мислиш, че няма да е евтин. Отиди в Конрад и виж колко струва.

 

@rinti:

Напротив, има много повредени ефекти, заради обърнато захранване.

В много от тях слагат "защитен" диод, но без резистор, който да ограничава тока през ефекта.

В резултат, диодът пази няколко секунди, след което изгаря, а след него следват интегралните схеми, в ефекта.

Този диод при много ефекти е и 4148, който не е много подходящ за целта.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^всъщност дори най-евтините ефекти на Бос са стабилизирани.

 

Грешка, приятелю, изясни си какво осначава "стабилизиран".

Отвори евтино педалче на BOSS и търси вътре ИС 78XX или LM317, примерно...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.