Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко Помощ


stefoto

Recommended Posts

Така мисля да си взимам класическа китара обаче виждам че има разлика в грифа-на едни е по-дебел на други по-тънак;един по-дълаг друг по-къс.На какъв да почна?Тази разлика от марките на китарите ли само зависи или от нещо друго?Ще започвам уроци и искам да знам кое е най- подходящото.Извинявам се ако темата се повтаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, че ти спам-вам темата! Така, първо: За твоя въпрос си нямам никаква идея, но аз искам да попитам нещо. Понеже мисля и аз да си взимам, така де твърдо съм решен, искам да попитам дали STAGG C-442 става за начинаещи и не само начинаещи, а попринцип. Още веднъж извинявай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми винаги е удобно да попиташ този който ти преподава уроците, а ако нищо неможе да ти каже, предай и/му от мен да се гръмне подяволите защото не е никакъв учител това!!!!!

Аз започнах с една много стара Кремона с ужасно голям гриф и ми беше трудно естествено ( на 13 годишна възраст) а сега (на 18) като съм поизпробвал доста китари установих че си падам по по-широките грифове и така всичко се свежда до това кое ти е по-удобно.Предполагам има някакви предимства и недостатъци в големината, но навремето просто исках да свиря.Сега като са ми по-дълги пръстите ми е адски трудно да свиря на 42мм при нът-а широчина, но нека чуем и други мнения.Успех.

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарата с по-къс гриф е класическата (12 прагчета)

китарата с по- дълъг гриф е уестърката (21-24 прагчета)

за теб препоръчвам класическата

а за дебелината на грифа това е въпрос на личен избор (по големината на ръката)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.Значи всичко е до избора ми.Аз си харесах една Yamaha тя е с къс и дебел дриф и ми допада горе долу цената и е около 200лв.Дайте предложение в рамките на тази цена и кажете кой какво мисли за дебел и тънък гриф защото ясно е че с дълаг няма да си взема.Според мен дебелия има повече предимства като- по голямо разстояние м/у струните и по лесно боравене с лява и дясна ръка без закачане на другите струни.А Специално недостатъка е дебелината.Кажете ми също сега се сетих.Двата модела нали нямат разлика в прагчетата смисъл като разстояние от прагче на прагче са еднакви?Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарата с по-къс гриф е класическата (12 прагчета)

китарата с по- дълъг гриф е уестърката (21-24 прагчета)

за теб препоръчвам класическата

а за дебелината на грифа това е въпрос на личен избор (по големината на ръката)

 

Извинявайте, че пиша в затворената тема, но горното е просто абсурдно и не бих искал някой да го прочете и да се заблуди. И класическата, и уестърн китарата(ако са в нормален размер, не 1/2 или 3/4) имат точно една и съща мензура, а именно ~648мм. Т.е. разстоянията между прагчетата са едни и същи, както и разстоянието от магарцето горе, до струнника долу.

Разликата е, че при класическата грифът се съединява с тялото на 12-то прагче, а при повечето уестърн китари - на 14 то. Това прави възможно да свирим, без да бъркаме навътре в тялото, до около 13-14 прагче на класическа и до около 15-16 на уестърн китара. Има и кътауей модели, при които тялото е изрязано под грифа, което удулжава този диапазон с 2-3 прагчета. Но това не значи, че класическите китари имат 12 прагчета, нито значи, че уестърнките винаги имат 21-24. Обикновено и двата типа имат 20+ прагчета.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.