Jump to content
Българският форум за музиканти

Regenkatzen


Recommended Posts

Добавихме в майспейс две нови парчета (с пиано) от участието ни по ТВ Скат, останалите все още си седят само бас, барабани и глас от една много ранна репетиция (сега е последния момент, в който можете да ги чуете по този начин!), но до няколко дни ще обновим целия профил с нови композиции, а и старите, изсвирени в пълен състав.

 

Новите неща са Piece и Derelict - надявам се, няма да изпаднете в хипер-як ужас от "фоновия" шум - тв-то се записва на касета и от там - в компа, нищо, че сме 21- век :surprise:

 

Regenkatzen

 

Като цяло, обичам и ценя критиките :D

 

 

П.П.:

Оставам описанието на темата с въпросителна и очакваме предложения за стила, които ще ни помогнат да го оформим адекватно :)

 

П.П.П.:

Няма да пускам нова тема за всяко ново парче, така че следете тази или просто не я отваряйте изобщо вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гот! Не знам точно къде трябва да се пада пънкът, но щом казваш :surprise:

Много приятни парчета! Даже бих наминал към Дъ Бокс, когато ще свирите там, стига да съм в софия и жив. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм слушал подобен стил и в представите ми не ми изглеждаше като нещо, което ще ми хареса, обаче ви гледах по СКАТ и....евала, много сте добри, а музиката е много оригинална :surprise: Може да вкарате още някакъв джазов инструмент (саксофон, тромпет, цугтромбон...от този сорт) за още повече вариативност, но и така си звучи супер :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

A Скат-ското предаване има ли го записано за гледане някъде? (сори, майспейс не мога да прослушвам от тук където съм).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пробвай така:

 

http://www.muziboo.com/Regenkatzen/music/d...-tv-skat-021209

 

 

http://www.muziboo.com/Regenkatzen/music/p...-tv-skat-021209

 

Освен това, сподели кой от всички сайтове за споделяне на музика и музикални профили ти е адекватен, че вече започна да ми става неудобно...

Участието ни в Скат го има, но нямам достъп в момента до машина, способна да го нареже на части.

 

 

@Yves:

Търсим духач - даже съм пуснал обява в раздела (и всъщност пианото влезе в бандата понеже не намерихме духач навреме :) )

Според мен, бас и барабани са достатъчни, но барабанистът не мислеше така...

 

@Icarus:

Разликата, за мен, между пънка и джаза, е че джазмените "знаят" :metalist: иначе отношението понякога съвпада.

Пожелавам ти да успееш да доживееш на първо място и на второ - да се донесеш до "Дъ Бокса", обади се.

 

Следват неща в стил Морфин със специалният ми дву-струнен бас, скоро - само да дойде духачът :D

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри парчета, колега! Особено ми хареса Derelict, което ме накара да си представя интимна обстановка с дама в черна рокля и две чаши мартини :greenangel: Наистина страхотно парче - прослушах го няколко пъти. Мацката ви се справя много добре с вокалите, браво :girl_witch:

 

Успехчета на бандата и чакаме още нови песни :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много як глас има момичето.

Това записите да са с лошо качество сигурно изгражда допълнително имиджа ви :greenangel: - яко ундергроунд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи харесва ми - много е винтидж както се казва и интересно и идейно звучи и с удоволствие го слушам :greenangel:

 

Иначе 4shared & youtube вървят при мен специално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стила е джапънки :)

 

Иначе аз съм ви почитател още откакто ви чух с кандидатурата за феста :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Джапънки много отива на любимия ми потник - вероятно е да се приеме и тогава ще ставаш кръстник :happy:

 

@fildi:

Аз по-скоро имах предвид мартини-то на сутринта, а дамата - с червена рокля, не-много вечерна, но определено положението е позитивно, щом си закачил от идеята :music336:

Да не забравиш да заповядаш на 7-и януари в Дъ бокс от 20.00ч. (и другите четяши - също), където ще празнуваме рождения и имен ден на Йо (която тогава става пълнолетна офецеално), заедно с нашите приятели от Авансадос :godbless:

 

@Басурендер:

За първи път (при мен), лошото качество не е умишлено, а то така си стана.

 

@synchu:

"Винтидж"-ът не е търсен - както казах, а идеите тук все още са в зародиш, но живот и здраве, може и да ги развием.

 

Радвам се, че дори в този суров и първичен вариант нещата грабват - днес имах разговор по темата, а именно, че ако вземем да ги "подредим", има вероятност да изгубят красотата си, но аз настоях, че ако това се направи разумно и с идея, ще станат съвсем размазващи - както и трябва да бъде.

Концепцията е ясна!

 

Къде е баритон-сакса?

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма нищо да им се загуби на парчетата, ако на места решите "да се съберете", без да изневерявате на стила си. Просто на някои фрази ми липсва маааалко по-изразителен рисунък, за да има обособеност на композиционните части (а и човек да остане с впечатлението, че все пак сте репетирали и мислили партиите заедно ;) ).

 

Иначе...

Супер сте! Искам да чуя тия парчета, направени в студио. Всъщност, искам да си ги слушам, прекрасни са!

 

С най-голяма радост си признавам, че не бях права и ме опровергахте категорично с музиката си! (Тъй като за феста аз бях на мнение, противно на това на Боби, защото кандидатурата ви ми се видя доста нестройна... Бяхте една от дебатираните групи, няма да крия.)

Но на сцената бяхте истинското ЧУДО!

Не баш трио и вече Regenkatzen... :slap:

Много хубава музика, евала!

;):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Derelict е прекрасна!! Сега тя прави компания на Some Days Are Made For Rain, дори я минава. Не знам, при мен вие се вмествате в един стандарт заедно с доста известни групи и с удоволствие бих си сложил ваши песнички в мп3ката си, което... е голям жест :D!

 

Все ви спамя темите, но хубавото трябва да се оценява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто нещо ново от нас, съвсем нищо общо с досегашните:

 

9th Life

 

Стилът абсолютно не знам какъв е - някакъв електронен циклеж, с някакви елементи на неща, но басът определено е "Спейс Бейз" - благодаря на Буци Колинс и Лес Клейпуул, както и на Марк Сендмен.

 

По-късно ще пиша неща...

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо и по-старо:

 

http://www.muziboo.com/Regenkatzen/music/money-defection

 

На 7-и януари ще имате възможност да си закупите демото ни с 9 невероятни хита (един отпадна :greenangel: ), на цена, равна или (колкото прецените) по-голяма от себестойността на диска, така че, ако супер много ни уважавате и харесвате, ще имате шанс да го покажете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма нищо да им се загуби на парчетата, ако на места решите "да се съберете", без да изневерявате на стила си. Просто на някои фрази ми липсва маааалко по-изразителен рисунък, за да има обособеност на композиционните части (а и човек да остане с впечатлението, че все пак сте репетирали и мислили партиите заедно ;) ).

Ами, Derelict примерно, ни хрумна два дни преди участието при Васко, като на втория ден го свирихме с барабани и го доаранжирахме без певицата. Тя дойде при Васко с текст, разбрахме се какво правим и така...

...те и другите са горе-долу така - т.е. смея да твърдя, че звучим дори прекалено "стегнато" и и"изразително" само за една обща репетиция за два месеца (и две - без барабани), но такова бе положението...

Без него, другите неща са мислени "заедно", но определено съм съгласен с теб, че имаха нужда от "доизмисляне".

 

Иначе...

Супер сте! Искам да чуя тия парчета, направени в студио. Всъщност, искам да си ги слушам, прекрасни са!

Заповядай на 7-и януари от 20.00ч. в Дъ Бокс на общото представление с Авансадос и там ще имаш възможността да си закупиш демо дискът ни ;)

 

С най-голяма радост си признавам, че не бях права и ме опровергахте категорично с музиката си! (Тъй като за феста аз бях на мнение, противно на това на Боби, защото кандидатурата ви ми се видя доста нестройна... Бяхте една от дебатираните групи, няма да крия.)

Но на сцената бяхте истинското ЧУДО!

Не баш трио и вече Regenkatzen... ;)

Много хубава музика, евала!

А ми, знаех си, че ще има такива като теб ;) но се реших да участвам с крайно суров материал, вярвайки, че ще има и музиканти (все пак, фесивалът беше с такава идея и се организира предимно от такива), които знаят как да слушат.

Относно дебютиращите групи - че то освен нас, други имаше ли?

...но определено заради фестивала станахме банда и това доста ускори нещата - по-малко от три месеца след събирането ни в пълен състав (което се случи именно заради Кръстопът), имаме вече готово демо :D

... и евала за "евала"-та :)

 

 

@Додо:

Спами си бе, не се притеснявай и също заповядай на 7-и януари, специално ;)

 

...........

 

Малко подробности за електронното парче, на който му е интересно:

 

Решихме, че ни трябва 9-то парче за албума (ние имахме 9, но поради разни причини, едното не влиза в демото) и запознах Йо с Атанас (с него вече бяхме работили по едни психарии, а иначе се занимава с електронни партита), пихме по бира и отидохме да записваме. За един следобед излезе 9th Life (котки, 9 живота, други неща...).

Интересното в случая, понеже смятам, че не се разбира съвсем, е това че басът е съвсем жив - т.е. всички "бучения", шумове, клавиро-подобни партии и повечето от останалите "странности" ги свиря и контролирам в реално време с 6 камиончета, като всяко влизане го направих успешно от първия път - няма втори опити.

(снимал съм някъде камионите.)

 

...

 

Така, сега по същество за демото:

 

Не случайно се казва Raw Demо - в него има записи от много и различни места, правени по различни и странни начини и накратко, звучи доста "странно" и "сурово", но като човек, живял с ъндърграунда на Воцек и Чугра, Кале и т.н., реших, че е нужно да се издаде ;)

Дисковете са само 100 бр. и няма да има повече тиражи, тъй като плановете ни са да влезем в студио (и до голяма степен зависят от представянето на въпросното демо) - вярвам, че би било полезно от ценителите да се знае и, че втори шанс за притежаване на тези аранжименти (след изчерпване на количествата) няма да има тъй като ще изчезнат и от интернет-.пространството (поне легално).

Ако има интерес, на 6-ти януари бих обявил възможност за изпращане на диска по пощата.

Второ - сега ще проверим колко са феновете и колко са поддръжниците защото именно за вторите свирим :) (Разликата е, че вторите ходят по концерти и си купуват албуми: помня навремето едно интервю с Кръпката, в което се обади фен и почна да хвали Васко, а и себе си, за това, че е фен и знае "всичките" му парчета. Тогава Васко го пита "А ти, колко албума имаш" и отговора беше "слушам ви по радио и гледам по ТВ"...)

"Цената" на демото е в, като все още не сме свършили с харчовете по него, но най-вероятно, надявам се, себестойността му няма да ги прехвърли. Дискът ше бъде с дву-странна обложка, кутийка и картинка върху самият носител и е не-матричен, разбира се. Ще даваме и автографи.

(Под "цена" имам предвид минималната стойност, която ще приемаме като "дарение", тъй като вярвам, че ако дискът беше включен в цената на билета нямаше да е съвсем честно, а да подаряваме дискове, нямаше да е съвсем уважително към нас самите).

Та, който иска и желае, би могъл да даде и повече, ко-о-о-о-лкото обича и може, но предупреждавам още веднъж за качеството на аудиото, че не е много луксозно - просто ще е един жест (дори само 5-те лв) в подкрепа на авторската музика, а не просто приказки.

 

Ако нещо ви е интересно още, питайте или се "карайте", съветвайте и т.н., драги фенове и поддръжници ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.