Jump to content
Българският форум за музиканти

Harpsichord


Лелдорин

Recommended Posts

е някой да каже нещо за тоя инструмент :D не знам за вас ама мен много ме кефи.има го в 1 песен на stratovarius.песента се казва black diamond.има си соло :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е някой да каже нещо за тоя инструмент :godbless: не знам за вас ама мен много ме кефи.има го в 1 песен на stratovarius.песента се казва black diamond.има си соло :virtuoz:

Свирил съм и е много готино!Даже на фестивал в Германия съм свирил с оркестър... :beer: Клавиатурата му е много лека и няма динамика.Някои модели имат по 3 клавиатури:едната за Пиано ;другата за Форте;третата за удвояване на тона в октава.Тона се извлича посредством перце-Натискаш клавиш и едно перце дърпа струната.Не разполага с педали.Всеки модел е обрисуван уникално сам по себе си.Даже е имало време в което са се борили кой инстумент е по нарисуван и не ги е интересувало дали има качествен звук.

 

Това е в общи линии.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Martist - B):D;) Евала човек!!! Това се вика обяснение!!! ;)

 

В песента на Стратовариус обаче най-вероятно не е с истински инструмент, ами е със синтезатор :D

По мое наблюдение синтезаторите на Ямаха (и пианата ;) ) вадят най-достоверен звук като става дума за haprsichord! Кажете вие какво мислите?

Кои синтезатори докарват звук като този на Nightwish, Bodom i Stratorvarius?

А намирали ли сте добър софтуеърен вариант на тоя звук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои синтезатори докарват звук като този на Nightwish, Bodom i Stratorvarius?

А намирали ли сте добър софтуеърен вариант на тоя звук?

отговора е: хубавитеB)

за софтуерен вариант...???не мисля,че скоро ще тръгнеш с лаптопа да свириш по сцените...ама да си кажа честно не съм се интересувал..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Martist - :metalist:;):) Евала човек!!! Това се вика обяснение!!! :)

 

В песента на Стратовариус обаче най-вероятно не е с истински инструмент, ами е със синтезатор :)

По мое наблюдение синтезаторите на Ямаха (и пианата ;) ) вадят най-достоверен звук като става дума за haprsichord! Кажете вие какво мислите?

Кои синтезатори докарват звук като този на Nightwish, Bodom i Stratorvarius?

А намирали ли сте добър софтуеърен вариант на тоя звук?

да но чух семпли от разни такива инструменти.австрийски,френски,италиянски и германски,модерни и секви разновидности.нито един не звучеше така чисто като този от песента на стратовариус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да но чух семпли от разни такива инструменти.австрийски,френски,италиянски и германски,модерни и секви разновидности.нито един не звучеше така чисто като този от песента на стратовариус.

Ами да :cheers: Щото Ханс Йохансон не е записвал парчето с клавесин, ами със синтезатор :cheers:

 

@Топси - то ясно, че скоро с лаптоп няма да се изтъпаня на сцена, ама въпросът е ако искаш да запишеш нещо с тоя звук...или просто да си посвириш вкъщи :hello:

 

Айде пак, честита ви нова година :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ювиги, от клавесина, който е в твоето P90 и в някои други Ямахи, по-добър звук няма! За мен това е много важен звук, защото обичам да свиря Бах с него, и затова винаги пробвам и този звук, когато тествам някакъв синт и досега не съм срещал нищо по-добро! При Корг и Роланд почти навсякъде е моно, липсва рилийс звук при отпускане на клавиша и изобщо май само Ямаха си правят труда да го направят да звучи като истински, а останалите само го слагат за да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно такова нещо има в оня магазин до музикалната академия със "Стаговете".

Естествено си направих устата и ми дадоха да натисна 1,2 клавиша (щото не мога да свиря), ама тънее ми нещо блендата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе готин инструмен бих го пробвал ако някой ми даде оригинален клавесин.

Иначе си остава просто някъв ефект на синтезаторите за мен, не го ползвам толкоз често (не че свиря много неща ана парчетата с такъв ефект много не ми фащат ухото)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ювиги, от клавесина, който е в твоето P90 и в някои други Ямахи, по-добър звук няма! За мен това е много важен звук, защото обичам да свиря Бах с него, и затова винаги пробвам и този звук, когато тествам някакъв синт и досега не съм срещал нищо по-добро! При Корг и Роланд почти навсякъде е моно, липсва рилийс звук при отпускане на клавиша и изобщо май само Ямаха си правят труда да го направят да звучи като истински, а останалите само го слагат за да има.

Абсолютно съм съгласен Cybergene :) На P-90 тоя звук е УБИЙСТВЕН!!! :)

Даже и на много ниските модели на Yamaha звучи много прилично...по-добре отколкото на Роландите примерно!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.