Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за Squier Bullet Strat


dakata828

Recommended Posts

Здравейте, реших се да си купя ел.китара, защото ми омръзна акустичната . Искам нещо евтино и сам си харесъл Squier Bullet Strat . Засега не съм решил какво кубе да си взема. Искам да свиря рок музика. Та, какво мислите за тази китарка и какво евтино кубе бихте ми предложили? Съжелявам ако има още такива теми ,но съм нов и не ми се търси.Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази китара мисля че е с единични адаптери,а за рок/метъл трябва поне едно хъмбъкерче(двоен адаптер).

Абе като цяло от тоя ценови клас не е най-доброто решение.

А за кубето грабвай roland cube 15x и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази китара мисля че е с единични адаптери,а за рок/метъл трябва поне едно хъмбъкерче(двоен адаптер).

Абе като цяло от тоя ценови клас не е най-доброто решение.

А за кубето грабвай roland cube 15x и си готов.

 

А би ли ми препоръчал някоя от горе-долу същия ценови клас, защото не разполагам с много пари(200-300 лева)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

примерно http://www.thomann.de/gb/fender_squier_aff...thss2_setmr.htm

или washburn X10

или някоя на stagg или cort

 

Абе то като за начало всичко става,защото нямаш развит слух и няма да можеж да направиш разлика между китара за 2 бона и такава за 200 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

примерно http://www.thomann.de/gb/fender_squier_aff...thss2_setmr.htm

или washburn X10

или някоя на stagg или cort

 

Абе то като за начало всичко става,защото нямаш развит слух и няма да можеж да направиш разлика между китара за 2 бона и такава за 200 лева.

 

Благодаря ти много !!! Вече имам някакъв ориентир. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си зимах първата китара изобщо не знаех удобна ли ми е неудобна ли ми е.Просто с един познат който разбира от инструменти отидохме до магазина и каза тва е китарата за теб.Тъй че не се притеснявай за първата си китара.Предполагам не са много хората във форума почнали с наистина добри инструменти.Смело!Ако нямаш кой да ти помогне с избора отиваш в магазина(естествено едно образоване в интернет преди това нява да е излишно)и избираш една не много скъпа китара.Няма да караш най-вероятно цял живот с нея.А и продавачите ще ти помогнат като видят че от теб лесно ща паднат пари.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И защо ? Напротив, точно трябва да си вземе Скуайър! Защото както казаха по-горе няма да му прави никакво впечатление. Аз викам направо всички да почваме с Gibson или JEM, а защо не и с Fender ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да трябва? Като е начинаещ задължително трябва да свири с по-лоша китара, вместо с по-хубава ли? Тва са пълни глупости...

Никой не говори за топ модели, но ако минимална разлика в цената води до голям скок в качеството защо да не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bullet Strat-а при положение че (ако) няма възможност за нещо повече си е добър вариант. Аз имах такава китара, фен съм на по-тежката музика, свиря често с повечко драйв и със Squier-a ползвах комбинацията мидъл + бридж адаптери. Това че е с единични адаптери не означава че не излиза звук от нея... Не съм на мнение че трябва, едва ли не задължително да започне с тази китара, но за ръцете на начинаещ си е доста подходящ вариант. Не е изключен и варианта да се сложи хъмбъкър на бриджа по-нататък, но е много по-лесно ако просто се купи китара с такъв адаптер..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да трябва? Като е начинаещ задължително трябва да свири с по-лоша китара, вместо с по-хубава ли? Тва са пълни глупости...

Никой не говори за топ модели, но ако минимална разлика в цената води до голям скок в качеството защо да не?

Говорих цялостно за Скуайър. Защо да не си вземе оня с хъмбъкера ? Защото всяка китара се сменя, и като си купи една китара за 1200 лв. и като не разбира, писне му за ~1 година, после какъв ще е смисълът (и по-важното каква ще е реакцията на родителите му :girl_witch:) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите не се делят на Скуайъри и на такива над 1200лв... Смятам че има много нюанси в ценово отношение.

 

Не че нападам марката, нито пък рекламирам други за тяхна сметка, обаче едно изказване, че точно той трябвало да си купи Скуайър е малко наивно. Във форума се продават китари, които за същите пари предлагат много повече...

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах от тук, пича е навит на нова китара. Иначе и аз бих му препоръчал примерно Cort X6-а дето се продава във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.