Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на звукова карта


Elis

Recommended Posts

Здравейте,

много подобни теми видях, но нито една не ме ориентира напълно.

Музикант съм, не съм се занимавал със саунд карти до сега, но явно не може да се избяга от това.

Искам да си правя сравнително добри записи в къщи. Имам пулт, така че не ми е нужно картата да има нито много входове,нито фантом... Просто да няма много закъснение на сигнала и да няма шум. Също така да ми звучат добре мидитата които си просвирвам с ПСто понякога.

 

При тези условия нужно ли е да давам повече от 200 лева?

 

Ако може дайте ми съвет за саунд карта която ще ми върши работа и на възможно ниска цена.

 

Компютъра ми е (ако това има значение):

Процесор Dual Core E6300 2.8Mh

RAM 4GB ddr2 1066

HD WD 640gb

дъно Gigabyte EP45-UD3LR

Редактирано от Elis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Creative Audigy2 ZS PCI - по-евтино и удачно, конкретно в твоя случай, не се сещам.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо? При евтините външни USB карти нито ще "няма много закъснение на сигнала", нито ще "ми звучат добре мидитата които си просвирвам с ПСто"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудиджи 2 ЗС наистина няма проблеми със закъснението, но ако ше записваш - шум има.

Затова можеш да се разтърсиш на старо за Одиджи2 ЗС, комплект с предния панел, който седи отпред, при ЦД-устройствата. Би трябвало да намериш за под 150 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и за целите, които си описал. Освен ако не ти е отпаднало условието да си прослушваш МИДИ файловете през картата.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.