Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос към притежателите на Yamaha Motif


bras72

Recommended Posts

здравейте

моля обяснети ми разликите между yamaha motif.yamaha motif es i yamaha motif xs

ще си купувам рак. ама цените между 3 те са много големи затова питам какъв компромис да направя

или да не правя

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам Ямаха Мотиф, но до колкото съм запознат, част от разликите са следните:

Първо излиза Ямаха Мотиф - тя е най-стара, РОМ-а и е 175 МВ, класически workstation.

2 или 3 години след това излиза Ямаха ЕС, до колкото знам, вече нейният РОМ е 225 МВ, като разликата идва от добавен семплиран много скъп Роял, за който четох по списания, че струвал 250 000$. ЕS е осъвременена версия на класическия Мотиф.

ХS е най-новата версия, излезе преди 2 години, респективно е най-скъпа. Към него могат да се вържат някой контролери - духов например, който емулира сила на духане на кавал, да речем.

Има вече по-голям дисплей (на предишните дисплея беше 64 по 240 пиксела - умряла работа, ако не се лъжа), РОМ-ът е увеличен до 335 Мегабайта и поддържа до 1 ГБ (DIMM) памет за семплиране.

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Основната база,разбира се е създадена преди около 10 години,и това е MOTIF.Следващият модел ES е основно ъпгрейднат с памет,полифония,повече звуци и разни екстри като например Ribbon контролер-а.При XS до-ъпгрейдването продължава,като вече звуците са доработени и почти двойно увеличени в сравнение с първата версия на Motif.Освен това е сменен начина на вкарване на допълнителни звуци в кийборда,както беше при предишните модели (при тях това ставаше чрез флаш-карта,или посредством plug-in карти със звуци).При XS-a това става чрез USB или директно през интернет.Отделно от това,много от опциите при предишните модели са иинтегрирани в сегашния,без да са опции вече,и съответно за тях не се плаща допълнително.Например Vocoder-а,който беше на Plug-in карта вече е вграден и готов за ползване.Или пък големият набор от семплирани пиана,които преди струваха колкото един малък синтезатор...

Според мен,единственото,което липсва в новият Motif е touch-screen-а.Но все пак,това е екстра,а не база!Въпреки това бих казал,че Motif продължава да бъде един от основните и най-използвани кийборди в света!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един музикален магазин имах възможност да свиря и на motif es и на motif xs.

Понеже предполагам, че това най-много те интересува - Да има разлика в звученето.

Готовите звуци, семпли и демо перформанси на xs са доста по съвременни и полезни от тези на es.

При motif Xs можеш да насложиш 8 ефекта в перформанс моде.Докато при es са само 4.Това е изключително полезно

при живото свирене.

 

Характеристики:

Motif Xs rack

128-note polyphony, AWM2 with expanded articulation, 1,024 preset voices + 64 drum kits, 6,633 arpeggios, effects, 160 x 64 pixel LCD. GM: 128 normal voices + 1 drum kit, user: 128 x 3 normal voices + 32 drum kits. Connections: USB to host, MIDI in/out, digital out, 4x line outs, optional mLAN. Includes power supply. Dimensions: 480 x 379.4 x 44mm (WxDxH). Weight: 4.2kg. Rackmountable (19"/1U).

 

 

Motif es rack

1,152 Voices and 65 different Drum kits

With the most advanced synthesis on the market, MOTIF-RACK ES 128 note polyphony, 16-part Mix architecture and 32 multi libraries insure you have the all the flexibility you need.

2 system Effects, 8 types of Mastering Effects, a 5-band master EQ, 8 simultaneous Insertion Effects, and 3-band equalization for each of the 16 Parts in a Mix let you tailor your sound exactly the way you want.

The two Modular Synthesis Plug-in System expansion slots let you expand your system with more voices, effects and polyphony.

128 programmable Performances that layer and split up to 4 voices will start your creativity flowing.

A USB Port, Digital I/O and Studio Connections Recall compatible software editors, let you easily integrate the MOTIF-RACK ES into your computer music system.

 

Ако купуваш рак обаче имай предвид че клавиатурата може да те ограничава.

Редактирано от N1cksoN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че човека се интересува от touch-screen, щом ще си взима rack (модул). :punk_guitar:

Изразявам личното си мнение като допълнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Щегувам се! :cheers2:

Благодаря за инфото, защото и мен ме интересува - от скоро имам класическия рак и дори не знам още как да работя с него.

Понеже и аз нямам поглед - мен лично ме интересува дали има разлика в звука м/у 3-те модела, която да си струва "нулите" в цената?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Щегувам се! :coolp:

Благодаря за инфото, защото и мен ме интересува - от скоро имам класическия рак и дори не знам още как да работя с него.

Понеже и аз нямам поглед - мен лично ме интересува дали има разлика в звука м/у 3-те модела, която да си струва "нулите" в цената?

Точно това исках да кажа,че в момента цената си струва повече от всякога.А в звука,разбира се,разлика има,при това за по-добро!Доста от звуците са доработвани,добавени са нови семпли и вълни,качеството на звука определено е по-високо!Разбира се,и предишните модели си остават добри!Всъщност,важно е човек когато иска да постигне някакъв звук,да знае как да го направи!Нали затова тези инструменти се наричат синтезатори,все пак :oops:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено си струва, но аз примерно съм от тези, които нямаха пари за мотиф и си купих мо-8, който е с целия wave rom на Мотиф ЕС 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стойко, уви рома, като обем наистина е толкова, но като звучене - не баш.

Както звученето на Корг М50 не е същото, като на М3 (а пише, че звуците били същите, като неговите),

както и звуците на М3 не са същите, като на ОАЗИС- а , а пише ,че били заети от него...

 

Нарочно големите компании правят диверсификация на висок и среден клас машини, за да не се изхитри някой да си плати евтино, а пък да получи нещо скъпо.

 

Въпреки всичко Ямаха МО си е голяма работа и си срува всеки лев даден за нея, но Мотиф-а си е Мотиф.

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wave rom-a е същия не само като големина - мисля, че покрива цялата звукова база на ЕС, пак е с 4 леъра, ефекти и тн. Няма семплер, уви.. Но за целта, коята го използвам, а именно клубно и концертно свирене, мисля, че е доста добре. Да не говорим за цената, която е малко под 3 бона. Разлика има и в това, че няма рибън контролер и май клавиатурата не е същата, но категорично не мисля, че е лоша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз имам Motif XS6 Разликата е огромна.За какво точно смяташ да го използваш?Ако възнамеряваш да правиш парчета определено ти трябва xs със секуенсър-а се правят големи неща :hysterical:Ако просто ти трява да се наслаждаваш на готини звуци и ефекти и само мотиф ти върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.