Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара


kirk-hammett

Recommended Posts

DXMGBLK-large.jpgibanez_rg320fm_am_big.jpg

 

коя от двете китари си заслужава повече . Парите нямат значение , просто искам да си купя качествена китара . За Jackson-а на него съм свирил много ме кефи с EMG адаптери е , флойда не се разтройва , доста добри впечатления имам от нея .

 

За Ibanez-а на такаъв не съм свирил и не знам за какво става реч .

 

 

Кажете вашите мнения за двете китарки , понеже не мога да избера сам :unsure:

Мерси от сега :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз като фен на Джаксън бих избрал първия дзвер щом флойда му е наред, защото преди време имах възможноста да подрънкам на един такъв, но флойда не връщаше на точното място

ибанеца не съм го пробвал...просто като визия не ми допадат тези китари, иначе също са много удобни :happy:

 

ако имаш възможност пробвай и двете китари и сам си прецени, всеки китарист си има индивидуални предпочитания :unsure::happy:

 

Успех :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има малка разлика мезду 2те -

просто гриф ибанез и гриф jackson се различават

след това - адаптерите - май jacksona ще е по метьл - не сьм сигурен

и вьншен вид - спрямо какьв имидж тьрсиш

но за мен е - най важно ако имаш вьзможност да посвириш за 5-10 минути на 2те

и сам ще решиш - не трябва да има колебание-избирах тази кам която усетиш привличане- макар 4е те разбирам защо се колебаеш между 2те - изборьт между тях не е лек - просто зашото са от един клас - но тогава и цвета има значение - зависи кой по те кефи

склонен сьм да мисля че флойда на ибанеза е по надежден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Моето мнение е , че най-важното условие е да се пробват и двете китари задължително!!! Ако говорим за звук , смятам че Джаксън има по изчистен и по- стегнат звук, тоест много отчетливо стои във всякакъв амп , поне за мен това е предимство. Аз имам същия модел Джаксън , преди имах Ибанез и мога да направя сравнение , макар че съм раздвоен , признавам си изпитвам носталгия към Ибанец-а , но определено от няколко месеца Джаксъна зпочна да ми пасва идеално , пък и адаптерите звучат много добре и то не само за по тежка музика. Аз в момента се опитвам да свиря и по леки неща и китарата си звучи супер. Пробвай и двете , това е , а за флойда на Джаксъна , мога да кажа че е доста по стабилен от на стария ми Ибанец , но доколкото знам новите флойдова на Ибанец имат подобрения.

Ето и няколко кусури , които открих и в двете марки:

Ибанез- праговете се стопяват за една година , по скапан hardware ,поне на моя преди , независимо че беше японски.

Джаксън- лака на грифа ми се изтри на 5-ия месец

Трябва да уточня , че мнението ми е напълно субективно , така че , избирай сам и задължително проба!!!!!

Успех!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза ТОНИ, разликата в грифовете е повече от съществена според мен. Якото е че адапторите на двете китари са монтирани директно в тялото и няма пикгард. ОК! За Джаксъна... Все ми се струва, че джаксъните винаги са се справяли отлично с метал и изобщо твърдите стилове. С другото обаче :unsure:

Като фен на Ибанец мога да кажа че Infinity серията пикъпи е доста сполучлива и няма нищо общо с EMG... Тук избираш ти. Флойда на ибанец-а според мен е Едж III, без коментар. Повече от надежден. За Wizard II грифовете съм чувал или само хубави или само лоши неща (хубавите преобладават) :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен ибанеца

имал съм удоволствието да свиря на такава и е много удобна поне на мен повече ми харесва от джаксъна макар и той също е доста удобен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано съм повече за Джаксъна ... Все пак адаптерите са яки . Пък и познавам един дето си купи много як ибанез за 1200 лв. , ама го продаде , щото

Цветът не ме кефи , пък и формата е много старомодна
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е като въпрос БМВ или Мерцедес - въпрос на лично предпочитание.

Ако се кефиш на агресивния вид и звук, вземи Джаксъна. Ако искаш нещо по-улегнало, което като олекотиш стиловата ориентация(например) още те кефи, вземи Ибанеза. По-универсалния инструнемт е според мен, а и откак Фендър са собственици на Джаксън, и по-класовия(no offence на феновете, лично мненине).

Аз лично бих избрал Ибанеца.

Но преди това го пробвай задължително.

Good hunting! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добре анкета да беше пуснал :read: защото като гледам отзивите досега са доста противоречиви :unsure:

 

На външен вид за мен Ибанеца е по-хубав,но пък като звук си прецени сам.Пробваш ги и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jackson :)

Ако не се лъжа това е Jackson DXMG Dinky??

Ония ден го пробвах и много ме накефи ама 937 лева ..... ако работех да ама аз не работя .... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете китари са много хубави ,трябва да ги пробваш и да прецениш коя ти допада повече. Но лично аз винаги бих предпочел Ibanez ,но това си е мое предпочитание. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

повече от година съм собственик на Ibanez RG320, но тъмно син, а не ориндж :). Мога да кажа, че съм много доволен. С адаптори Powersound е и може да изкарва злобен звук с помощта на един компресор Boss за отскок. Грифа е разкош. Пипал съм и няколко Jackson-а от този клас и според мен грифа на Ibanez-а е малко по-готин. Edge Pro II e флойда и е пръдня от всякъде...НЕ СТРУВААААААААААААА :) Тея флойдове не струват. Ако искаш хубав флойд - купи си някоя китарка за 5 бона и така...То и на Бат' Вай му настройваха гуитарката през 2-3 песньовки. Друг въпрос е, че според мен добрият китарист трябва първо да може да свири с ръцете си, а чак по-нататък да "разваля" работата :( със скоростния лост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.