Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за Oборудване на студио!


pippo

Recommended Posts

Здравейте! От доста време се занимавам с музика и по - точно с хип - хоп. Преди време заедно с баща ми бяхме направили едно студио, но нещата не се получиха и го затворихме. И тъй като съм от Пловдив, а тук няма много места където да мога да правя това което искам, но дори и да има е доста скъпичко.

Сега съм решил да направя едно студио, в което да се записва основно хип - хоп, защото смея да твърдя, че разбирам от тази музика. Идеята ми е да не се изхвърлям от към техника и да е скромничко, съответно и цените да са такива. Избрал съм техника, която смятам, че ще е подходяща за целта, но искам да се консултирам и с хора от точно този форум, защото забелязвам, че има много, който разбират от тези неща.

Идеята ми е: ще се прави предимно електронна музика, т.е. няма да се използват живи инструменти, а само синтезатор и компютър и съответно ще се записват и гласове.

А техниката, която съм подбрал е:

Микрофон: BEHRINGER C3 STUDIO CONDENSER MICROPHONE;

Миксер: BEHRINGER EURORACK MX2004A;

Монитори: BEHRINGER MS20;

Външна звукова карта: Phonic Firefly 302 Plus;

Слушалки: Behringer HPM1000 stereo headphones.

Знам, че техниката на Behringer не е кой знае колко добра, но е на достъпни цени, а както казах не искам да се изхвърлям.

Много ще се радвам на мненията ви - дали техниката е подходяща или не и ако не какво бихте препоръчали. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емблемата на Behringer е задраскано ухо :)

Съветвам те да избягваш тази фирма не само заради горното съждение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

моето мнение за продуктите на Берингер е сходно, но цената винаги е определяща.....

Относно звукова карта - фоник е нещо доста екзотично, имаш ли преки наблюдение, или се опираш на външния вид? в тази ценова категория, потърси М-аудио, или поне Е-му...

Относно монитори - тези, които си посочил са пластмасови, мултимедийни. Минимум 2030 а модела (пак на берингер, но поне са би-амплифайър, дървени, със задоволителен звук)

Микрофон - хм......

Абе ако искаш пусни на ЛС какъв е бюджета, и ще ти предложа проект...

 

В края на крайщата всичко зависи дали музиката ,която правиш ще е за лична употреба, или с комерсиална цел, при втория случай си има определени стандарти.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за миксер - просто забрави! Абсолютно ненужна вещ в подобен сет. С парите от миксера, добавени към звуковата карта, можеш да вземеш нещо по-подходящо и надежно. За мониторите вече ти казаха. Микрофона не му пречи, че е Берингер, но по-универсален е модела В-2 Pro. Компютъра лаптоп ли е, че си се спрял на външна звукова карта? При този вариант има доста подводни камъни - по-добре да се работи на десктоп с прилична PCI/PCIe карта - като стабилност, надежност и латенция е поне от един порядък по-добро решение.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече макар и косвено си написал какво горе долу ти трябва, както вече ти предложиха обяви бюджета с който разполагаш и ще получиш по-конкретни съвети :thumbs_up:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра лаптоп ли е, че си се спрял на външна звукова карта?

Не съм решил точно, мислех да взимам нов компютър, но малко надхвърлям бюджета който съм приготвил - около 2000лв. за цялостно завършване (до ключ). Имам доста добър лаптоп, но го ползвам вкъщи (като домашен) и незнам дали ще е удачно да се ползва за това. Какво мислите вие? Дали е удачно да ползвам лаптоп?

Иначе днес ходих до Динакорд тук в Пловдив, показах им моята концепция и те ме поправиха малко, но пак се побирам в бюджета. Ето я:

Микрофон: Studio Project C1;

Миксер: Yamaha MG102C;

Монитори: Behringer B2030A;

Външна звукова карта: M - AUDIO FireWire Solo.

Това. Ще се радвам на мнения. Благодаря предварително! Много благодаря и за мненията ви до тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих разпределил тези 2 бона така:

за монитори, звукова карта, микрофон - в този ред.

При положение, че ще взимаш външна аудио карта,

която има микрофонен вход, аз не виждам смисъл от пулт.

 

Берингер не бих си взел.

За евтин пулт бих пробвал Mackie.

Но "При положение, че ще взимаш външна аудио карта,

която има микрофонен вход, няма смисъл от пулт."

 

Все пак тва са 2000 BGN

не са много, но не са и малко -

т.е. изхарчи ги разумно.

Също така си купи скъпите неща първо.

:D

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето предложение е:

монитори-Yamaha HS80M

карта-Tascam US-122L

микрофон-AKG Perception 220

слушалки-AKG K141M

 

И според мен миксера е излишен.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.