Jump to content
Българският форум за музиканти

слушалки


hristo9

Recommended Posts

Ще помоля да ме извините ако въпроса е тъп или вече задаван.

Един приятел от улицата си купи наскоро китара (ел) за да се учи , но понеже няма пари за разните му там усилватели (свири на мойте)иска да си направи китарата с слушалки.Демек като ги поднеш в буксата и да свири.

моля да ми обясните какво трябва да се направи

П.П

НАЙСТИНА Е ПРИЯТЕЛ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-просто и евтино с усилвател за слушалки. Но няма да е със звук на "кубе", или с кривоч, а чист звук. За кривоч вече трябва настъпи-кутийка или предусилвател. Което автоматически излиза извън бюджета, доколкото разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става така трябва му поне предусилвател.Най простата опция която се сещям е с някоя от тези http://www.mci-bg.com/products.php?show=07 и след това слушалките .Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става така трябва му поне предусилвател.

Може ли малко по-подробно, че май не сме на едно и също мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че сме .Просто сме му отговаряли едновременно. Имам предвид,че слушалки директно в китара не става и за да се чуе нещо от тях му трябва най-малко предусилвател.Това което съм посочил в линка са почно слушалков усилвател на VOX. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...му трябва най-малко предусилвател.

Това не вярно. Ако беше наясно с техническите въпроси, щеше да знаеш, че в зависимост от конструкцията слушалквият усилвател може да бъде с линеен вход (стандартно 10...15Кома и ниво .775волта), но има и други варианти, с високомен вход и по-висока чувствителност, т.е. автоматически се съгласува с китара. Именно такива са моделите на VOX. Но всеки от тях е с определен звук, и трябва да имаш цялата серия за различни звуци. А това, както беше посочено опира до бюджет.

Ако човекът има интерес, може да контактува на ЛС за да получи разяснения по въпроса.

ПП.

Късно разбрах, че не това си имал предвид... Коментарът ти е бил за неговия пост, а не за моя... Голям каламбур стана.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е че се разбрахме най-накрая. Признавам че не съм техническо светило, но нямаше как да знам ,че и ти пишеш по темата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно в китарата не може да пъхне слушалки.

Най-евтиното решение е това което колегата Get off е дал, както и Line6 pocket pod. Под тези пари (100 лв.) може да се намери малък практис амп, който също може да се ползва за слушалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къстъм Soundman :) усилвателче за слушалки на почти същата цена в лева ~60. Само чист звук, и не толкова малко като Vox-a, но достатъчно компактно и разбира се качествено. Нямам готово, но ако има търсене, ще се появи, както стана с атенюаторите.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ама така ще чуе само чистия си китарен звук. Трябва да помислиш за симулации и да избиеш рибата :)

Но все пак човека си решава какво иска де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чист неизкривен звук има дори още по-евтино решение - медицински слушалки (стетоскоп). Хващат звука от дървото и се чува отлично, с тембър на акустична китара. И батерия не е нужна :music336:

 

@Parni_Valjak : не ти подбивам цената с това, но не е и съвсем майтап. Имам една китарка, Traveler Pro, която си нося по ваканции и командировки. Тя е така окомплектована (иначе има и магнитен single coil и пиезо адаптер под магарето) и понякога си свиркам на 'докторските' слушалки за почуда на миувачите :wallbash:

 

Travelerguitar.jpg

 

П.с. Тоя с косата не съм аз :greenangel:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.