Jump to content
Българският форум за музиканти

как се определя хубавата китара


bobi1604

Recommended Posts

здравейте тарся си китара от перик сам знаете ли от каде мога да си купа и какви са цените

и можете ли да ми кажете какви видове китари има и какво е различното между тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те, ползвай търсачката, има много теми за това назад, както и горе, във важните теми.

Освен това, хубавите китари имат една обща черта - скъпички са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всичките си въпроси по-добре беше да питаш google но ,айде ще ти отговоря до колкото мога.

Видовете китари са 3.Акустични , Електро-акустични и електрически.Вида на китарата се избира по стила който ще свириш.Примерно ако свириш стари градски песни си зимаш акустична а ако ще свириш металика (приемрно) грабваш електрическата.За електрическите китари са нужни кубета от който излиза звука.Марките китари са много,като начинаещ на теб ти трябва нещо евтино 200-300 лв според мен е нормалната цена+кубето още 100-200лв и си готов.За купуването на китарат има отделна тема с магазини( ако не се лъжа де) погледни там или питай гугъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на всички по една голяма ракия с малка боза от мен (a.k.a Пернишки Бейлис според съгражданина Someone Else :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во - материала на китарата - попринцип гледам да е махагон

2ро - адаптерите - гледаш да не са някви боклуци

3то - гледаш да не осквернена някаде :)

4то - трябва да ти допада и да гледаш да не е китайска - Японски и USA са най- добрия избор.

и 5то - не е задължително , но аз гледам да е по -стара китарата - колкото по-стара , толкова по-добре :)

дано съм ти бил от полза.

попринцип така ги избирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето човек ако не разбира и си купува за първи път китара, няма как сам да определи дали са добри адаптерите, хардуера и т.н. Нормално е при първа покупка да присъства приятел, който разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вида на китарата се избира по стила който ще свириш. Примерно ако свириш стари градски песни си зимаш акустична

 

Ето три примера за "Стари градски песни" :greenangel:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во - материала на китарата - по принцип гледам да е махагон

Mахагонът често се свързва със звука на гибсъните(които освен това са и с махагонов гриф и сет-нек конструкция), но това не означава, че е непременно най-доброто от дърветата.. просто е едно от хубавите дървета, ползвани за направа на китара, редом с елшата, swamp ash, корина, бубинга, при много от 80-тарските солистично ориентирани китари - липа... и др....

 

2ро - адаптерите - гледаш да не са някви боклуци

Това няма как да го познаеш, преди да я пробваш, особено ако адаптерите не са на известна марка.

 

4то - трябва да ти допада и да гледаш да не е китайска - Японски и USA са най- добрия избор.

Това е субвктивбно. Ами ако е английска, френска, немска, чешка или българска?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето човек ако не разбира и си купува за първи път китара, няма как сам да определи дали са добри адаптерите, хардуера и т.н. Нормално е при първа покупка да присъства приятел, който разбира.

напълно съм съгласен с теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки си има критерий , този е лично моя за мен няма голяма разлика в дървото ,но попринцип гледам да е махагон , напълно съм съгласен та дори и аз пробвам китара преди да я купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.