Jump to content
Българският форум за музиканти

Покупка на Акустична китара


maesstro

Recommended Posts

Здравейте, имам следния въпрос към по просветените от мен в тази област, а именно към вас китаристите.

Аз съм пианист и свиря вече от 14 години на пиано (кадето сам по-компетентен) но от няколко години посвирвам и на китара без да съм ходил на уроци. Уроците по солфеж за пианото и останалите неща който научих ми помогнаха да започна да свиря на китара и мога да свиря прилично в момента :) :) Искам да си купя някоя прилична (не професионална) акустична китарка на която да си свиря за собствено удоволствие и която да не е скъпа !!! Имам професионален синтезатор за който дадох достатачно много пари защото ми е основният инструмент, но искам и средно добра китарка ?

 

Какво ще ме посъветвате ?? От къде мога да си намеря такава и да не е много пари защото нивото ми като "китарист" не си заслужава за китара за повече от 100-тина лева.

 

Надявам се да ми помогнете. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купи си стагг с542 от малкия цум.струва към 120 лева,но е доста добра и удобна като за парите си.ако пък ти се ходи до благоевград оттам можеш да си я земеш на същата цена,но с калъф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата година пробвах един Стаг за 270 ойро в Хамбург и ми останаха ушите и ръцете в него ... обаче модела с пиезо го чакаха след 2 дена, аз си заминавах :-(

 

от тогава изобщо не намирам инструмент от друга марка на цена под 700-800 евро, който вади толкова як саунд. струва си да погледнеш тази марка дали няма да ти допадне, защото за цената си качеството е отлично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре послушай Лелдорин, разликата от 85 до 120 не е толкова много а съм скептично настроен за тая китара в Технополис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представяме Ви:

 

 

 

 

 

ВАСИЛ ЯНАКИЕВ - ФОРТЕ МЮЗИК ЕТ

 

Адрес: Благоевград, ул. Ал. Стамболийски № 42

Телефон: 073/ 3 52 50; 3 57 75

email: forteshop2002@yahoo.com

 

 

ЕТ "Форте мюзик" е утвърдено име в бранша повече от 10 г.

Ние се занимава изключително с покупко-продажба на музикални инструменти, озвучителна техника, светлинни ефекти, аксесоари. Професионалисти сме в оборудването на дискотеки, TV, звукозаписни студия и хотели със звук, светлина, оповестителни системи.

Обезпечаваме концерти, митинги, шоупрограми и други мероприятия със звук светлина и сцена. Осигуряваме DJ и/или жив оркестър или популярен изпълнител по желание за всякакви тържества и партита.

Фирмата е официален дисрибутор за страната на редица световни компании сред които - STAGG, YAMAHA, KORG, ALESIS, JBL, ROLAND, PIONER и много други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния въпрос към по просветените от мен в тази област, а именно към вас китаристите.

Аз съм пианист и свиря вече от 14 години на пиано (кадето сам по-компетентен) но от няколко години посвирвам и на китара без да съм ходил на уроци. Уроците по солфеж за пианото и останалите неща който научих ми помогнаха да започна да свиря на китара и мога да свиря прилично в момента :unsure::) Искам да си купя някоя прилична (не професионална) акустична китарка на която да си свиря за собствено удоволствие и която да не е скъпа !!! Имам професионален синтезатор за който дадох достатачно много пари защото ми е основният инструмент, но искам и средно добра китарка ?

 

Какво ще ме посъветвате ?? От къде мога да си намеря такава и да не е много пари защото нивото ми като "китарист" не си заслужава за китара за повече от 100-тина лева.

 

Надявам се да ми помогнете. :D

Владо, ти ли си?

Пиши мейл, може да ти оркрия нещо подходящо.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София ли става въпрос. Магазините са няколко : xxxx ( + дъщерния в Хит-маркет Люлин)- около метрото, Малкия Цум, джаза (само на старо) близо до СМГ. Е това са основните.

Хубавите китари започват от 1000 лв нагоре. Ти каза, че не търсиш такава. Прилична - 300 лв нагоре. За 100 лв. китарите (признавам си не съм чувал Стаговете, за които говорите), но съм скептичен към тях. Естествено марка, цена и материали са относителни понятия. Някой път на куче-марки, евтини материали, ама сглобката - перфектна. Ти си прецени, но вземи някой китарист (който свири от години поне) да ти избере. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес си взех една от магазин,,,казва се Music Jam в центъра е, почти до Халите-значи 100 лв компект китара,калъв,тунер а и продавачът беше толкова любезен,че ми подари даже и перце :headbang:

Ама това беше последната,с такава оферта,

Китарата е испанска,Martinez :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.