Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на адаптер


Recommended Posts

Здравеите.Днеска си взех един адаптер свален от китара Ibanez RG550,но на адаптера не пише кой модел е.

На мен ми прилича на V6 или V2 ,но мисля че е V2,защото Ибанеца е 89г.

Та въпросният адаптер е със три жила,маса,бяла и червена жица.

Как да свържа адаптера за пет-позициония ключ на ибанез РГ320,като при него сток адаптера INF4 е с пет жила.

Ако и този беше с пет,няма проблем,но не е.А въпрели че е с три,би трябвало и той да може да се дели,нали така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи първо как се свързват адаптерите ти сега(измери), за да можем да ти кажем какво да направиш, че да получиш същия ефект. 5-позиционните ключове не са само един единствен тип, някои свързват клемите по различен начин.

Без да знаем кое как свързва ключа при твоята китара, ще е трудно да помогнем.

Поне провери в оригиналният си вид, как точно се свързват адаптерите при различните позиции на ключа.. може и с почукване с метален предмет по шишовете да провериш. Също, имаш ли дефазирани бленди, или всичко звучи във фаза?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се дели. Бялата и червената жица са начало/край на намотката, масата е ясна...

Има и други схеми за свързване, не е задължително да се дели. Има модели с 5-way switch, при които фабрично задния не се дели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне провери в оригиналният си вид, как точно се свързват адаптерите при различните позиции на ключа.. може и с почукване с метален предмет по шишовете да провериш. Също, имаш ли дефазирани бленди, или всичко звучи във фаза?

http://www.ibanez.co.jp/world/country/frame_bulgaria.html

Ключът ми е с осем извода.Но нешто неможах да разбера какво точно ме питаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чрез почукване по шишовете на всяка бобинка с метален предмет , провери при всяка позиция на ключа, кои бобини са включени. Освен това нарисувай как е свързана сега китарата. Имаш ли информация за комбинациите, в които ключа връзва клемите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато клзчът е в най-долна позиция(да я наречем първа)се включва биджа на хамбъкар,на втора-пържата намотка на бриджа и втората на нека.В средата на клзча работят и двата адаптера на хамъкар режим,на четвърта наботи нека в паралелно свързване на намотките и на пета позиция-нек адаптера в хамбъкар режим.

Ще се опитам да го начартая малко по кусно да жидя какво ще се получи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че се досещам... но, ако искаш разпой ключа(запомни кое къде е било свързано) и провери с мултицет на принципа "всяко със всяко", кои клеми с кои са свързани за всичките 5 позиции на ключа.

Просто имам спомен, че 5-позиционните ключове при HH китарите бяха с по-различна конфигурация.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hаправих схема но не мога да я кача тук.

Ето тук може да се види:

http://schuldiner.snimka.bg/other/schuldiner.345742.15899629

Малко е грозничка но ще свърши работа

Масата е със сиво.

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pickup Layout:

9833267072676515212580595060EtwPITkvC0ia7gLv2vG.JPG Горното би трябвало да е за РГ.

Schematic:

rg320diagram.gif

 

Сега ако някой може да преправи един вид схемата за адаптер от 5 с 3 жила всичко ще е точно. На бридж бъкера 4 жички стават на две, докато на нек-а стават общо 4.

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бридж или нек ще слагаш адаптера? Ако ще е на бридж, ще трябва да изкараш трета жица, ако е на нек, трябва да ги изкараш всичките. Иначе е невъзможно да стане, без да се пипа пи адаптера, ако искаш да ползваш същите комбинации.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи снощи с малко повече мислене и мерене вързах адаптера и то както е показал колегата spineless,като двете жици и по оригиналната схема минават в една и мисля че се получи.

Адаптера е на бридж позиция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ако една от трите жици е center tap, може и да е станало. Ако не е, със сигурност не е станало.

Но пък, ако си доволен от резултата, значи всичко е ток и жица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.