Jump to content
Българският форум за музиканти

Потенциомери (2xemg Hz)


Recommended Posts

Здравейте, имам китара Cort EVL-K4 и volume потенциометъра ми пращи при въртене. Отзаде доколкото виждам пише D500, което значи че е 500КОма ли? Защото нещо мултицета ми издава багажа и не мога да го премеря. Китарата е с 2 EMG Hz адаптера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От този PDF: http://www.emginc.com/content/wiringdiagra...HZ-35-40-45.pdf

 

78773647.jpg

 

Демек би трябвало да е 500КОма :punk_guitar:

 

Между другото, преди да тръгнеш да сменяш потенциометри, пробва ли да смажеш сегашния? Колкото пъти съм имал припуквания и пращене от потенциометри, винаги са се оправяли със смазване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за бързия отговор, отворих потенциометъра но каква смазка да му сложа?

имам смазка за финна механика, дали ще стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз не разбирам много-много от смазки, ползвам една за ключалки :D Предполагам че има разни смазки които се водят специално за такива работи ама като че ли и мойта върши работа :D И все пак слагам съвсем малко кличество - колкото да смаже, без да се "дави" потенциометъра в течност...

Редактирано от azzinoth1126
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смазах го и спря да шуми, но не намаля звука докрай... нещо съм му прецакал съпротивлението. Имам един нов потенциометър 500K, ще сложа него...

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, странно... Ама ти целия ли си го отварял за да го смазваш? Аз мойте ги смазваh само като пръсна малко под въртящата част. Както и да е, да споделиш после как е минала цялата манипулация :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помага WD-40 и другите подобни, пръсваш там дето оста влиза в тялото и връткаш. И гледаш да не направиш наводнение. Или в случая WD-40-нение... :cheers2:

Все пак това е вариант, ако се е позацапал, а не да са остъргани вече пистите. ;)

 

П.П. Видях, че е сменен пота, ама да се знае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смазките тип машинно масло и всякакви други са крайно неподходящи за смазване на потенциометри. Всъщност смазването на потенциометри не е добро решение. Има си спрейчета за почистване на потенциометри. От известно време ползвам R-10 спрей. Има го в конрад. WD40 също не е добро решение. Той до колкото знам има корозионно действие.

 

За да вникнете точно за какво говоря, погледнете един чисто нов потенциометър. Резистивната му част е напълно суха без следи от смазки.

Смазките имат способността лесно да привличат боклуци.

 

Лично аз със специални смазки съм виждал потенциометри които са херметически затворени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помага WD-40

 

За бога не ! WD-40 е активен

 

Развален потенциометър се сменя с нов защото цената му е минимална.

 

Ако ставаше дума за някоя конзола ниив или есеел разбирам да се разглобват и смазват потовете....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.